• امروز : چهارشنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 24 April - 2024

حمایت غرب از فرقه رجوی، صدای نماینده پارلمان اروپا را هم درآورد

  • کد خبر : 36867
  • 08 دسامبر 2022 - 10:39

یک نماینده پارلمان اروپا در سخنانی در جلسه این مجلس برای انتقاد از سیاست‌های غرب در خاورمیانه پرسید آیا حمایت غرب از مجاهدین (فرقه رجوی) باعث شده کشورهای غربی غرق افتخار شوند؟

به گزارش سرویس بین الملل فراق، «کلر دالی»، عضو ایرلندی پارلمان اروپا در یک سخنرانی در صحن این مجلس از سیاست‌های کشورهای غربی در منطقه غرب آسیا و همچنین حمایت کشورهای غربی از فرقه تروریستی رجوی انتقاد کرد.

دالی گفت: «عوامل اصلی بی‌ثباتی در منطقه موسوم به خاورمیانه اروپا و استعمار فزاینده آن بوده است. از زمان جنگ‌های صلیبی، مردم در آنجا (خاورمیانه) حق دارند از دیدن ما حالشان بد شود. بریتانیا و فرانسه، وقتی که مرزهای منطقه را ترسیم کردند بی‌ثباتی را در آنجا ایجاد کردند.»

وی اضافه کرد:«آیا جنگ ایران و عراق برای امنیت خوب بود؟ آیا حمایت از مجاهدین (فرقه رجوی) ما را غرق افتخار کرد؟ همه مداخله‌های غرب اعم از اشغال عراق، فاجعه افغانستان، بمباران لیبی توسط ناتو، حمایت از اسلام‌گرایان افراطی در سوریه و حمله جنایتکارانه سعودی‌ها به یمن همگی موج‌هایی از بی‌ثباتی راه می‌اندازند که پس‌لرزه‌های آن تا چند دهه ادامه پیدا می‌کند و باعث به جا ماندن کشورهای ورشکسته، اقتصادهای ویران، خشونت، تروما و درگیری‌های مستمر می‌شود.»

این نماینده پارلمان اروپا خلاصه سخنانش در این جلسه را در توییتر به این صورت منتشر کرده است: «بعد از چندین دهه سوءحکمرانی توسط آمریکا و اروپا در خاورمیانه-اعم از تروریسم، کودتا، حمله و جنگ‌های نیابتی و به جا ماندن میراثی از مصیبت‌ها، تروماها و درگیری‌ها- اتحادیه اروپا خودش را از این موارد تبرئه می‌کند، آنگاه به نشانه تأمل دست به چانه می‌زند و می‌پرسد چطور می‌توان ثبات به منطقه آورد؟ نکند دارید شوخی می‌کنید.»

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=36867

نوشته های مشابه