تاریخ : یکشنبه, ۲ آبان , ۱۴۰۰ Sunday, 24 October , 2021
سخنگوی قوه قضائیه خبر داد

حکم پرونده شکایت از سرکردگان فرقه رجوی صادر شد / محکومیت سرکرده فرقه به پرداخت ۷۶۶۰ میلیارد تومان / ابلاغ حکم دادگاه به وزارت دادگستری آلبانی

  • کد خبر : 31614
  • 13 اکتبر 2021 - 12:42

سخنگوی قوه قضائیه گفت: سرکرده فرقه رجوی به پرداخت ۷ هزار و ۶۶۰ میلیارد تومان در حق آسیب دیدگان محکوم شده است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، ذبیح اله خدائیان سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری ظهر امروز خود با اصحاب رسانه ضمن اشاره به حکم دادگاه سرکردگان فرقه رجوی که سال گذشته در تهران برگزار شد، اظهار داشت: استحضار دارید که اقدامات منافقین چه اقدامات تروریستی که در داخل شهرهای ایران داشتند و بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم بی گناه از جمله مسئولان وقت را به شهادت رساندند و چه جنایات آنها در دوران جنگ تحمیلی و بعد از آن از یک بعد دارای جنبه کیفری است و جنبه عمومی دارد و نیازی به شکایت نیست و مدعی العموم در این خصوص صلاحیت تعقیب را دارد.

خداییان ادامه داد: بعد دیگر اقدامات آنها جنبه مدنی دارد، هرکسی از اقدامات فرقه رجوی دچار آسیب شده است، می تواند طرح دعوی کند و مطالبات جبران خسارات کند.

وی تصریح کرد: دادگاه حکم پرونده شاکیان را صادر کرده است و سرکرده فرقه رجوی به پرداخت حدود ۷۶۶۰ میلیارد تومان در حق آسیب دیدگان و کسانی که خسارت مادی و معنوی به آن‌ها وارد شده محکوم شده است و حکم پرونده لازم الاجراست.

ذبیح اله خداییان گفت: در این پرونده جمعی از جداشدگان از این فرقه بیش از ۴۰ نفر و تعدادی از مردم که دچار آسیب شدند طرح دعوا کردند.

وی افزود: دادگاه مراتب را از طریق وزارت امور خارجه به وزارت دادگستری کشورهایی که این فرقه در آن‌ها فعالیت می‌کند به این فرقه ابلاغ کرده اند.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=31614

ثبت دیدگاه

  1. انشاالله بکوری چشم مریم قجر به حق خودخواهیم رسید