• امروز : پنج شنبه - ۳۰ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Thursday - 18 April - 2024
غلامعلی میرزایی، عضو نجات یافته از فرقه رجوی

خوشبختانه مردم آلبانی و رسانه‌هایشان از دسیسه‌های رجوی آگاه شدند /  دولت آلبانی از حمایت این فرقه تروریستی دست بردارد

  • کد خبر : 35571
  • 27 آگوست 2022 - 12:47

غلامعلی میرزایی، عضو نجات یافته از فرقه رجوی گفت: مردم آلبانی با ما جدا شده ها با روی گشاده و خوب برخورد می کردند و با افشاگری های ما متوجه می شدند که چقدر توسط فرقه رجوی مورد آزار و اذیت قرار گرفته ایم.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، به دنبال حملات مزدوران رجوی به میز فرهنگی انجمن «آسیلا»، انجمن نجات مرکز لرستان با غلامعلی میرزایی از اعضای سابق این فرقه به عنوان یکی از افرادی که تجربه حضور در «اشرف ۳» و سپس در میان اعضای جداشده ساکن آلبانی را داشته، گفتگویی انجام داده است که در ادامه می‌خوانید:

آقای میرزایی با توجه به اینکه شما جزو آخرین نفراتی بودید که از آلبانی به ایران آمدید (سال ۱۳۹۹) نظر خود را درباره وقایع اخیر در آلبانی بیان نمایید؟

با توجه به تجربه ای که چند سالی در آلبانی داشتم و با این افراد جدا شده زندگی کرده ام باید خدمتتان بگویم که فرقه رجوی به طور روزانه تلاش می کرد که ما جدا شدگان را از طریق ادارات دولتی و پلیس امنیتی مورد آزار و اذیت قرار دهد و یا مانع این می شد که ما برگه اقامت در آلبانی داشته باشیم. با این وجود و با تلاش های افراد جدا شده توانستیم که با افشاء فرقه رجوی مانع از اقدام آنان شویم. این روند دسیسه چینی فرقه رجوی از سالهای گذشته شروع شد و با هر پیروزی که جداشده ها بدست می آورند از جمله خروج نفرات جدید یا افشای اعمال تروریستی فرقه درگذشته و اینکه این فرقه می خواهد کشور آلبانی را به یک پایگاه تروریستی تبدیل نماید، سازمان  مجاهدین خلق هم در مقابل شروع به دسیسه چینی و فشار بیشتر به جدا شدگان می کرد و در هر فرصتی با حمایت عده ای از افراد حکومتی و امنیتی به جدا شدگان حمله و ما را مورد اذیت و آزار قرار می داد.

تشکیل انجمن «آسیلا» و شروع فعالیت های قانونی این افراد، موجبات هراس و خشم توامان سران فرقه را بوجود آورده و سعی می کنند در هر فرصت با اعمال زور و شانتاژ بر علیه انجمن «آسیلا»، این افراد جداشده را وادار به سکوت و عقب نشینی از مواضع برحق خود کنند. در این راستا فرقه با دیدن فعالیت دو چندان انجمن در آلبانی، تاب و تحمل میز فرهنگی انجمن را در شهر دورس نداشته و دیدیم که این بار هم چهره حقیقی خود را نشان دادند و با حمله ور شدن و توهین به کتاب قرآن و افراد مستقر در آنجا خوی استبدادی و ضد آزادی خود را عیان نمودند.

ارتباط مردم آلبانی با افراد جدا شده و همچنین با فرقه را در مدتی که در آلبانی بودید چگونه دیدید؟

در سالهایی که من در آنجا بودم مردم آلبانی با ما جدا شده ها با روی گشاده و خوب برخورد می کردند و با افشاگری های ما متوجه می شدند که ما چقدر توسط فرقه رجوی مورد آزار و اذیت قرار گرفته ایم و لذا با گرمی و محبت با ما رفتار میکردند و این موجب شده بود که ارتباط صمیمی و عاطفی بین ما و مردم آلبانی برقرار گردد و خود این موضوع برای سازمان سنگین بود و تلاش می کرد که با دسیسه و تطمیع عده ای این رابطه را خراب کند که خوشبختانه مردم آلبانی و رسانه ها از این موضوع آگاه شدند و منعکس کردند .

