تاریخ : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ Monday, 17 January , 2022

نگاهی به کتاب «ماهی و خنجر»، روایتی از جنایت‌های فرقه رجوی در گرگان

  • کد خبر : 29998
  • 25 می 2021 - 11:20

کتاب «ماهی و خنجر» اثری درباره ترورهای فرقه رجوی در گرگان می‌باشد که به تازگی رونمایی شده است.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، محسن کاظمی‌نژاد، یکی از مولفان این کتاب می گوید: در کتاب «ماهی و خنجر» که مبنای واقعی دارد، در قالب داستان پروسه پیچیده شناسایی، تروریست‌های فرقه رجوی (مجاهدین خلق) که در سال ۶۳ در گرگان رقم زدند، به روایت درآمده است.

بر اساس اظهارات وی، در این کتاب در حد امکان فضای آن دوران، نحوه ترور و نحوه شناسایی آنها در جهان داستانی تشریح شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«برای من، بریدن از سازمان، به معنی بریدن از انقلاب و مبارزه و اهداف ضدامپریالیستی بود. ما قرار بود ایران رو برای آمریکایی‌ها، تبدیل به یه ویتنام دیگه کنیم. از انشقاقی که پیدا کردیم، گیج بودم. وقتی توی میدون بودم، می‌تونستم برای خودم توجیه کنم. اما وقتی کناری می‌نشستم و از بیرون اتفاقات رو تماشا می‌کردم، نمی‌فهمیدم. ما دانشجوهایی بودیم که حاضر بودیم کفش انقلابی‌ها رو واکس بزنیم. از همه چیزمون بگذریم. از مادرمون، از عشقمون.
مهرداد سکوت کرد تا جگرکی سینی نان و جگرها را روی میز بگذارد. وقتی رفت، ادامه داد: من خیلی از خودم مایه گذاشته بودم. اونقدر که دلم نمی‌اومد فکر کنم همه اون فداکاری‌ها بیهوده بوده. عصبانی شده بودم. دیدم که جنگ بر سر قدرته. رجوی به این دلیل که سهمی از حکومت بهش نرسیده، داره انتقام می‌گیره. منم گفتم حالا که به من هم هیچی نمی‌رسه، منم انتقام می‌گیرم! »

کتاب ماهی و خنجر نوشته محسن کاظمی‌نژاد و مریم مقانی با ۲۷۴ صفحه در ۱۲ بخش با قطع رقعی و قیمت ۳۵۰ هزار ریال توسط انتشارات سیمرغ هدایت منتشر شده است.

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=29998