• امروز : چهارشنبه - ۳ مرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 24 July - 2024

انعکاس مراجعه خانواده ها به لیبرتی در رسانه های عراقی

  • کد خبر : 3841
  • 19 سپتامبر 2015 - 11:31

انعکاس مراجعه خانواده ها به لیبرتی در رسانه های عراقی

همانطور که مطلع هستید خانواده های دردمند و رنج کشیده افراد گرفتار در فرقه رجوی مستقر در اردوگاه لیبرتی به دفعات جهت دیداری هرچند کوتاه به این اردوگاه مراجعه کرده و خواسته خود را مطرح نمودند که با تحقیر و توهین و تهمت سران فرقه رجوی مواجه شدند. 
صرفا کسانی که نسبت خانوادگی آنان با ساکنان لیبرتی مسجل شد اجازه حضور در پشت دیوارهای اردوگاه را داشتند و به خبرنگاران و عکاسان هم اجازه داده نشد تا به محل بروند. با این وجود خبر این مراجعه در برخی رسانه های عراقی منعکس گردید.
از جمله روزنامه کل الاخبار در صفحه اول خود به تاریخ دوشنبه ۷ سپتامبر اقدام به درج عکس و خبر از این تلاش نمود که تصاویر روزنامه مربوطه همراه با ترجمه مطلب در زیر می آید:

روزنامۀ عراقی کل الاخبار (صفحۀ اول) – دوشنبه ۷ سپتامبر ۲۰۱۵
بر پایۀ ارزشهای انسانی
خانواده های زندانیان ایرانی در اردوگاه لیبرتی خواستار دیدار با فرزندانشان شدند
بغداد – کل الاخبار:

تعدادی از سازمانهای جامعۀ مدنی عراق و خانواده های ایرانیانی که توسط سازمان تروریستی مجاهدین خلق در اردوگاه لیبرتی بغداد زندانی هستند خواستار ترتیب دادن دیداری بین آنان و فرزندان این خانواده ها شدند. این سازمانها از دولت عراق خواستند بر پایۀ ارزشهای انسانی هر چه زودتر دیدار این خانواده ها با فرزندانشان را که از سالها پیش زندانی هستند ترتیب دهد.
یادآوری می شود که سازمان تروریستی مجاهدین خلق طی دهه های گذشته در جنایاتی تروریستی علیه دو ملت عراق و ایران دست داشته بطوریکه این سازمان به آلت دست رژیم سابق (صدام حسین) تبدیل شده بود و آن رژیم هر طور و هر وقت می خواست این سازمان را به حرکت در می آورد.
روزنامۀ کل الاخبار که این درخواست انسانی را منتشر می کند از دولت عراق خواستار اتخاد یک موضع جدی انساندوستانه برای انجام دیدار بین این خانواده ها و فرزندان زندانی شان می باشد.

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=3841