• امروز : چهارشنبه - ۱۵ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 6 December - 2023
به بهانه اعتراف فرقه تروریستی رجوی به حضور در اغتشاشات اخیر

قرار گرفتن در معرض اخبار دروغ، مخاطب را منفعل می‌کند

  • کد خبر : 38852
  • 05 آوریل 2023 - 13:19

کثرت اخبار دروغ در یک بازه زمانی مشخص، مخاطب را در تحقیق صحت خبر منفعل نموده و درصد باور پذیری اخبار در مخاطب را بالا می برد.

به گزارش فراق، فرقه تروریستی رجوی در گزارشی به دستگیری و بازداشت ۳۶۲۶ نفر از هواداران (و اعضا) از ابتدای اغتشاشات تا انتهای سال ۱۴۰۱ اعتراف کرده است.

رجوی و تروریست های تحت امرش از هر فرصتی برای تخریب و نابودی ایران استفاده می کنند. این دست تروریست های شیروخورشید که خود آغاز کننده و سازمان هنده اعتراضات صنفی هستند، در صورت بروز هرگونه ناامنی در قالب اعتراض خیابانی، اعضای فرقه بلافاصله در محل حاضر شده و با هماهنگی های پشتیبانی، لجستیکی و رسانه ای توسط کانونهای شورشی و آنچه که خود «ستاد داخل کشور» می خوانند، اعتراضات را تبدیل به اغتشاش می نمایند و اقدام به تخریب اموال عمومی و خصوصی می نمایند.

نحوه تخریب اموال عمومی توسط تروریست های فرقه به گونه ای است که همراهی برخی شهروندان ناراضی از اوضاع کشور را با خود به همراه دارد. با حضور شهروندان در تخریب اموال عمومی، تروریست های فرقه نقش لیدر را بازی می کنند و فقط آمر خواهند بود. این تغییر نقش به تروریست ها کمک می کند که در صورت بازداشت عامل، امنیت آمر تامین بشود. نیروهای پشتیبان، لجستیک و رسانه ای از تغییر نقش و متعاقف آن تامین امنیت برخوردار نیستند. در صورت بازداشت این نیروها، عامل عملیات می تواند به سرعت مخفی شده و یا از کشور خارج بشود.

تلاش برای فریب افکار عمومی

از آنجایی که در هر حرکتی نیروی انسانی مهمترین سرمایه محسوب می شود، در اغتشاش، شورش و آشوب هم نیروی انسانی مهمترین سرمایه است و اصولا بدون نیروی انسانی اغتشاشی نیز صورت نخواهد پذیرفت.

فرقه تروریستی رجوی برای فریب افکار و تحریک احساسات عمومی نیازمند به عامل فریبنده و محرک می باشد. زمانی که این عامل از طریق شعار و یا اخبار جعلی عملکرد خود را از دست بدهد، فرقه برای فریب و تحریک اقدام به قتل می کند. انتخاب افراد برای کشتن با دقت و وسواس زیادی انجام می پذیرد تا بازدهی بیشتری در فریب افکار عمومی و تحریک و تهییج احساسات مردم داشته باشد.

گزارش هایشر شده در سایت های پوششی فرقه این ادعا را اثبات می کند که فرد قربانی از قبل شناسایی می شود، نام نام خانوادگی و سن فرد ثبت می شود، علائق و سلیقه فرد قربانی شناسایی می شود، در صورت داشتن فعالیت در شبکه‌های اجتماعی عکس ها و فیلم های منتشر شده توسط قربانی در پرونده درج می شود تا پس از قتل فرقه بتواند با داده هایی که از پیش تهیه شده است برای فریب و تحریک اقدام کند.

پروژه قتل برای فریب و تحریک با کشتن قربانی تمام نمی شود. فرقه رجوی جنبش و گروهی را ایجاد کرده است به نام «دادخواهی». در این حرکت خانواده های قربانیان را برای خونخواهی قربانی که توسط خود فرقه به قتل رسیده است و قتل به نظام نسبت داده شده است را تحریک می کند و با و یا بدون آگاهی خانواده های قربانیان نام آنان را در این جنبش ثبت می کند. در صورتی که نتوانند بستگان درجه یک مقتول را وادار به تمکین از خود کنند، به بستگان درجه ۲ متوسل می شوند. افرادی نظیر عمو، دایی، خاله و یا عمه را با وعده پول و اقامت در اروپا فریفته و در جهت اهداف ضد ایرانی به کار می گیرند.

