• امروز : جمعه - ۳۱ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 19 April - 2024

نماینده پارلمان اکراین پاسخ دلارهای مریم رجوی را داد / پیوند رسانه‌ای فرقه رجوی با نئونازی‌ها

  • کد خبر : 34196
  • 28 آوریل 2022 - 12:51

نماینده پارلمان اوکراین و رهبر حزب گولاس(صدا) وابسته به جریان نئونازی ها در این کشور که در کنفرانس زنان فرقه رجوی سخنرانی کرده بود پاسخ دلارهای مریم رجوی را با انتشار یک پیام ویدئویی داد.

به گزارش فراق، بر اساس خبری که پایگاه خبری اسپونتیک منتشر کرده، کیرا رودیک، اخیرا در تماس با مریم رجوی به جهت اینکه وی این کنفرانس را تقدیم زنان اوکراین نمود، تشکر کرده تا اندکی در مقابل دلارهای رنگینی که از فرقه گرفته ادای دین کند.

نکته جالب این دلبری‌ها آنجاست که در ادامه سفیر اوکراین در ایران از عدم کمک های مالی ایران به این کشور گلایه نموده که این درخواست با توجه به سیاست های دوگانه این کشور در مواجهه با ایران کمی وقیحانه و طنز به نظر می رسد.

به گزارش فراق، خبرنگار اسپوتنیک در این رابطه با دکتر عماد آبشناس، کارشناس مسائل خاورمیانه و کشورهای عربی، گفت و گویی انجام داده که در ادامه می خوانید:

آیا رجوی‌ها می توانند به عنوان مزدور در دونباس شرکت کنند؟ با توجه به اینکه سازمان مجاهدین خلق امروزه تبدیل به عامل آمریکا و اسرائیل شده اعضای آن نیز به عنوان مزدور حقوق بگیر هر جا که آمریکا صلاح بداند می جنگند. آنها را در جنگ های مختلفی در سوریه و عراق کنار داعش و لیبی و افغانستان باز هم کنار داعش و در جنگ قره باغ دیدیم و امروزه چون منافع آمریکا اقتضا می کند آنها را به اوکراین و منطقه دونباس منتقل کرده اند.

آیا این شبه نظامیان می توانند به عنوان مزدور یا مستشار به اوکراین بروند؟ با توجه به اینکه نیروهای آنها عموما پیر هستند ولی در اعمال تروریستی و جنگ های خیابانی تجربه زیادی دارند و همچنین در زمینه جنگ های الکترونیک رسانه ای تجربه زیادی مخصوصا در آلبانی کسب کرده اند و خوب طبیعتا با توجه به آموزش هایی که توسط آمریکایی ها روی سلاح های آمریکایی دیده اند (در حالی که اوکراینی ها تجربه استفاده از سلاح های غربی و ناتو را ندارند.) به احتمال زیاد هم در آموزش نیروها از آنها استفاده می شود هم در جنگ الکترونیکی و هم در جبهه های جنگ برای استفاده از سلاح های آمریکایی. توجه داشته باشید یکی از مشکلات آمریکایی ها در ارسال تسلیحات به اوکراین این است که آنها هم آموزش ندیده اند از این سلاح ها استفاده کنند هم احتمال اینکه در جنگ به یک باره احساسات نظامیان اوکراینی بر دستورات غلبه کند و با تسلیحات تسلیم روسیه شوند زیاد است و به این دلیل فقط جنگجویان وابسته به گروه های تروریستی مانند داعش یا مجاهدین خلق یا جبهه النصره یا نئونازی های اوکراینی فقط باید به این تسلیحات دسترسی داشته باشند نه ارتش اوکراین.

فارغ از اظهارات این کارشناس مسائل خاورمیانه لازم به توضیح است که نیروهای فرقه رجوی در حد و اندازه ای نیستند که در بن بست های کنونی وارد یک درگیری شوند و به نظر می رسد این جریان ها در ادامه همان بازی رسانه ای رجوی برای بزرگنمایی و عقده گشایی می‌باشد.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=34196