• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024

مروری بر پرونده دلقک آمریکایی که فرقه رجوی را حسابی دوشید

  • کد خبر : 34019
  • 16 آوریل 2022 - 12:12

دلقک آمریکایی که تیرماه سال ۹۶ در جمع فرقه تروریستی رجوی گفته بود، مردم ایران جشن چهل سالگی انقلاب خود را نخواهند دید، حسابی فرقه رجوی را دوشید و رفت.

به گزارش فراق، جان بولتون عضو کابینه دونالد ترامپ تیرماه سال ۹۶ در جمع فرقه تروریستی رجوی گفته بود، مردم ایران جشن چهل سالگی انقلاب خود را نخواهند دید و ما جشن کریسمس ۲۰۱۹ را در تهران می‌گیریم.

اما این فرد در روز ۲۲ بهمن ۹۷ (۱۱ فوریه ۲۰۱۹) پس از مشاهده حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی، بلافاصله با پر کردن ویدئویی در حالی که خشم و کینه از حماسه‌آفرینی مردم ایران در چهره‌اش هویدا بود، ضمن اظهار گستاخی و توهین مجدد به مردم ایران، گفت، ایرانی‌ها سالگردهای زیادی برای جشن گرفتن ندارند.

بولتون البته در آن ویدئو  خود که حاوی تهدید مردم ایران بود، حتی به روی خودش هم نیاورد که چندی پیش از آن گفته بود، ایرانی‌ها چهل سالگی انقلابشان را جشن نمی‌گیرند.

بولتون یکی از ایران‌ستیزترین اعضای کابینه ایران‌ستیز آمریکا بود. دشمنی او با مردم و نظام ایران حد و مرزی نداشت و روز و هفته‌ای نبود که این سیاستمدار ۷۰ ساله و جنگ‌طلب آمریکایی، موضعی ضد ایرانی را اتخاذ نکند؛ آخرین موضع ضدایرانی بولتون یک روز قبل از اخراجش یعنی در روز یکشنبه ۱۷ شهریور اتخاذ شد و وی در این روز در توئیترش مدعی شد سفر «کرنل فروتا» سرپرست آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران به این خاطر است که ایران ممکن است مواد یا فعالیت‌های مخفی هسته‌ای داشته باشد. بولتون پیش‌تر نیز مواضع و اقدامات ضدایرانی بیشماری را اتخاذ کرده بود؛ از درخواست برای حمله به ایران و توهین آشکار به مردم کشور ما تا دلربایی برای قاتلان ۱۷ هزار ایرانی یعنی سرکردگان فرقه تروریستی رجوی.

بولتون در مارس ۲۰۱۵ در بحبوحه مذاکرات منتهی به برجام، در مقاله‌ای در نیویورک تایمز، بر ضرورت حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران و تغییر حکومت کشور ما تاکید کرد.

پس از حصول برجام نیز، بولتون به کرات به انتقاد از این قرارداد پرداخت و دولت اوباما را متهم کرد که امتیازات بیش از حدی در توافق هسته‌ای به تهران داده است.

البته رویکرد خصمانه «جان بولتون» در قبال ایران صرفا به مبحث برجام خلاصه نمی‌شود؛ بولتون سالهاست که بر طبل تجاوز به ایران می‌کوبد. یک نشریه صهیونیستی پس از انتصاب بولتون به سمت مشاور امنیت ملی آمریکا به نقل از «شائول موفاز» وزیر جنگ اسبق رژیم صهیونیستی نوشت که «بولتون در فاصله سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۶ تل‌آویو را ترغیب به تجاوز نظامی به ایران کرده است.»

نشریه آمریکایی «هافینگتون پست» نیز پس از انتصاب بولتون به سمت مشاور امنیت ملی آمریکا نوشت «مشاور امنیت ملی جدید آمریکا حامی ایجاد جنگ داخلی در ایران است.»

رویکرد حمایت‌آمیز بولتون از فرقه تروریستی رجوی نیز در چارچوب ضدیت این مقام آمریکایی با مردم قابل ارزیابی است. بولتون سالهاست که با سرکردگان فرقه رجوی حشر و نشر دارد و در برخی میتینگ‌های این فرقه تروریستی در ازای دریافت دلارهای سنگین به عنوان سخنران حضور می‌یابد.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=34019

نوشته های مشابه

17آوریل
فاکتِ چشمان ۱۲ تا داشتم / قربان عرب حسرت به دلی با یادآوری خاطرات را نوشته بود
افشای اسنادی از جمع‌بندی نشست‌های غسل هفتگی و عملیات جاری مردان و زنان در فرقه رجوی

فاکتِ چشمان ۱۲ تا داشتم / قربان عرب حسرت به دلی با یادآوری خاطرات را نوشته بود

09آوریل
سپیده‌دمِ سپهبد
گذری بر زندگی شهید صیاد شیرازی

سپیده‌دمِ سپهبد