تاریخ : جمعه, ۱ بهمن , ۱۴۰۰ Friday, 21 January , 2022

بازخوانی چشم انتظاری در پشت حصارهای «اشرف» در نمایش «بابا آدم»

  • کد خبر : 32204
  • 28 نوامبر 2021 - 13:35

چشم انتظاری خانواده های اسیران فرقه رجوی در پشت حصارهای «اشرف» در نمایش نامه‌ای به نام «بابا آدم» بازخوانی شد.

به گزارش فراق، اجرای نمایش «بابا آدم» به نویسندگی و کارگردانی لیلی عاج و تهیه کنندگی امیر حسین شفیعی، در میان حضور قابل توجه تماشاگران، از شامگاه چهارشنبه ۲۶ آبان در تالار چهارسوی مجموعه تئاتر شهر تهران آغاز شده است.

این نمایش نامه، حکایت خانواده های اعضای گرفتار در فرقه تروریستی رجوی است که پای حصارهای پادگان اشرف در عراق نشسته و یک نفس بچه هایشان را صدا می زدند و در مقابل تهمت و توهین و تهدید به علاوه سنگ و پاره آجر و تکه میل گرد دریافت می کردند.

در داستان این نمایش فردی به اسم غفار معروف به بابا آدم همراه با همسرش به پشت حصارهای پادگان اشرف در عراق رفته و پسرشان علیرضا را از بلندگو ها صدا می زنند اما صدای بلندگوهای قوی آن طرف که مدام سرودهای سازمان را پخش می کند اجازه رسیدن صدا به پسرشان را نمی دهد. در این میان نه تنها خبری از فرزند نمی شود بلکه سنگی پیشانی بابا آدم را می شکافد.

نمایشی فوق العاده تأثیرگذار که درد و رنج دسته سوم از قربانیان فرقه تروریستی رجوی را بیان می دارد و از ابعاد مختلف و واقعی و کاملا هنرمندانه به آن می پردازد.

به نوشته انجمن نجات، در روز اول این نمایش، مدیر عامل انجمن نجات در جمع بازیگران بر روی صحنه حاضر شد و برای تماشاگران، توضیحاتی در خصوص فعالیت های انجمن نجات و خانواده های چشم انتظار داد.  ابراهیم خدابنده از خانم عاج و آقای شفیعی و دیگر دست اندرکاران نمایش تشکر کرد و آن را ارائه اثری فوق العاده و بی نظیر خواند که می تواند تا حدی غم و اندوه قربانیان فراموش شده فرقه رجوی را برای مخاطب به نمایش بگذارد. بر اساس اطلاعات منتشر شده نمایش «بابا آدم» از تاریخ یاد شده تا اطلاع بعدی هر شب به غیر از شنبه ها ساعت ۱۸:۳۰ به مدت زمان ۸۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان روی صحنه خواهد بود.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=32204