• امروز : چهارشنبه - ۵ اردیبهشت - ۱۴۰۳
 • برابر با : Wednesday - 24 April - 2024

آغاز به کار همایش سراسری انجمن نجات: فریاد در گلو مانده خانواده‌ها در روز اول به گوش رسید + نظرات کاربران

 • کد خبر : 30646
 • 08 آگوست 2021 - 11:53

اولین روز همایش سراسری و آنلاین انجمن نجات برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، اولین روز همایش سراسری انجمن نجات، شنبه ۱۶ مرداد رأس ساعت ۱۰ صبح با حضور اعضای جدا شده و خانواده های اعضای دربند به صورت آنلاین برگزار شد.

در ابتدای همایش، ابراهیم خدابنده، مدیرعامل انجمن نجات در خصوص روند شکایت ۴۲ نفر از اعضای جداشده و ارجاع حکم صادره به دبیرخانه دادگاه لاهه همراه با ارائه بیش از چهار هزار امضای طومار مندرج در یک سایت بین المللی معبتر جهت حمایت از شکایت مذکور صحبت کرد.

سپس رقیه فرازیان فرد کهن از تهران مادر فریدون ندایی (اسیر در فرقه رجوی) سخنانی از عمق جان برآمده خطاب به فرزندش بیان نمود که فضایی فوق العاده احساسی ایجاد گردید.

بعد نوبت به استان زنجان رسید و صمد اسکندری به عنوان نماینده ۴۲ شاکی، از مراجع قضایی بین المللی لاهه درخواست نمود تا به ندا و فریاد در گلو مانده مادران، خواهران، پدران، برادران و فرزندان چشم انتظار که در فرقه رجوی محصور و اسیر شده اند گوش فرا دهند و با عدالت نسبت به خواسته به حق تمامی اسیران، جدا شدگان و شکات این پرونده رسیدگی و رأی نهایی خود را صادر کنند.

آقای اسکندری از تعدادی از خانواده ها و اعضای جداشده دعوت کرد که خواسته های خود را بیان کنند و آنان به شرح شکایت از سران فرقه رجوی و ظلم و ستمی که بر آنان وارد شده پرداختند.

در ادامه مهناز عکافیان از اصفهان مادر محمد علی ساسانی نیز با فرزند اسیر خود سخن گفت. سخنانی سراسر عشق و محبت که مادری چشم انتظار در فراق فرزند دلبندش با چشمانی اشکبار بیان نمود. در ضمن تصویری از پدر خانواده مشاهده شد که سال ها همچون کوه استوار ایستاده ولی در فراق پاره ی تن خود می گرید.

سپس نوبت به استان فارس رسید. مؤمن زاده مسئول انجمن نجات فارس بعد از بیانات خود در خصوص طرح شکایت از سران فرقه رجوی، از تعدادی از خانواده ها و اعضای جداشده دعوت نمود تا به بیان درد و رنج خود سالیان خود که سران فرقه رجوی مسبب آن بوده اند بپردازند.

به نوشته انجمن نجات، این همایش به مدت پنج روز در نظر گرفته شده که مشروح گزارشات اظهارات و بیانات خانواده ها و اعضای سابق به نظر خوانندگان خواهد رسید.

در زیر بخشی از نظرات کاربران درباره این همایش که توسط فراق جمع آوری گردیده، آورده می شود:

 1. سیده مرضیه حسینی گفت:

به امید رهایی اسیران

 1. ناشناس گفت:

سلام من برادر محمود دهقان احمد دهقان هستم. خدا لعنت کنی این مسعود رجوی و مریم رجوی که پدر مادران این بچه های ما رو چشم انتظار گداشتن اشک این پدر مادرها دامن اینها رو بگیر این رجوی ملعون

 1. مریم لطفی گفت:

دلم ریش شد از دیدن اشک های این مادران مخصوصا خانم عکافیان، خداوند به دلشون آرامش بده
خیلی دردناکه، لعنت به ایدئولوژی، لعنت به مسعودرجوی

 1. هادی رومی پر گفت:

مرگ بر ایدئولوژی رجوی و رجویها

 1. علی کوچکی گفت:

اینجانب برادر یاری کوچکی از این همایش بزرگ با قدرت حمایت کرده و میدوارم هرچه سریعتر نامه به دادگاه لاهه نتیجه بخش باشد وطومار این فرقه منحوس وخیانتکار به مردم واسیران در بند برچیده شود

 1. باقر محمدی گفت:

درود بر همه شما خانواده های عزیز انشالله روزی همه اسیران از چنگال رجوی آزاد خواهند شد

 1. پوراحمد گفت:

سلام و عرض ادب خدمت خانواده های دردمند و چشم انتظار… ایشااالله آرزوی دیدار ودرآغوش کشیدن عزیزانتان به حول وقوه الهی محقق شود

 1. بخشعلی علیزاده گفت:

رجوی گفت هر جا یک قطره قانون باشد ما پیروزیم ! ولی از روز اول یا به سکوت افتادن و یا تهدید می‌ کنند و یا فرافکنی ! در این سال‌ها بجز تهدید و زبان زور چیزی از آنها ندیدیم .

