• امروز : شنبه - ۲ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 22 June - 2024

«سال‌های سرخ» از پنج بمب‌گذاری هولناک تهران می‌گوید + قسمت اول

  • کد خبر : 38432
  • 02 مارس 2023 - 11:32

مجموعه مستند «سال‌های سرخ» به تهیه کنندگی آزیتا رصافی و کارگردانی میلاد محمدی تولید جدید شبکه مستند با نگاهی به سالهای پر آشوب ابتدای دهه شصت تولید شده است.

به گزارش فراق از شبکه مستند، میلاد محمدی درباره این مجموعه مستند گفت: «سال‌های سرخ» در ۵ قسمت ۴۵ دقیقه ای به بررسی ۵ واقعه‌ی تروریستی در ابعاد وسیع در ابتدای دهه‌ی ۶۰ می‌پردازد.

وی افزود: این پنج بمب‌گذاری در معابر عمومی و با تلفات بالای مردم عادی و غیرنظامی انجام شده و به ترتیب توالی زمانی و قسمت های مستند بمب‌گذاری میدان عشرت آباد تهران در اسفندماه سال ۶۰، بمب‌گذاری خیابان خیام در شهریور سال ۶۱، بمب‌گذاری میدان توپخانه در مهرماه سال ۶۱، بمب‌گذاری میدان راه آهن در شهریور سال ۶۳ و بمب‌گذاری خیابان ناصرخسرو در اردیبهشت سال ۶۴ را شامل می شود.

میلاد محمدی گفت: در این مجموعه علاوه بر واکاوی شرایط اجتماعی و سیاسی آن زمان و زمینه ها و انگیزه‌های این اقدامات، به طور جزئی و دقیق به اصل واقعه و چگونگی آن پرداخته می‌شود. مصاحبه با شاهدان عینی و همچنین مسولین وقت به همراه گفتگوهایی با خبرنگارانی که حوادث را ثبت و ضبط کرده اند محور روایت «سال‌های سرخ» است.

به گفته محمدی در این مستند مخاطب با راوی که پژوهشگری جستجوگر است همراه می‌شود و به کشف جزئیات ماجرا می‌پردازد.

دانلود

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=38432