• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024
در بیانیه انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و خانه کارگر عنوان شد

فرقه تروریستی رجوی بدعت جذب نیرو با سوء استفاده از عنوان کاریابی را بنا نهاد / سازمان جهانی کار برنامه‌ای را در جهت آزادی کارگران محبوس تدوین نمایند

  • کد خبر : 29749
  • 03 می 2021 - 12:01

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و خانه کارگر به مناسبت روز جهانی کارگر بیانیه ای مشترک صادر کردند.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، متن این بیانیه به شرح زیر است:

کارگران شریف ترین افراد جامعه هستند که حرکت چرخ‌های اقتصاد جهان مرهون تلاش و همت آنهاست. این عزیزان بالاترین سهم را در توسعه و پیشرفت جهان ایفا می‌نمایند. لیکن در طول تاریخ به اشکال مختلف حقوق آنها تضییع و مورد تعدی قرار گرفته و همچنان ادامه دارد.

روز اول ماه می ۱۸۸۶ یادآور حمله پلیس آمریکا به کارگران کارخانه نساجی شهر شیکاگوست، این فاجعه موجب شد چنین روزی به عنوان روز بین المللی کارگر در تاریخ جهان ثبت شده و هر ساله گرامی داشته شود.

این روز فرصتی است تا علاوه بر ارج نهادن به مقام کارگران، تلاش‌های جمعی در جهت رفع مشکلات و همدردی با مصائب آن‌ها صورت گیرد تا از رهگذر این تلاش و همدردی وضعیت آن‌ها بهبود یابد.

با وجود نهادها و اسناد بین‌المللی همچون سازمان بین‌المللی کار و میثاق بین‌المللی حقوق اقتصادی- اجتماعی و اعلامیه جهانی حقوق بشر باز هم شاهد درد و رنج کارگران و تضییع حقوق آن‌ها هستیم، به ویژه کارگرانی که از پدیده شوم تروریسم آسیب دیده اند و مهمتر کارگرانی که با سوء استفاده از عنوان کاریابی فریب داده شده و جذب گروه تروریستی مجاهدین خلق شده اند.

این فرقه تروریستی در اواخر دهه ۷۰ (شمسی) برای اولین بار بدعتی را در جهت جذب نیرو با سوء استفاده از عنوان کاریابی بر علیه جامعه کارگری و موضوع کار بنیان نهاد و با شرکت های جعلی کاریابی در کشور ترکیه و دیگر کشورها افراد جویای کار را با وعده کار در اروپا فریب داده و به کشور عراق منتقل و بالاجبار در راستای اهداف تروریستی مورد بهره‌برداری قرار می دهد، به نحوی که پس از گذشت چند دهه هنوز ماجرا ادامه داشته و هیچ روزنه  و امیدی برای رهایی این کارگران جویای کار از چنگال این فرقه تروریستی وجود ندارد و خانواده های آنها نیز بالاجبار رنج و مشقت دوری از عزیزانشان را در سالیان متمادی تحمل نموده و پیگیر راهی برای نجات آنها هستند.

انجمن دفاع از قربانیان تروریسم و خانه کارگر ایران ضمن محکوم کردن این جنایت علیه کارگران، از سازمان جهانی کار می خواهد با همکاری جامعه کارگری کشورهای ترکیه به عنوان محل شروع جرم، عراق به عنوان محل وقوع جرم و آلبانی به عنوان محل ادامه جرم، برنامه‌ای را در جهت تحقیق، بررسی و آزادی جمعی این کارگران محبوس در بند فرقه تروریستی تدوین و اجرا نمایند. تا هرچه زودتر حضور این عزیزان را در کنار خانواده هایشان در سالگرد روز جهانی کارگر سال آتی جشن بگیریم.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=29749