 1. شهین هاجری گفت:

بعنوان یک خانواده جداشده از این شکایت حمایت و امیدوارم رای نهایی بنفع شاکیان پرونده تمام شود

 1. سیما سروری گفت:

مادر ندایی گرامی از حضور گرم شما و کلام نافذتان در این همایش و سایر فعالیت های حق طلبانه قدردانی می کنیم. سخن شما بر عمق جان می نشیند امیدوارم که صدایتان به گوش فرزندتان آقا فریدون برسد و مردانه مشت محکمی بر دهان مریم و مسعود رجوی بزند.

 1. شهین هاجری گفت:

از این شکایت بعنوان یک ایرانی و خانواده جداشده به دادگاه لاهه حمایت و اشد مجازات را برای مسعودرجوی و سران جنایتکارش خواهانم.

 1. حسین بابایی گفت:

از آقایان مهندس ابراهیم خدابنده، حسینی، اسکندری، مرادی، علیزاده و … که این همایش را برگزار کردند تشکر می کنم. اجرتان با خدا

 1. باقر محمدی گفت:

باسلام برنامه خیلی خوب است وفرقه با پخش این برنامه دارد می‌لرزد که توسط هموطنان و جداشده گان افشا می‌شوند و دیر نیست سران فرقه تروریستی به دادگاه کشیده شوند و پاسخگوی جنایت‌هایش در مقابل مردم و خانواده ها باشند با تشکر از آقای خدابنده و آقای علی مرادی و دیگر دستندرکاران این برنامه

 1. محمدرضا مبین – تبریز گفت:

با تک تک مادران و رنج کشیده ها، گریه کردیم و همدردی کردیم، من به عنوان یک جداشده، می دانم که حضور اجباری در فرقه ی رجوی، چه مصیبتی است، اما بی گمان آه دل این مادران دامان ننگین رجوی ها را خواهد گرفت و همه ی اسیران آزاد خواهند شد…

 1. رمضانعلی زارعی گفت:

از شکایت ارائه شده به دادگاه لاهه علیه سازمان منافقین حمایت می کنم و از هرگونه کمکی در این راه دریغ نمی کنم.

 1. سیروس غضنفری گفت:

با تشکر از خلاقیت انجمن نجات مرکزی که تلاش در ایجاد این برنامه کردند .امیدوارم که این برنامه سخنگوی خوبی برای خانواده ها وجدا شده ها باشد تا نفرات گرفتار در فرقه ای رجوی ازاین طریق صدای خانواده خود را بشنوند .
ما منتظر جواب دادگاه لاهه هستیم.

 1. سرمه رشید زاده گفت:

دایی من توسط این سازمان کثیف به شهادت رسید. من یکی از خونخواهان دایی عزیزم هستم و از شکایت جداشدگان و خانواده های اعضا حمایت می کنم.

 1. جلال غلامزاده گفت:

از برنامه خوب شما تشکر می کنم و می خواهم این موضوع را با جدیت ادامه دهید

 1. محمدرضا مبین – تبریز گفت:

سلام خدمت خانواده ها و جداشده های گرامی، من هم از تمامی شرکت کنندگان در روز اول همایش حمایت و تشکر می کنم، امیدوارم هر چه زودتر شاهد شروع روند دادگاه کیفری لاهه باشیم و تمامی سران فرقه ی رجوی به پای میز محاکمه کشانده شوند وجهانیان مطلع شوند که طی سالیان چه جنایاتی به اسم حقوق بشر در پادگان های مخوف فرقه ی رجوی در عراق گذشته است. درود به همه کسانی که ثابت قدم در این راه حضور دارند. روز محکومیت سران فرقه و آزادی تمام اسیران در فرقه ی رجوی نزدیک است. زنده باد آزادی

 1. مهناز موحد از اراک گفت:

ننگ بر مسعود رجوی وطن فروش و خائن، به امید مجازات این عنصر خودفروخته

 1. ترانه مقیمی گفت:

من به عنوان یک ایرانی وطن پرست، پیگیر اخبار و مقالات سایت نجات می باشم و از شکایت اعضای جداشده و خانواده اعضای سازمان منافقین حمایت می کنم و به سایر هموطنانم اطلاع رسانی می کنم که از این دادخواست و همایش حمایت کنند.

