• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024

با این نوع تحلیل کردن ها بود که خود را به این روز انداختید!

  • کد خبر : 2667
  • 26 می 2015 - 10:33

با این نوع تحلیل کردن ها بود که خود را به این روز انداختید!

mosalmani Rajavi

آیا این نوشته ی آقای رضا قبرسی برای رد گم کردن است که مثلا نقشه های بزرگی درسر دارد وحرف های احمقانه میزند؟
آیا او دچار توهم توطئه بوده و ” دائی جان ناپلئون گونه ” ، همه چیز را توطئه میداند؟
و یا آیا او حرفی برای گفتن نداشته و مجبور بوده بخاطر پرکردن صفحه ای، این حرف های عجیب وغریب را مطرح کند؟
من شخصاً نمیدانم که کدامیک ازعوامل فوق جزئاً و کلاً درتنیدگی ویا گسست ازیکدیگر نقش داشته است!

منظور ازطرح پرسش های بالا، دیدن نظرات عجیب درنوشته ایست که امضای آقای رضا قبرسی داشته و سرتیتر نوشته ” دو رهبر ، یک استراتژی ” نام دارد که هرچه بیشتر به متن آن دقیق تر شدم، چیزی جز شاهکار تراوشات حماقت یک مغز انسانی رادرآن ندیده وناچار خواستم که با نقل گفته های این هموطن ” قبرسی” ، تعدادی ازمردم رانیز دراین حیرت خود شریک سازم!
نوشته چنین آغاز میشود:
اولین حملهء داعشی ها به عراق وتصرف بزرگترین استان عراق موصل ،اکثر تحلیل گران منصف به اتفاق این نظریه را مطرح میکردند که این حمله با چراغ سبز دولت مالکی صورت گرفته ومالکی می خواست حفره های سیاه سیاسی از جمله نارضایتی اکثریت مردم عراق، بخصوص نزدیک چهل در صد مردم سنی عراق ، که بیش از دو سال بود برای احقاق حقوق شهروندی به مبارزه مدنی ومسالمت پرداخته بودند ولی با مخالفت دولت مالکی تحت حمایت ملایان ودولت آمریکا مواجه شده بودند و دولت مالکی با تاَسی ازسیاست امام دجالان واستفاده از جنگ برای کشتار مخالفان در ایران ، می خواست به بهانهء حمله داعش وبا فتوای مرجعی چون سیستانی تمامی مخالفان وبخصوص سنی ها را از دور خارج وحکومت شیعهء تحت سیطرهء خامنه ای را در عراق مسلط ، وکسب منافع سیاسی ویژه برای دولت ملایان در رابطه با مسائل اتمی ، با در دست داشتن برگهای عراق ویمن وسوریه ولبنان وبحرین ، به نفع ماندگاری رژِیم روی میز مذاکره با ۱+۵ داشته باشد “.
یعنی کسی را درکل جهان میتوان یافت که بعنوان رهبر بزرگترین گروه پارلمانی یک کشور ونخست وزیر آن، دست به این ریسک مافوق تصور انسانی بزند که نوری مالکی هم دومی اش باشد؟؟!!
وقتی خود دولت آمریکا میگوید که هنگام ترک عراق ، با روسای عشایر عراقی مورد نظر شما پیمان های مودتی بسته ، چگونه میتوان پذیرفت که درقفا هم با مالکی زدوبند کند تا او مقدمات سرکوب سنی ها را فراهم کند وبه داعشی میدان جولان فراهم نماید که آخرین اطلاعات موثق حکایت از رهبری پنهانی افسران اطلاعاتی بعثی های غیر مذهبی براین گروه است که با قصد  اشاعه ی خطرناک اسلام هراسی، جامه ی اسلامی برتن کرده وبا ارتکاب وحشیانه ترین اعمال ، سلطه گران جهانی را کمک نماید که با نشان دادن این اعمال به شهروندان خود، دخالت ها ی خود درامور خاورمیانه را موجه جلوه دهند؟
آیا نوری مالکی با بقایای بعثی های سازمان یافته هم سرو سری دارد؟
واقعیت این است که درعراق این شیعیان هستند که اکثریت دارند ودرهر انتخابات دموکراتیک – بشرطی که در این انتخابات، مذهب رل اصلی را ایفا کند- برنده خواهند شد و چنین هم شد که باردیگر نوری مالکی- که کسی دراینجا قصد دفاع از اعمال کرده ویا ناکرده ی او را ندارد-  برسرکارآمد واین بار آمریکا بشدت اورا تحت فشار گذاشت تاازنخست وزیری که حق قانونی اش بود ، کنار بکشد!
