• امروز : پنج شنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 April - 2024
دیدار نخست وزیران آلبانی و رژیم صهیونیستی

میزبان فرقه رجوی خواستار همکاری با تل آویو علیه ایران شد / «ادی راما» شمشیر را از رو بست

  • کد خبر : 36153
  • 26 اکتبر 2022 - 13:18

در جریان دیدار نخست وزیران آلبانی و رژیم صهیونیستی، که به فاصله‌ای اندک از قطع روابط دیپلماتیک تیرانا با تهران برگزار شد، طرفین بر همکاری مشترک تیرانا و رژیم صهیونیستی در زمینه مقابله با تهدیدات سایبری توافق کردند.

به گزارش گروه بین الملل فراق، «ادی راما» نخست‌وزیر آلبانی در جریان دیدار با «یائیر لاپید» نخست‌وزیر موقت رژیم صهیونیستی خواستار حمایت تل‌آویو از تیرانا به منظور مقابله با آنچه که تهدید سایبری ایران خوانده، شد.

در جریان این دیدار که یکشنبه شب برگزار شد یائیر لاپید از آمادگی اسرائیل برای کمک به کشورهای حوزه بالکان در برابر هرگونه حملات سایبری خبر داد و ایران را تهدیدی مشترک برای آلبانی و اسرائیل دانست.

ادی راما در سفر ۳ روزه خود به سرزمین‌های اشغالی قرار است علاوه بر رایزنی با «اسحاق هرتزوگ» رئیس اسرائیل با «گابی پورتنوی» رئیس دایره امنیت سایبری رژیم صهیونیستی نیز دیدار کند.

آلبانی که میزبانی از  فرقه تروریستی رجوی را در خاک کشور خود عهده‌دار است، چندی قبل به بهانه ادعاهای واهی مبنی بر حملات سایبری از سوی ایران، به روابط دیپلماتیک خود با تهران خاتمه داد.

این اقدام تیرانا در فاصله‌ای اندک از دیدار «ایدان رول» معاون وزیرخارجه رژیم صهیونیستی با «اولتا ژاکا» وزیرخارجه آلبانی در ماه سپتامبر رخ داد که در آن تل‌آویو از آمادگی خود به منظور مشارکت با آلبانی در زمینه تبادل دانش و تجربیات در حوزه دفاع سایبری خبر داده بود.

به نظر می رسد دولت «ادی راما» با وجود آگاهی از سابقه تروریستی فرقه رجوی، شمشیر را از رو بسته و قصد آسیب رساندن به ملت آلبانی را دارد.

به دنبال ناکارآمدی دولت آلبانی در الحاق به اتحادیه اروپا، فسادهای سیستمایک در ساختارهای اداری، فقر و مشکلات امنیتی به وجود آمده محبوبیت وی به شدت کاهش یافته و از طرف نخبگان و مردم این نوا به گوش می رسد که سالی بریشا، نخست وزیر سابق و مخالف سرسخت فرقه رجوی باید دوباره به صحنه سیاست برگردد.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=36153