• امروز : یکشنبه - ۹ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Sunday - 29 January - 2023
محمدرضا مبین، عضو نجات یافته از فرقه رجوی:

خانواده می‌تواند ناجی ۲۰۰۰ اسیر در فرقه رجوی شود

  • کد خبر : 36595
  • 24 نوامبر 2022 - 10:58

عضو نجات یافته از فرقه رجوی گفت: یک محرک بیرونی مانند خانواده می‌تواند ناجی ۲ هزار اسیر فرقه رجوی باشد و این فرقه از هم گسسته شود.

به گزارش فراق، محمدرضا مبین متولد سال ۱۳۴۷ در تبریز، از اعضای انجمن نجات است که در سن ۲۸ سالگی از طریق رادیو مجاهد با سازمان مجاهدین خلق آشنا می‌شود و انگیزه‌های اجتماعی و همچنین نارضایتی‌های شغلی، او را به عضویت در این سازمان سوق می‌دهد.

او که اکنون ۱۸ سال است از اسارت این سازمان رها شده، در مراسم اکران مستند «از تیرانا تا تهران» گفت: برحسب انگیزه‌هایی که داشتم در سال ۱۳۷۵ به ترکیه رفتم و در آنجا به مسئولین سازمان متصل شدم؛ سپس به اردن و بعد از آن هم به عراق رفتیم. موضع‌گیری من با سازمان از زمانی آغاز شد که متوجه شدم باید تا پایان عمر در آنجا بمانیم، زیرا قبل از عضویت، کسی این مسئله را به ما نگفته بود.

وی افزود: در مهر ماه سال ۱۳۷۶، بعد از اعتصاب ۳ روزه غذا در سلول انفرادی زندان اشرف به مدت ۶ ماه حبس شدم و شکنجه‌های روحی و جسمی بسیاری را تحمل کردم تا اینکه در اسفند همان سال مرا به صورت مشروط آزاد کردند. از طرفی برای آنکه بتوانم خانواده را از وضعیت خود مطلع کنم وارد فعالیت‌های هنری سازمان شدم و ترانه‌های آذری خواندم. در سال ۱۳۸۲ یک نفر از تبریز که چهره مرا در ماهواره دیده و شناخته بود، خبر زنده بودنم را به خانواده رسانده بود.

این عضو جدا شده از فرقه رجوی با اشاره به حضور یک هفته‌ای خانواده‌اش در زندان اشرف برای ملاقات اظهار داشت: من نمی‌توانستم به خانواده بگویم که از روی اجبار در سازمان مانده‌ام، زیرا آن‌ها مرا می‌کشتند. بعد از حمله آمریکا به عراق و بعد از دستگیری مریم رجوی، درب سازمان به روی اعضا باز شد و من توانستم از آن‌ها جدا شوم. نیرو‌های ائتلاف و آمریکایی یک مقر برای نجات‌یافتگان ساخته بودند که من ۱۵ ماه در آنجا ماندم. در این مقر هم اجازه خروج نداشتیم، اما توانستم از طریق تماس ماهواره‌ای با خانواده صحبت کنم و در نهایت در شهریور سال ۱۳۸۴ از طریق صلیب سرخ ۱۳ نفر به ایران منتقل شدیم و سرفصل جدید زندگی من از همان زمان شروع شد.

مبین که بعد از بازگشت به ایران تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته مهندسی عمران ادامه داده و اکنون ۲ فرزند پسر دارد، درباره عهد خود با دوستان اسیرش در فرقه مجاهدین خلق گفت: قرار ما این بود که برای آزادی همدیگر کمک کنیم، لذا از همان سال ۱۳۸۴، فریاد‌های حقوق بشری خود را در همه جا سر می‌دهم. همچنین در انجمن نجات مقالات افشاگرانه علیه سازمان نوشتیم و توانستیم چند اسیر سازمان از خطه آذربایجان شرقی را نجات دهیم.

به نوشته تسنیم، مبین با بیان اینکه در حال حاضر سازمان مجاهدین خلق دچار دگردیسی شده است و ما اعضایش را گرفتار و اسیر می‌نامیم، تاکید کرد: حقوق بشر به معنای واقعی در این سازمان نقض می‌شود. یک محرک بیرونی مانند خانواده می‌تواند ناجی ۲ هزار اسیر سازمان باشد و این فرقه از هم گسسته شود.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=36595