 1. عفت اکبری گفت:

من به عنوان یک ایرانی سال هاست که برای آگاهی بخشی به قشر جوان تلاش می کنم و ماهیت خبیث سازمان منافقین را افشا می کنم. ما هرگز از خون شهدای وطن که به دست سازمان منافقین به شهادت رسیدند، نمی گذریم و تا مجازات سردمداران منافقین از پای نمی نشینیم.

 1. حسن حیرانی گفت:

با تشکر از خلاقیت در ایجاد این برنامه جدید بی شک این برنامه به عنوان فضایی مناسب جهت اتحاد همه خانواده ها و آسیب دیدگان از منافقین در کشورهای مختلف خواهد شد و همچنین یک پشت گرمی برای جداشده ها در آلبانی

 1. غلامعلی میرزایی گفت:

باسلام به همه پردان ومادران و خواهران و برادران رنج کشیده وچشم انتظار. در بین گفتگو با این عزیزان گفتند که چکار باید بکنند .برای ملاقات عزیزانشان در آلبانی .
بهترین روش وراه اینه که تمام این عزیزان متحد شودند و به دفتر اتحادیه اروپا شکایت کنند که البته این کار با کمک انجمن نجات تهران انجام و هماهنگی بشه خیلی زودتر به نتیجه خواهد رسید. با تشکر از تمام تلاشهای شما و دست اندر کاران

 1. علی نقی مکرمی گفت:

ملت ایران هرگز ترورهای کور، عملیات مهندسی و فروغ مبتذل سازمان منافقین را از یاد نمی برند و نفرت از این گروهک پلید در اذهان تک تک ملت ایران وجود دارد.

 1. امیر کرمی گفت:

ایشالله چشم این مادر مهربان به دیدار فرزندش روشن بشه

 1. سعید علویان گفت:

خداوند سراف فرقه رجوی را نابود وافراد گرفتاردرفرقه اورا آزاد کند

 1. مسعود حبیب پور گفت:

خدا سران این فرقه را لعنت کند که خانواده ما را نابود کردن و خواهرم را از ما گرفتن. من هم از این شکایت حمایت می کنم و می خواهم سایر خانواده ها نیز از آن حمایت کنند تا به نتیجه برسد.

 1. سهند (رزاقی) گفت:

با احترام به نظرات دوستان که می گویند بحث مادی نیست باید بگویم شکایت جدا شده ها و خانواده ها ۲ بخش دارد معنوی و مادی . اگر بعضی از دوستان تمایلی برای گرفتن خسارت مادی ندارند خود دانند ولی باید از سران فرقه رجوی خسارت مادی هم گرفت اگر هر کدام ما در دنیای ازاد ۲۰ سال کار می کردیم الان صاحب همه چیز بودیم ولی فرقه رجوی با نگه داشتن ما در اسارت ذهنی و جسمی این ضرر به ما زد …

 1. سمیه مردای باستانی گفت:

مادران و پدران و خواهران و برادران بسیاری در فراق عزیزان خود از این جهان رخت بر بستند مسعود و مریم رجوی باید جوابگوی خانواده ها باشند.

 1. سهراب حمیدی از اهواز گفت:

دیدن این مادران دل هر آدمی را به درد می آورد. خدا لعنت کند رجوی و دار و دسته اش

 1. مریم اسدی گفت:

خانواده های اعضای اسیر گروهک رجوی خواهان فریادرسی مجامع بین المللی هستند و پیگر رهایی و نجات عزیزان دربند خود می باشند و هرگز از پای نمی نشینند و عزیزان خود را فراموش نمی کنند.

 1. سهرابی از شیراز گفت:

انشالله جدا شده ها با حمایت خانواده ها پیروز خواهند شد.

 1. حمیددهداراز خوزستان گفت:

برنامه خوب وجدیدی است که قطعا فرقه رجوی را بخاطراینکه جنایاتش درمحضر افکار عمومی افشا میشه عصبانی خواهد کرد

 1. محسن نیازی از لرستان گفت:

آه این مادران و پدران روزی بر سر رهبران این فرقه گرفته و به سزای اعمالشان خواهند رسد

 1. زینب گفت:

دست مریزاد – رجوی هنوز داره از ترس می لرزه از ترس روزی که در دادگاه محکوم بشه

 1. لطیف نماز دوست گفت:

به برادر من قول زندگی در اروپا را داده بودند اما الان در فرقه رجوی اسیر است و من ۳۵ سال است از او خبری ندارم چرا من نباید با برادرم حرف بزنم سازمان چرا از خانواده ها می ترسد.

