• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024

ابتلای «حمید نوری» به کرونا در زندان سوئد

  • کد خبر : 33132
  • 03 فوریه 2022 - 8:59

حمید نوری تبعه ایران که حدود ۲ سال است در یک سلول انفرادی در کشور سوئد به سر می‌برد اخیرا به بیماری کرونا مبتلا شده و بر همین اساس ادامه جلسات دادگاه او به تعویق افتاده است.

به گزارش فراق، حمید نوری کارمند بازنشسته قوه قضاییه حدود دو سال پیش هنگام ورود به شهر استکهلم برای رسیدگی به مشکل خانوادگی دختر خوانده‌اش، در فرودگاه توسط پلیس سوئد بازداشت و همه ۲۶ ماه گذشته را در سلول انفرادی به سر برده است.

اتهام حمید نوری بر اساس ادعاهای واهی تعدادی از اعضای فرقه رجوی این است که در مقطعی از زمان زندانبان آنها بوده و این در حالی است که نوری از سال ۱۳۷۰ خود را از قوه قضاییه بازنشست کرده است.

سوئد با تدارک رسانه‌ای بسیار بالا و پرحجم، تاکنون بیش از ۶۰ جلسه دادگاه برای حمید نوری برگزار کرده و در جریان این دادگاه طولانی و تبلیغاتی، او تنها در چند جلسه محدود فرصت دفاع از خود را پیدا کرده و اکنون نیز گزارش‌ها حاکی از ابتلای حمید نوری به بیماری کرونا و به تعویق افتادن جلسات دادگاه است.

عدم دسترسی نوری در ۲ سال گذشته به برخی از حقوق اولیه یک متهم و زندانی، برخی نگرانی‌ها در خصوص وضعیت سلامتی او را تشدید کرده است.

نوری در طول دوران بازداشت از حق تماس اولیه و سریع با خانواده، مطالعه کیفرخواست و حتی حق دسترسی به چشم پزشک و عینک محروم بوده و علاوه بر حضور طولانی در سلول انفرادی توسط پلیس سوئد نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=33132