 حیرت آور اینکه آقای قبرسی ادعا کرده که اوباما هم مایل به قدرت گیری شیعیان درمنطقه است و بمانند دیگر دروغگویان که کم حافظه هستند، فراموش کرده که جهاد نامقدس وهابیون تحت سیطره ی سیستم آمریکا، برعلیه شیعه را خود این نظام سلطه گر هدایت کرده و خط وخطوطش میدهد!
بلی یکی ازدلایل سقوط موصل و… بدست داعشی که روزبروز بیشتر معلوم میشود که دارای برنامه های بلند مدت دارد، بی عملی وحتی همکاری ارتش جدید عراق است که توسط آمریکا و با هزینه ی ۲۵ میلیارد دلاری بوجود آمده بود واین مسئله چه ربطی به ایران وشیعه گری و… دارد ، دانسته نیست و وظیفه ی آقای ” قبرسی” است که به این تناقضات جواب دهد!
درادامه ی این تحلیل – بعنوان سمبل تحلیل های باند رجوی– میخوانیم:
” … اوباما و خامنه ای برای اجرای قول وقرار های قبلی وپنهان، تاکتیک جدیدی را به کار می گیرند در یک بند وبست ساده ، داعش در مدت کمی رمادی را به تصرف خود در می آورد و وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) روز پنجشنبه۲۱ می اعلام می کند علت خروج نیروهای عراقی از شهر رمادی پس از هجوم داعش آن بود که آنها به اشتباه تصور کردند!!! وقوع توفان شن در منطقه موجب می شود ارتش آمریکا قادر به عملیات هوایی علیه داعش نباشد!!! پنتاگون می گوید نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا ، در روزهای شنبه ویکشنبه به رغم توفان شن هفت حمله علیه داعش انجام داده اند!!! وشهرک الحصیبه در میان راه رمادی تا پایگاه هوایی الحبانیه ،نیروها وشبه نظامیان شیعه موسوم به “حشدالشعبی یا بسیجی های تحت حمایت ملایان ” در آن مستقر می شوند ونیروهای دولتی از شهر عقب نشینی کرده ودر انتظار رسیدن کمک وحملات هوایی نیروهای آمریکایی می مانند!!! وداعش طبق گفته پنتاگون تعدادی تانک ، خودرو زرهی وتوپخانه سنگین ،از جمله اسلحه ای بود که در رمادی به دست داعش افتاد وپیش از این وهنگام تصرف شهر موصل توسط نظامیان داعش در ژوئن گذشته این گروه به مقادیر زیادی از اسلحه ومهمات پیشرفتهء امریکایی که ارتش عراق آنرا رها کرده بود وبه گفته وزارت دفاع آمریکا ،آنچه در موصل روی داد اکنون در رمادی که ارتش عراق یکشنبه گذشته از دست داد تکرار میشود!!! وپنتاگون می گوید ارتش عراق شش تانک، شش توپخانهء سنگین وده ها نفربر وحدود صد خودرو و زرهی همفی وخطرناکتر از آن مقادیر زیاد ونامشخص از مهمات متوسط وسنگین را در رمادی رها کرده است ” !!
خلاصه ی گفته ی این هموطن ” قبرسی” این است که رمادی با کمک آمریکا بود که سقوط کرد و ادوات جنگی فراوانی بدست داعش افتاد تا خبرهای مربوط به هلی بردهای آمریکا برای ریختن سلاح ومهمات به داعش را که اغلب گفته شده اشتباه؟؟!! بوده ، تحت سایه قرار گیرد وبدتر ازآن، فرقه ی رجوی را از افشا شدن میل درونی وسمپاتی اش به داعش ، منزه سازد!
تمام شواهد وقراین نشان میدهد که غرب متجاوز مشکل عمده ای با مولود خلف خود داعش ندارد  ومدت ها  باید بگذرد که واقعیت های بیشتر آشکار شده، کنار هم چیده شده وبه حقیقت نسبی دست یافت .
به همین جهت است که درمورد اقدامات نصف و نیمه ای که گاها و برای خالی نبودن عریضه برعلیه داعش انجام می دهند ، فعلا  نمیتوان اظهار نظر قطعی کرد ومثلا به سادگی نمیتوان حدس زد که چرا آمریکا وایضا فرقه ی رجوی، علاقه دارند  ویا تظاهر می کنند که برسر نیروهایی مانند ارتش آزاد سوریه و… جنجال سازی وتبلیغات بیشتری بشود!

