• امروز : شنبه - ۵ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 24 February - 2024

تور عناصر رجوی برای فعالان دانشجویی

  • کد خبر : 32334
  • 07 دسامبر 2023 - 10:13

تروریست‌های رجوی که زمانی به‌طور مستقیم خون مردم را می‌ریختند، حالا چند سالی هست که مجبورند با پوشش‌های مختلف و طرح فریب‌ها نسبت به یارگیری از بعضی افراد مستعد فریب‌خوردن اقدام کنند تا شاید کمی در نابودی خود وقفه ایجاد کنند.

به گزارش فراق، سید پویان حسین‌پور، فعال رسانه‌ای در یادداشتی به مناسبت روز دانشجو نوشت: حدود ۱۵سال پیش، یک از روش‌های فرقه رجوی برای یارگیری داخل ایران، ارسال ایمیل‌های انبوه به ایرانی‌ها با پوشش فعال سیاسی در تبعید بود تا شاید یک تیر در تاریکی به هدف بنشیند و…

بعد از چند مرحله رفت و برگشت ایمیلی هم در نهایت عنصر سازمانی (عمدتا خانم) خود را معرفی می کرد.

یکی از اقشار در اولویت ارتباط‌گیری، فعالان دانشجویی بودند و فرقه تلاش می‌کرد با استفاده از وعده و وعید و فریب روانی، ارتباط خود را با این عناصر تثبیت کند و از آن‌ها در راستای اهداف خود مثل جمع‌آوری اطلاعات از محیط دانشگاه‌های ایران، جهت‌دهی سیاسی به فعالین و… بهره ببرد.

از جمله فعالیت‌هایی که فرقه در این ارتباط ایمیلی بر آن تأکید داشت، شعارنویسی در سطح دانشگاه یا طرح شعارهای ساختارشکن سیاسی در تجمعات صنفی و فیلمبرداری از این صحنه‌ها و ارسال آن برای رابط سازمانی بود تا از آن به عنوان ملات رسانه‌ای در تلویزیون ماهواره‌ای فرقه رجوی استفاده شود.

در مواردی هم، برخی عناصر فریب‌خورده توسط آن ها، درصورت چک و کنترل و تأیید عناصر میدانی مرتبط با سازمان در داخل کشور (مثل خانواده معدومین نفاق و…) تبدیل به عامل عملیات تروریستی در سطح انتظامی می‌شدند و از آن‌ها برای آتش‌زدن برخی اماکن عمومی و… استفاده می شد.

در برخی مواردی اما به صورت اتفاقی تیر رها شده در تاریکی، به جای خوبی اصابت می کرد و فعالین شاخص برخی تشکل‌های دانشجویی را در تور فریب فرقه قرار می داد.

در چنین مواردی، فرقه برای حفظ این عنصر ارزشمند، فعالیت‌های او را از مرحله عملیات میدانی به عملیات رسانه‌ای تغییر می داد.

در این موارد فرقه از فعال دانشجویی مذکور، برای انتشار بیانیه‌ها و اعلام مواضع همسو با خودشان استفاده می‌کرد و حتی متن بیانیه‌ها و سخنرانی‌های این افراد را خود برای آن‌ها تنظیم و ارسال می کرد تا در موقع مناسب آن را در تریبون‌های در اختیار اعلام کنند.

آنچه در رابطه با معدود دانشجویان فریب‌خورده توسط فرقه که اقدام به موارد متعدد عملیات تروریستی نموده‌اند مطرح می‌شود و یا از زبان برخی فعالین تشکل‌های دانشجویی و در قالب مواضع همسو با تروریست‌ها بیان می‌شود، درقالب همین شیوه از ارتباط‌گیری مبتنی بر فریب قابل تحلیل است.

در واقع تروریست‌های رجوی که زمانی به‌طور مستقیم خون مردم را می‌ریختند، حالا چند سالی هست که به واسطه نفرت عمومی از این فرقه خبیث، مجبورند با پوشش‌های مختلف و طرح فریب‌ها نسبت به یارگیری از بعضی افراد مستعد فریب‌خوردن اقدام کنند تا شاید کمی در نابودی خود وقفه ایجاد کنند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=32334