رسانه، ابزار مهم فرقه رجوی

رسانه و هدف قرار دادن افکار عمومی همواره از ابزارهای مهم فرقه رجوی بوده و هست. با پیدایش اینترنت و حضور آن در خانه های مردم و با متولد شدن شبکه های اجتماعی، فرقه تمام تروریستی رجوی با استفاده از شبکه های اجتماعی و با ایجاد کانالها و گروه های سیاسی، طنز، اجتماعی و فرهنگی اقدام به تبلیغات علیه نظام می نماید و از این طریق با دادن وعده های مختلف عضوگیری می کند. گروه‌ها و کانال‌هایی نظیر انجمن صنفی فرهنگیان، بازنشستگان آموزش و پرورش، کارگران هفت تپه، کارمندان فلان اداره و یا کارگران بهمان کارخانه، اعتراضات صنفی را سازماندهی و عملیاتی می نمایند.

در اغتشاشات اخیر فرقه با علم به نفرت عمومی از رجوی و زیرمجموعه اش، از افرادی نظیر معصومه علی نژاد معروف به مسیح علی نژاد، حامد اسماعیلیون و احزاب کرد جدایی طلب نظیر حزب دموکرات کردستان و حزب کومله استفاده نمود و عملا این افراد و گروهک ها را به ابزار برای پیشبرد اهداف ضد ایرانی تبدیل کرد.

دروغ پراکنی، اخبار غلط و فیک، دادن آمار غیر واقعی و انتشار عکس ها و فیلم های ساختگی در رسانه های عمومی نظیر شبکه تلویزیونی سعودی ایران اینترنشنال، شبکه تلویزیونی بهایی من و تو و رواج آن در شبکه های اجتماعی و یا با اجرا کردن سناریو های مختلف در داخل کشور و انتساب آن به نیروهای امنیتی دشمن و در راس آن فرقه تروریستی رجوی تلاش کردند تا با حربه رسانه و بزرگنمایی نیروی انسانی و ناتوان جلوه دادن نیروهای امنیتی و انتشار مداوم چهره ها و فیلم های افراد کشته شده توسط عوامل دشمن علی الخصوص فرقه تروریستی رجوی، افکار عمومی را علیه ایران و ایرانی تحریک کنند. کثرت اخبار دروغ در یک بازه زمانی مشخص، مخاطب را در تحقیق صحت خبر منفعل نموده و درصد باور پذیری اخبار در مخاطب را بالا می برد.

فرقه رجوی نیز از این حربه رسانه ای در کانال ها و گروه های تلگرامی که تحت عناوین جمهوری خواه، سلطنت طلب، برانداز، آزادی خواه و … ایجاد کرده است برای اثرگذاری بر روی مخاطب بهره می برد. آمار ۱۵۰۰ نفر در آبان ۹۸، آمار ۳۶۲۶ نفر بازداشتی هواداران فرقه در ایران در اغتشاشات اخیر، ۶۷۵ نفر کشته شده در اغتشاشات اخیر را می توان از جمله این سیاه نمایی ها عنوان کرد.

فرقه در آخرین آمار خود که در روز ۱۲ فروردین منتشر کرده است از بازداشت و دستگیری ۳۶۲۶ نفر از هواداران (بخوانید اعضا و هواداران) در اغتشاشات اخیر از ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ تا پایان سال ۱۴۰۱ خبر داده است. این به معنای اعتراف به شکست و اشراف کامل اطلاعاتی نهادهای امنیتی می باشد.

جا دارد که در این ماه مبارک هم به نهادهای اطلاعاتی – امنیتی کشور خسته نباشید بگوییم و از خداوند منان توفیقات روزافزون برای این عزیزان را بخواهیم.

یادداشت از: علیرضا عابدینی

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=38852

نوشته های مشابه

03دسامبر
به وقت محاکمه
واکنش رجوی‌ها در آستانه برگزاری دادگاه سران این فرقه در ایران

به وقت محاکمه