اما در رابطه با فرقه و مردم آلبانی باید بگویم که فرقه بسیار تلاش می کند که به هر طریق از قبیل تطمیع و دروغ، مردم آلبانی را به سوی خود جذب کند ولی خوشبختانه تاکنون نتوانسته در این کار موفق باشد و با آگاهی و افشاگری های دوستان  چهره واقعی این سازمان برای مردم آلبانی نمایان شده است .

درباره نفوذ پول های فرقه در بین مراکز دولتی و امنیتی آلبانی اگر صحبتی دارید بیان نمایید؟

فرقه به علت نداشتن پایگاه اجتماعی در آلبانی و سابقه تروریستی که دارد برای اینکه بتواند در آنجا ماندگار شود و مانع افشای نفرات جدا شده از خود باشد با تطمیع نفرات فاسد در دستگاه وزارت کشور نفوذ نموده و می دانم که ماهیانه مبالغ هنگفتی به آنان پرداخت می کند تا بتواند کارهای خلاف مالی و تشکیلاتی خود را سرپوش بگذارد و هم اینکه فشار بیشتری بر روی افراد جدا شده وارد نماید .

لازم به توضیح می باشد زمانی که من در کشور آلبانی بودم، جداشدگان به کرات این موارد را مشروح به مسئولین وزارت کشور آلبانی انتقال می دادند اما به سبب همان افراد فاسد که فرقه آنان را خریده بود، از برخورد و اقدام قانونی ممانعت می شد.

آقای میرزایی وضعیت کنونی فرقه و تشکیلات آن با توجه به اینکه شما به مدت ۳۰ سال از عمر خود را در این سازمان بوده اید، چگونه می بینید ؟

همانطور که اطلاع دارید از زمانی که فرقه به آلبانی منتقل شد تا به حال نزدیک به ۵۰۰ نفر یا بیشتر به دلیل اینکه با جامعه آزاد ارتباط پیدا نمودند و به دنیای حقیقی پی بردند، جدا شدند و الان هم تعداد زیادی قصد خروج از تشکیلات را دارند که فرقه مانع از جدا شدن و خروج آنان می شود و آنان را قرنطینه کرده است. با توجه به همین ریزش ها و فرارهای مستمر بخوبی می شود پی برد که خزان سازمان شروع شده است و اقدامات اخیر مانند جلوگیری از نشست سالیانه سازمان و بستن راه های ورودی و خروجی به اشرف ۳ را نشانه هایی از فروپاشی کامل فرقه می توان بیان کرد.

جناب آقای میرزایی انتظارات شما از جداشدگان و خانواده های اسیران در فرقه چیست؟

در ابتدا از تلاش های شبانه روزی و بی چشمداشت تمامی نفرات جدا شده  در انجمن «آسیلا» تشکر و قدردانی می کنم و تاکید می کنم که با تلاش های شما عزیزان در این مدت تعدادی از اسیران فرقه رهایی یافتند و به زندگی عادی برگشته اند. از شما عزیزان و دوستان گرامی درخواست دارم با توجه به تجربه ای که سالیان در فرقه کسب کردید فریب شانتاژهای پوچ فرقه را نخورده و کما فی السابق به تلاش و فعالیت هایتان برای رهایی دیگر دوستان اسیر و دربند ادامه بدهید. از خانواده های گرامی و دلسوخته نیز انتظار دارم از همراهی و همکاری با انجمن نجات و آسیلا دست نکشیده و حمایت لازم را بعمل بیاورند و بدانند فرزندانشان در تشکیلات اسیر بوده و تنها می باشند و اگر به گوش آنان برسد که خانواده در انتظار آنان است و پشتیبانی دارند از فرقه جدا خواهند شد .

در انتها اگر صحبت خاصی دارید بیان کنید

من از دولت آلبانی درخواست دارم با توجه به اشتراکات فرهنگی و مذهبی میان مردم ایران و آلبانی دست از حمایت این فرقه تروریستی برداشته و سران این گروه را از کشور آلبانی اخراج کنند. به امید آزادی هر چه سریعتر دوستان اسیرمان در کمپ مجاهدین خلق در آلبانی

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=35571