• امروز : شنبه - ۳۰ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 July - 2024

تلاش مستمر اهالی اورسورواز فرانسه برای اخراج منافقین

  • کد خبر : 3693
  • 02 سپتامبر 2015 - 15:46

تلاش مستمر اهالی اورسورواز فرانسه برای اخراج منافقین

 Chersonesos' Bell

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رجویسم ،

بازخوانی اسناد تاریخی در سالهای که پیش روی داریم می تواند اقدام جالبی در مواجه با تحریف ساختاری تاریخ ایران، که توسط شبکه های ماهواره ای و گروه های معارض بصورت جدی پیگیری می شود،باشد.

نشریه رویدادها و تحلیل که از ماه های آغازین انقلاب اسلامی تواست برخی فعالان و روزنامه نگاران عرصه رسانه ای آن ایام بصورت مستمر منتشر می گردید،از جمله اسنادی تاریخی است که علاوه بر اینکه تاکنون هیچ یک از نهادها و رسانه های داخلی اقدامی در جهت انتشار محتوای آن نکرده اند،مطالب ناب و تحلیل های دقیقی از روزهای سخت انقلاب در مواجهه با گروهک ها و جریان های سیاسی دارد.

متن ذیل به بخشی از تحلیل نشریه رویدادها و تحلیل در خصوص اعتراض مردم فرانسه به تبدیل کردن فضای محله اورسورواز به محیط پادگانی از همان سالهای ابتدایی حضور منافقین ایشان دارد.

اهالی منطقه اورسوراواز – محل اقامت مسعود رجوی در حومه پاریس – با برپایی تظاهراتی خواستار ترک هر چه سریعتر منطقه از سوی رجوی و سایر منافقین گردیدند.

آنها حضور منافقین را تهدیدی علیه امنیت و آرامش منطقه اعلام کردند. اهالی این ناحیه از یکسال قبل انجمنی بنام  انجمن حمایت از حقوق اهالی تشکیل داده و تاکنون پیوسته تقاضای خود را تکرار نموده و بر ان اصرار ورزیده اند و حتی در حومه جنوب غربی پاریس محلی دور از انظار مردم را به منظور اسکان آنها پیدا و معرفی کرده اند.

به نوشته روزنامه فیگارو  شهرداری تاکنون چندین بار با ارائه عریضه های مردم از مقامات ولتی خواستار انتقال حصارگاه نظامی مسعود رجوی به منطقه صحرایی و دورافتاده ای شده ولی تاکنون هیچ نتیجه ای نگرفته است. روزنامه لوموند به حضور صالح رجوی که برای حمایت از برادرش در جلسه انجمن حمایت از حقوق اهالی شرکت کرده بود اشاره کرده و در این باره می نویسد:

نمایندگان اهالی بدون توجه به اظهارات وی مؤکد و صریحاً خواستند که آنها (منافقین) منطقه را تکر کنند.همین روزنامه از قول شهردار منطقه می نویسد: تنها راه برقراری نظم در منطقه ترک محل توسط کسانی است که بانی بر هم زدن نظم و موجب اغتشاش می شوند.(نشریه رویدادها و تحلیل، سال ۱۳۶۵،ص ۲۳)

گفتنی است اهالی این محله همچنان از فضای پادگانی ایجاد شده توسط منافقین در عذابند و اعتراض شان به رویه دولت فرانسه باقی است.

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=3693