 1. سحر – لرستان گفت:

خداوند سران این سازمان را به جهنم برده و ما را از شر شان رها بدهد تا خانواده ها بتوانند فرزندانشان را در آغوش گرفته و رها ببینند

 1. محمد آتابای گفت:

با سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دست اندرکاران همایش یزرگ خانواده های انجمن نجات
این همایش با این زیبایی حیف است که در اختیار مجامع بین المللی قرار نگیرد تا تمام دنیا از ماهیت پلید سران ضد انسانی مجاهدین خلق آگاه نشوند .
بنده بعنوان یکی از خانواده های گرفتار فرقه رجوی حاظرم در هر دادگاه صالحی که بر علیه سران فرقه رجوی انجام می شود شرکت کنم و از آسیب هایی که سران این فرقه شوم به خانواده و بخصوص پدر و مادر مرحومم وارد نموده اند افشاگری نمایم .
به امید رهایی تمامی گرفتاران سازمان ضد انسانی مجاهدین خلق

 1. مراد از لرستان گفت:

ننگ و نفرین بر مریم و مسعود

 1. بخشعلی علیزاده گفت:

ننگ بر رجوی که با گروگان گرفتن فرزندان این آب و خاک تلاش میکند به حاکمیت برسد !

 1. مراد گفت:

خانواده های زیادی از این سازمان ضربه خورده و عزیزانشان را این سازمان ربوده و نمی گذارد با آنان تماس داشته باشند اما خانواده از پای ننشسته و تا نابودی این فرقه ادامه خواهند داد.

 1. ویدا گفت:

آتش این اشک و آه ها حتما دامن رجوی ملعون را می گیرد

 1. خسرو گفت:

سلام ؛ لعنت خدا بر سران فرقه رجوی . امید که هرچه زودتر به سزای اعمالشان برسند .

 1. غلامرضا گفت:

انشالله دور نیست که این فرقه و سرانش محاکمه بشن

 1. امیر علی نجفی گفت:

لعنت بر رجوی ها که باعث جدایی این مادران از فرزندانشون شدن

 1. صنم گفت:

خداوند از مریم و مسعود رجوی نگذره که این مادران را اینگونه ناراحت نموده اند

 1. نیما گفت:

با سلام ؛ اینان وطن فروشانی هستن که مغزشان شستشو شده و نمیدانند در چه دامی افتاده اند

 1. غلامعلی میرزایی گفت:

واقعا از شنیدن صحبتهای این خانواده ها بخصوص مادران اشک از چشمان هر ببینده ای سرازیر میشه. راستی این ارگانهای حقوق بشری کجا هستند.

 1. صمیمی گفت:

اشک این مادران بی جواب نخواهد ماند

 1. مینا گفت:

تف بر این مزدوران و وطن فروشان رجوی باد

 1. مینا گفت:

سلام؛ صحبت های این مادر بسیار تکان دهنده می باشد، خداوند رجوی را لعنت کند.

 1. عاطفه نادعلیان گفت:

این همایش با تلاش بسیار ی تدارک و مهیا شده که از زحمات بی شائبه دست اندر کاران تشکر و قدردانی می گردد. امید است که با پشتگرمی حامیان حقوق بشر و مجامع بین المللی به دادخواهی خانواده های اسیران در بند فرقه رجوی رسیدگی شود و به جنایت های سران فرقه رجوی رسیدگی شود.

 1. رضا غفارزاده گفت:

با سلام و درود خدمت همه حضار
دایی من سالهاست از خانواده خود دور است و ما اطلاعاتی از او نداریم امیدوارم با این شکایت نامه بتوانیم با ایشان ارتباط برقرار کنیم

 1. غلامعلی میرزایی گفت:

باسلام به آقای خدا بنده وآقای مرادی جهت تلایشهایشان برای آزادی اسیران در فرقه رجوی. هم چنین با تشکر از همه خانواده ها به خاطر شرکت در این همایش .وامیدوارم هر چه زودتر به آرزوهایشان برسند

 1. کریمی گفت:

درود بر جداشدگان و با آرزوی موفقیت آنها در دادگاه بین المللی

 1. علی نظر مختاری گفت:

به نظر من که زمانی در فرقه بودم. اکثر بچه ها آرزو دارند که بتونند خودشان را نجات بدهند و اما به دلایل مختلف جرات چنین کاری را هنوز پیدا نکردند و یا شرایط جدایی

 1. شریف گفت:

دادگاهی مثل دادگاه آیشمن برای مسعود رجوی آرزو می کنم.هزاران نفر رو در منجلاب ابتذال شر انداخت.

