• امروز : یکشنبه - ۹ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Sunday - 29 January - 2023
مادر چشم انتظار یکی از اسیران فرقه رجوی خطاب به نماینده ویژه دیدبان حقوق بشر سازمان ملل

شما قول دادید تا پیگیر دیدار خانواده‌ها باشید / اجازه ندهید مریم رجوی حق انسانی اعضا را به سخره بگیرد

  • کد خبر : 36833
  • 06 دسامبر 2022 - 13:47

مادر چشم انتظار یکی از اسیران فرقه رجوی در نامه ای خطاب به نماینده ویژه دیدبان حقوق بشر سازمان ملل از وضعیت نامعلوم فرزندش در مجاهدین خلق ابراز نگرانی کرد.

به گزارش فراق، فاطمه پیکانی، مادر چشم انتظار مرتضی قدیمی از انجمن نجات مرکز زنجان که فرزندش ۳۶ سال است تحت اسارت ذهنی و جسمی فرقه بدنام مجاهدین قرار دارد، طی نامه ای خطاب به جاوید رحمان، نماینده ویژه دیدبان حقوق بشر سازمان ملل متحد نوشت:

سالهاست با انواع فعالیت های حقوق بشری از جمله مراجعه به کمپ اشرف در عراق، نامه نگاری های متعدد به مراجع مختلف بین المللی، ارسال نامه به دولت مردان آلبانی در تلاش هستم تا بتوانم فرزندم را در آغوش بگیرم و به عنوان یک مادر حق اطلاع از وضعیت فرزندم را دارا باشم. اما متاسفانه علیرغم همه تلاشها و فعالیت ها تا به این لحظه صرفا به دلیل مانع تراشی مریم رجوی و لابی گری سیاسی، این خواسته به حق انسانی و مدنی من بر آورد نگردیده است.

خاطر نشان می سازم در گذشته هیاتی از خانواده های چشم انتظار با حضرت عالی در مقر سازمان ملل دیدار حضوری به عمل آوردند و شما در آن جلسه قول دادید تا مراتب امر را پیگیر باشید. ولی تا کنون هیچگونه نتیجه مطلوبی دال بر برطرف شدن موانع این خواسته خانواده ها حصول نشده است.

جناب آقای نماینده بنده به عنوان یک مادر چشم انتظار فارق از هر گونه مسائل سیاسی از شما به عنوان نماینده ویژه دیدبان حقوق بشر سازمان ملل و در راستای اجرای منشورهای حقوق بشری سازمان ملل تقاضامندم به جهت محقق شدن خواسته های خانواده اعضای گرفتار در گروه مجاهدین خلق اقدامات عملی و عاجل را در اسرع وقت در دستور کار خود قرار داده و اجازه ندهید مریم رجوی با شانتاژ، حق انسانی اعضای گرفتار را به سخره بگیرد.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=36833

نوشته های مشابه