تاریخ : جمعه, ۸ بهمن , ۱۴۰۰ Friday, 28 January , 2022

سکوت مطلق سران فرقه رجوی در مقابل همایش خانواده‌ها

  • کد خبر : 30569
  • 17 آگوست 2021 - 20:04

رجوی هیچ جایگاه با این همایش ثابت کردند که فرقه رجوی حتی در میان خانواده های اعضاء خود جایگاهی ندارد

هفته پیش به مدت ۵ روز خانواده هایی که عزیزانشان در دست سران فرقه رجوی در اسارت ذهنی و جسمی هستند به همراه عده ای از جدا شده ها همایشی برگزار کردند .

به گزارش فراق، این همایش خانواده ها به صورت زنده و به همت خود خانواده ها و بدون کمک دولتی برگزار شد.

اما در این همایش چند موضوع مهم قابل توجه بود :

اول: تاکید خانواده ها و جداشده ها از شکایت به دادگاه لاهه بر علیه سران جنایت کار فرقه رجوی .

دوم: صدای خانواده ها و درخواست هایشان از سران فرقه رجوی برای دیدار با عزیزانشان در حد نوشتن نامه و درج در سایتها محدود نشد و توانستند با چهره و هویت اصلی خودشان در خواست هایشان را مطرح بکنند و همزمان این درخواست به صورت انلاین از کانالهای مختلف برای افراد جامعه هم نمایش داده شود .

سوم: سکوت و عدم موضع گیری سران فرقه رجوی  و جیره خوارانش با نام های رنگارنگ مثل شورای دست ساز رجوی نشان دهنده ترس و وحشت فرقه رجوی از همایش خانواده ها بوده و بر اساس تجربه سالیان حضور در تشکیلات فرقه رجوی وآگاهی از روش ها و کلاشی های سران فرقه رجوی قابل فهم است چون سران فرقه رجوی در مقابل افشا گری خانواده ها و جدا شده ها دو روش برخورد دارد یا از سوزش فعالیت خانواده ها به جفنگ گویی و جفتک پرانی می افتند و اگر سوزش فعالیت خانواده ها و جدا شده جانکاه و جانسوز باشد از سران فرقه تا جیره خواران و میرزا بنویس های فرقه رجوی سکوت مطلق پیشه می کنند .

چهارم: سران فرقه رجوی که با کلاشی و دجالی ادعا می کنند در ایران کانون های شورشی دارند و….
خانواده ها با این همایش ثابت کردند که فرقه رجوی حتی در میان خانواده های اعضاء خود جایگاهی ندارد چه رسد در میان مردم ایران که فرقه رجوی اصلا نمی شناسند و اگر عده اندکی به جز نسل جدید بشناسند فرقه رجوی به نام منافق می شناسند نه سازمان مجاهدین .

پنجم: بر اساس خبر موثقی که از آلبانی دارم ترس و وحشت سران فرقه رجوی از همایش خانواده ها به قدری بوده که به دستور مهدی ابریشمچی شوهر سابق مریم قجر از جدا شده هایی که هنوز دمشان به فرقه رجوی وصل است سوال می کنند که آیا از همایشی که خانواده ها به صورت انلاین برگزار می کنند خبر دارند؟ آیا همایش تماشا می کنند یا نه؟

ششم: همایش خانواده ها باعث شده افراد جامعه که از ماهیت ضد بشری فرقه رجوی تا حال بی خبر بودند به دنبال جوابی برای سؤالهایشان باشند.

سؤالهایی که بیشتر مطرح می شود و دنبال جواب برای سؤالها هستند از جمله :
آیا واقعا اعضاء فرقه رجوی حق تماس با خانواده های خود را ندارند؟
آیا این قابل باور که در دنیایی که عصر ارتباطات هست یک عده نتوانند با خانواده خود ارتباط نداشته باشند !
یک نفر از دوستان نوشته بود اگر اینها در زندانهای ایران بودند حق ملاقات و حتی مرخصی داشتند این فرقه اینها را در بدتر از زندان نگه داشته چرا دولت آلبانی برای آزاد کردن این افراد اقدامی نمی کند؟
البته سؤالهای زیادی مطرح شده ولی اصل سؤالها مشابه همین سؤالهایی که نوشتم می باشد.

اینجا به یک نکته اشاره کنم که به نظرم در همایش بعدی خانواده ها علاوه بر خانواده ها و جدا شده ها بهتر است از خبرنگاران و یا صاحب نظر خصوصا حقوق دانان و اساتید دانشگاه و فعالان اجتماعی و… هم دعوت شود تا هم خبر همایش در شبکه های خبری و اجتماعی به صورت عمومی پخش شود هم اینکه به این شیوه به مردم به طور خاص جوانانی که از ماهیت و نیات پلید سران فرقه رجوی خبر ندارند آگاهی داده شود.

اما به یک نکته اساسی هم اشاره کنم:
در ترکیه خانواده اعضاء پ. کا. کا برای اینکه عزیزانشان را از دست پ. کا. کا نجات دهند دو سال هست که در شهر دیاربکر به تحصن نشستند و به مادران دیار بکر معروف شده اند و هنوز هم این تحصن ادامه دارد .خانواده های متحصن در دیاربکر با مصاحبه های خود با خبرگزاریها خواسته خود را به گوش دولت مردان و سیاستمداران رساندند و همین امر باعث شد از هنرمندان، فعالان اجتماعی، سیاستمداران، نمایندگان مجلس، بردن نماینده های اروپایی برای دیدار با این خانواده ها و حتی رئیس جمهوری ترکیه به دیدار خانواده های متحصن برود و علاوه بر ابراز همدردی و حمایت از خواسته خانواده ها قول دادند در صورت برگشت اعضاء که در درون تشکیلات پ. کا. کا هستند برای برگشت به زندگی معمولی دولت به آنها کمک کند .

به نظر شخص خودم این حق خانواده ها در ایران هم هست که از سیاستمداران و دولتمردان ایرانی بخواهند برای آزادی عزیزانشان از دست فرقه رجوی به خانواده ها کمک کنند و به لحاظ دیپلماتیک در مجامع حقوق بشری و بین المللی و امکان ملاقات خانواده ها با نماینده های اروپایی و سازمانهای حقوق بشری را برای مطرح کردن خواسته هایشان را فراهم کند .

این دیدارها و فعالیتهای خانواده ها می تواند ماهیت ضد بشری سران فرقه رجوی برای سیاستمداران و سازمان های حقوق بشری را افشاء کند و جلو سوء استفاده سران فرقه رجوی را با پرداخت رشوه به یک مشت سیاستمدار سابق بیان دروغ و دغل علیه خانواده ها را بگیرد .

محمد رزاقی – پاریس

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=30569