 1. محمد علی بهزادی گفت:

لعنت بر رجوی ها

 1. جعفر کیهان گفت:

ما خانواده کیهان ضمن تشکر و قدردانی از زحمات شما از طرح شکایت حمایت می کنیم و از سازمان‌های بین المللی و دادگاه لاهه می خواهیم به شکایت خانواده ها رسیدگی کنند و به حداقل حقوق خانواده ها احترام بگذارند.

 1. محمد حسن نوری گفت:

سلام و درود بر همه شما دوستان قدیمی. تا آخر همراهیتون می کنیم

 1. سعید گفت:

به امید رهایی همه اسیران از این فرقه جهنمی و برگشتن به دنیای آزاد

 1. صفری گفت:

درود بر دست اندرکاران انجمن نجات برای شکل گیری این برنامه

 1. کرمعلی جوکار گفت:

کجا هستن حامیان حقوق بشر که اشک و آه این خانواده ها رو ببینن؟
جامعه بین الملل باید بیدار بشه

 1. احمد از لرستان گفت:

دورود بر دست اندر کاران این کارزار بین المللی

 1. سپیده گفت:

این رجوی ها چه جوری میخوان تقاص این اشک های مادران رو بدن؟

 1. حسن گفت:

خدا از این که هستن روسیاه ترشون کنه

 1. مریم رمضانی گفت:

به امید محکومیت مریم و مسعود رجوی در دادگاه لاهه

 1. مختار علی جمالی گفت:

ما از همه ی شما که این طرح را راه انداخته اید تشکر و حمایت می کنیم و امیدواریم با کمک شما و خانواده ها به نتیجه برسد

 1. امیرعلی گفت:

درود به شرف اعضای انجمن نجات و همه دست اندر کاران شکایت از سران مجاهدین خلق
همه ملت ایران پشت شما هستن
مرگ بر رجوی

 1. عادل مشرقی گفت:

به امید رهایی اعضای دربند فرقه رجوی و محاکمه هر چه زودتر سران مجاهدین خلق

 1. سهند (رزاقی) گفت:

با سلام به همه دوستان جدا شده از فرقه رجوی و خانواده هایی که عزیزانشان در اسارت فرقه رجوی هستند … دستان و خانواده های عزیز خواستم اطمینان خاطر بدهم ما همیشه در کنارتان هستیم و تمام تلاش خود را برای ازادی عزیزانتان از فرقه رجوی خواهیم کرد . مطمئن باشید فعالیت ما و شما لرزه بر اندام سران فرقه رجوی می اندازد و استخوانهای رجوی ملعون در گور می لرزاند . رجوی بداند تا اخرین نفس فریاد حق طلبانه خود و خانواده ها و افشاء جنایات سران فرقه را ادامه خواهیم داد .

 1. علی اکبری گفت:

با آرزوی موفقیت جداشدگان و نابودی سران فرقه رجوی

 1. ستاره شیراز گفت:

درود بر خانواده ها
به امید پیروزی شاکیان علیه جنایت های رجوی
لعنت بر رجوی که نه تنها به ملت ایران که به همه اعضای خود نیز خیانت میکند

 1. بخشعلی علیزاده گفت:

بسیار برنامه جالبی هست و البته قدرتمند ! دست شما درد نکند / بی تردید رجوی بسیار خواهد سوخت از این بابت.

 1. غلامعلی گفت:

دین اشک این مادران بسیار دردناکه…

 1. زهرا همتی گفت:

رجوی ها حتما تقاص این اشک هایی که چشم های خانواده ها سرازیر شدند رو پس می دهند.

 1. لیدر نوایی گفت:

با سلام
من لیدر نوایی برادر پوران نوایی که هم اکنون اسیر فرقه رجوی می باشد از شکایت نامه خانواده ها و جداشده ها علیه سران سازمان مجاهدین حمایت می کنید و امیدواریم که هرچه زودتر پاسخگوی جنایات خودشان باشند.

 1. احمد از لرستان گفت:

دورود بر جناب خدابنده با رائه توضیحات بسیار مفید و مبسوطی که ارائه نمودند.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=30646

نوشته های مشابه

22آوریل
«دختر وزرا»؛ سناریویی برای فروکش کردن ضرب سیلی به رژیم کودک‌کش
اولین اثر جلسه مخفیانه افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی با سرکردگان فرقه رجوی رونمایی شد

«دختر وزرا»؛ سناریویی برای فروکش کردن ضرب سیلی به رژیم کودک‌کش