تاریخ : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱ Saturday, 21 May , 2022
گزارشی از روند دادگاه «حمید نوری» در سوئد

۵۷ جلسه دادگاه بدون هیچ سند / فقط ولگردهای رجوی در صحنه هستند

  • کد خبر : 32943
  • 25 ژانویه 2022 - 11:03

کشور سوئد در حالی بر اساس ادعاهای یکی از جنایت کارترین گروه های تروریستی تاریخ ایران در حال محاکمه یک ایرانی به نام حمید نوری است که در مجموع ۵۷ جلسه دادگاه برگزار شده، غیر از شهادت برخی اعضای این فرقه، هنوز هیچ مستندات جدی و قابل توجهی علیه این فرد مطرح نشده است.

به گزارش فراق، از ابتدای سال جدید میلادی، دادگاهی در استکهلم سوئد دورِ جدید جلسات خود برای محاکمه یک ایرانی به نام حمید نوری را از سر گرفته است.

نوری از آبان ماه سال ۹۸، زمانی که برای حل و فصل اختلاف خانوادگی دختر خوانده اش به سوئد سفر کرده بود هنگام ورود به فرودگاه استکهلم ربوده و به زندان انفرادی برده شد.

او ۲۶ ماه گذشته را در زندان انفرادی به سر برده و در کشور مدعی صلح و حقوق بشر از حقوق بدیهی یک متهم مثل تماس اولیه با خانواده و دسترسی آزاد به وکیل بی بهره بوده است. وکلای نوری می گویند او در این مدت حتی از داشتن عینک مطالعه نیز محروم بوده و بر اساس گفته های خودش در جلسات قبلی دادگاه، چند نوبت هم مورد ضرب و شتم نیروهای امنیتی سوئد قرار گرفته است.

به نوشته مرکز رسانه قوه قضائی، سوئد می گوید با اهداف حقوق بشری نوری را دستگیر کرده، اما این ادعا تماما بر پایه شهادت برخی مزدوران فرقه تروریستی رجوی است که مدعی هستند این فرد زندان بان آنها بوده است. حمید نوری اما یک کارمند ساده قوه قضائیه بوده که از سال ۷۰ خود را بازنشست کرده و ۳۰ سال است که شغل آزاد دارد. در طول ۵۷ جلسه دادگاه در ۵ ماه گذشته فرقه رجوی و دادگاه سوئد هنوز هیچ مدرک جدی و محکمه پسندی علیه نوری مطرح نکرده اند، با این حال روند این دادگاه نمایشی که بر اساس بعضی اخبار تاکنون برای دولت سوئد بیش از ۵۰ میلیون یورو هزینه در پی داشته همچنان ادامه دارد.

حمید نوری در فرصت کوتاهی که دادگاه برای دفاع از خود به او داده، علاوه بر افشاگری در خصوص سوابق جنایت کارانه فرقه رجوی در ایران، نسبت به چگونگی ربوده شدن، روند دادرسی و نوع برخوردها در زندان انفرادی سوئد نیز اعتراضات صریحی انجام داده که حقیقت حقوق بشر غربی و نوع برخورد سیاسی آنها با این موضوع انسانی را به خوبی هویدا می کند.

نوری همچنین هیچ کدام از اتهامات منسوب به خود را قبول نکرده و تمام آن ها را حاصل تبانی فرقه رجوی و برخی چهره های ضد انقلاب ساکن در سوئد می داند.

انتهای پیام / فراق 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=32943