تاریخ : شنبه, ۲۲ مرداد , ۱۴۰۱ Saturday, 13 August , 2022

نگرانی جدی مریم رجوی از گفت وگوهای میان ایران و عربستان

  • کد خبر : 29823
  • 09 می 2021 - 10:03

در روزهای گذشته یکی از مهمترین خبرهای بین المللی و منطقه ای این بوده که ایران و عربستان در حال انجام مذاکراتی هستند تا ضمن برقراری روابط، بتوانند مشکل کشور یمن را هم حل نمایند.

به گزارش فراق، ثبات در یمن به نفع کشورهای دیگر منطقه می باشد. از حاشیه هایی که در این خصوص است می گذرم اما اصل موضوع نگرانی مریم رجوی از این مذاکرات می باشد. زیرا عربستان یکی از مهمترین حامیان منطقه ای فرقه رجوی بوده و شاید مهمترین منبع تامین مالی فرقه رجوی می باشد. برای هیچ کس پوشیده نیست که عربستان در طی این سالیان منابع مالی متعددی در اختیار رجوی گذاشته است.

در این راستا فرقه رجوی تلاش می کند به هر نحوی که شده این مذاکرات را بر هم بزند و ترفند هایی را به کار گیرد تا عربستانی ها از ادامه مذاکرات منصرف شوند زیرا با جوش خوردن روابط دیپلماتیک ریاض و تهران کار را برای رجوی بسیار سخت خواهد بود.

جالب است بدانیم بن سلمان نفر دوم عربستان و جانشین ملک عبدالله شاه سعودی گفته است که بسیار از مذاکرات بین ایران و عربستان ذوق زده شده و دوست دارد این مذاکرات بهترین نتیجه را بدهد. شنیده ها حاکیست این سخنان مریم رجوی را متحیر و بر جای خود میخکوب کرده است. ظاهرا شیوخ منطقه هم دریافته اند که تا کنون هر چه سرمایه گذاری بر روی این فرقه کرده اند اشتباه بوده است. فعلا مذاکرات بین دو کشور و فتنه انگیزی ها ادامه دارد.

یادداشت از: سعید محمدپور

انتهای پیام / فراق

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=29823