• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024

«همیاری ملی» طرحی برای پوشاندن ولخرجی مریم قجر

  • کد خبر : 32909
  • 22 ژانویه 2022 - 13:10

بعد از سرنگونی صدام و اخراج فرقه رجوی به آلبانی برای اینکه ولخرجی های مریم قجر را قانونی جلوه دهند برنامه ای به نام «همیاری» درست کردند تا باز مطرح کنند که هم از داخل ایران و هم نیروهای هوادار در کشورهای مختلف به آنان کمک می کنند و این گونه سفید سازی کنند.

به گزارش فراق، هادی شبانی از انجمن نجات مرکز مازندران به بهانه آغاز یک طرح نخ نما در فرقه رجوی با عنوان «همیاری ملی» طی یادداشتی نوشت: برای پرداختن به بحث همیاری سازمان باید قدری به گذشته یعنی وقتی سازمان در عراق مستقر بود وارد شویم. وقتی در اشرف بودیم همیشه مسئولین به ما می گفتند که نیروهای سازمان در اروپا برای جمع آوری مالی گدایی می کنند و هر بار مورد توهین اروپایی ها هستند و شما باید در استفاده از امکانات سازمان مواظب باشید و خرج روی دست سازمان نگذارید. بعد از مدتی این گدایی به اصطلاح مسئولین افشا شد و عنوان شد اعضای سازمان به اسم کودکان بی سرپرست ایرانی و عراقی و افغانی و افریقایی از خیریه های مختلف در اروپا پول دریافت می کنند و مقداری از خرج سازمان را تامین می کنند. اما این همه داستان نبود چون سازمان با دریافت این مقدار پول نمی توانست هزینه های زیاد خود را تامین کند و بعدا فیلم هایی افشا شد که نشان می داد چگونه سران فرقه با فروختن اطلاعات و جاسوسی برای عراق پول دریافت می کنند و حتی صدام راضی شده بود چندین درصد از فروش نفت را به رجوی ها بدهد .

بعد از سرنگونی صدام اوضاع قدری فرق کرد و رجوی این بار برای دریافت پول حقه دیگری سوار کرد. آنان به اعضای قدیمی خود گفتند که باید با خانواده خود در ایران تماس گرفته و عنوان کنند که من در عراق هستم و محل یا دفتر کارم در بمباران نیروهای آمریکایی از بین رفته و شما از آنان درخواست بالای بیش از ده هزار دلار کنید تا این گونه بتوانید به سازمان کمک کنید. شاید این کار سخت باشد، حتی شده چندین بار تماس بگیرید و حتی عنوان کنید که اگر ارثی از شما بطور مثال زمین باقی مانده فروخته و به شما بدهند. البته در این جریان من هم حضور داشتم که خوشبختانه تماس برقرار نشد و عملاٌ دست مسئولین فرقه در پوست گردو ماند. وقتی با بقیه بچه ها صحبت می کردم می گفتند ما از وضعیت خانواده خود خبر داریم. چطور می توانند این مقدار پول دریافت کنند و عملاٌ این طرح با شکست روبرو شد. ولی از آنجایی که مسئولین سازمان دریده و پر رو هستند به دروغ می گفتند شما اعضا باعث شدید از داخل کشور کمک مالی زیادی دریافت کنیم.

بعد از سرنگونی صدام و اخراج آنان به آلبانی برای اینکه ولخرجی های مریم قجر را قانونی جلوه دهند برنامه ای به نام «همیاری» درست کردند تا باز مطرح کنند که هم از داخل ایران و هم نیروهای هوادار در کشورهای مختلف به آنان کمک می کنند و این گونه سفید سازی کنند تا کسی فکر نکند که پول های دریافتی شان از طرف عربستان و اسرائیل می باشد.

اگر به مقدار پولی که خود سازمان در انتهای برنامه همیاری اعلام می کند توجه کنیم درخواهیم یافت که اصلاٌ خرج های سازمان با این مقدار پول جور در نمی آید. هزینه هایی که مریم قجر برای مهمانی هایی که برگزار می کند و رشوه هایی که به سخنرانان غربی و اروپایی می دهد قابل مقایسه با این پول نیست و این شیوه مریم در کار پول شویی است.

چرا می گوییم مبلغ دریافتی که اعلام می شود کفاف یک روز سازمان نمی شود؟ وقتی در عراق بودیم چه در زمان صدام و چه در زمان بعد از وی شاهد پول دادنهای زیاد به نفرات عراقی بودم. آنان توسط افراد عراقی که برای سازمان کار می کردند برای هر برنامه ای مردم عادی را به اشرف آورده بودند تا در مراسم شان شرکت کنند و برای این کار پول زیادی دریافت می کردند و یا نمونه دیگر هزینه دادن یک ماهه افطار برای ارتشی های عراقی که در آنجا حضور داشتند همه نشان از خرج کردنهای بی حد و مرز سازمان بود. اما در این میان ولخرجی مسئولین بالای سازمان هم در نوع خودش بی نظیر بود، از تعویض دکور و یا میز کار و کنفرانس گرفته تا خرج کردنهای مختلف از جمله خریدن مواد غذایی خاص توسط کانالهای خاص از بغداد و خودم در همان زمان شاهد بودم که وقتی یکی از اعضا به خاطر مشکل پا که تایید پزشکی هم داشت به او پوتین مخصوص نمی دادند. وقتی پیگیری می کرد مسئول مربوطه عنوان می کرد که ما این پول ها را از راه گدایی در اروپا به دست می آوریم و یا این پول به اصطلاح خون شهدای ما می باشد و حاضر نشد پوتین به نیروی خود بدهد اما در همان زمان همین مسئول یعنی صدیقه حسینی برای تعویض میزهای اطاقش که از رنگش خوشش نیامده بود چند صد هزار دنیار عراقی خرج کرد و بعدها پزش را می داد که چقدر اطاق کنفرانس قشنگ شده است و اکنون هم مریم قجر با همان پز در اروپا برای لابی خود پول خرج می کند تا شاید آنان در سخنان خود از وی تعریف کنند.

آنان با این نوع کار مشغول پولشویی هستند تا بتوانند روی کارهای غیر قانونی خود سرپوش بگذارند. تا کسی متوجه نشود آنان پولهای خود را از چه کشورهایی می گیرند و اکنون این پرده حقه بازی فرو افتاده و همگان دریافتند راه اندازی این گونه شوها سرکاری است و همه این تلفن ها از داخل دقیقا از داخل اشرف سه می باشد تا وانمود کنند که در داخل کشور هواداری دارند.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=32909