• امروز : یکشنبه - ۹ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Sunday - 29 January - 2023

پدر «احسان بیدی» خواستار رفع محدودیت‌های ایجاد شده برای فرزندش در تیرانا شد

  • کد خبر : 36686
  • 27 نوامبر 2022 - 10:45

محمد تقی بیدی، پدر عضو نجات یافته از فرقه رجوی خواستار رفع موانع و محدودیت های ایجاد شده برای فرزندش در تیرانا پایتخت آلبانی شد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، به دنبال دسیسه کثیف فرقه رجوی و دولت آلبانی برای جمعی از نجات یافته های این فرقه، پدر احسان بیدی با حضور در دفتر انجمن نجات مرکز البرز ضمن محکوم کردن این اقدام و حبس غیرقانونی، خواستار ورود مجامع حقوق بشری به موضوع رفع همه محدودیت ها برای فرزندش و دیگر اعضای آسیلا شد.

وی حسن حیرانی و تمام اعضای رهایافته را همچون فرزند خود خطاب کرد و به عنوان نماینده دیگر پدران و خانواده ها اظهار کرد: برای آزادی هر چه سریعتر این عزیزان اقدامات مستمر انجام خواهد داد.

به نوشته انجمن نجات مرکز البرز، احسان بیدی ۱۱ سال قبل موفق به فرار از مقر فرقه در کمپ لیبرتی عراق شد. احسان پس از مهاجرت به کشور آلبانی و با سپری کردن توطئه های متعدد مجاهدین خلق، به عنوان نخستین عضو رها یافته با اخذ اقامت قانونی در آلبانی موجب شادی و خوشحالی پدر و عصبانیت فرقه رجوی گردید. احسان بیدی اسارت دیگر دوستان اسیرش در مقر سازمان رجوی آن هم در کشوری که وی در آنجا اقامت داشت را نتوانست تحمل نماید لذا با افشاگری و بیان آنچه در فرقه بر اعضای اسیر می گذشت برای شهروندان و رسانه های آلبانیایی و اقدامات حقوق بشری و بیداری وجدان های خفته عرصه را بر سازمان مجاهدین خلق تنگ کرد.

مجاهدین خلق نیز سه سال قبل در یک توطئه و پاپوش، مدارک اقامت و هویتی وی را به سرقت برده و با گزارشات دروغین به پلیس امنیت و مهاجرت آلبانی او را روانه زندان مهاجرین غیرقانونی کردند. وی پس از سپری کردن یکسال حبس غیرقانونی آزاد شد اما از آنجایی که مدارک هویتی وی در دست فرقه بود و به دولت آلبانی مسترد نشد، احسان نتوانست مانند سایر نجات یافته ها کارت شهروندی اخذ نماید. احسان با همکاری با انجمن آسیلا هرگز از افشاگری علیه فرقه و بیان حقیقت عقب نشینی نکرد و همواره در جهت رهایی دیگر دوستان خود از فرقه مخرب رجوی تلاش نموده است.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=36686

نوشته های مشابه