آیا آمریکا ازحضور مرموز افسران اطلاعاتی بعثی دررهبری داعش ، واهمه هایی دارد؟

هنوز باید منتظر حوادث پیچیده ی بعدی بود وبا این حال نمیتوان تضاد کشورهای متعدد واقع در ” جبهه ی متحد ارتجاع و سلطه ” را در بوجود آمدن این ابهامات ، بی اهمیت دانست!
در تحلیل مشخص  آقای قبرسی ازاوضاع اغلب نامشخص!! آمده است:
” پنتاگون می گوید در روز تصرف رمادی هفت حمله به مواضع داعش انجام داده است !!! اما آمریکا می توانست صدها حمله در یک روز انجام دهد چرا نکرد؟!!!! چون می خواست با تصرف رمادی ، عوامل ترویست شیعه ملایان به رهبری هادی عامری را به منطقه باز گرداند!! (“البته قابل ذکر است که هادی العامری مالکی را در سفر به آمریکا همراهی میکرد “) تاهم سنی ها را قتل عام کنند!! وهم جنگ فرقه ای شیعه وسنی را که برندهء آن ،شبه نظامیان ملایان وهم داعش ها!! ، با یک تیر دونشان !!،یا سنی ها مخالف قتل عام می شوند!! ویا به اجبار به داعش می پیوندند!! … پس آقای اوباما و خامنه ای هردو برای منطقه یک استراتژی را دنبال میکنند گرچه در الفاظ و زبان دیپلماتیک متفاوت باشد “.
یعنی رهبران ایران وآمریکا تبانی کرده بودند که حمله ی هوایی به داعش صورت نپذیرد؟!
اینکه آمریکا میتوانست بیشتر حمله کند و نکرد، گناه ملایان ایران است؟ یعنی زمام امور سران آمریکا دردست ملایانی است که بنظر شما دراین سی سال، همین امروز وفردا سقوط می کنند؟!
اگر اینطور است، شما ارباب ( ببخشید متحد ) احمقی را انتخاب نکرده اید؟
آیا این جنگ سنی- شیعه ی ادعایی شما بیشتر به نفع سلطه گران و مدیران اجرای پروژه ی ننگین خاورمیانه ی بزرگ است یا بنفع ملایان و نوری مالکی؟!
در زمانی که آمریکا رسما به عراق پیشنهاد میکند که کشور خود را سه شقه نمایند تا قسمتی از اجرای طرح خاورمیانه ی بزرگ عملی شود، ملایان ایران چه منافعی دراین کار دارند که بخواهند همکار آمریکا واسرائیل باشند؟!
چرا پیوستن سنی هایی به داعش که ازقتل عام مورد نظر شما جان به در برده اند، یاید به نفع حاکمان ایران باشد؟
تقویت گروهی که تکفیری ودشمن خونین  شیعه است و رهبریت درسایه اش دردست افسران اطلاعاتی کارکشته ی بعثی قرار دارد، چه سودی برای هر ایرانی وازجمله حکومت ایران دارد.
فکر نمیکنید که ازترس افشا شدن سمپاتی غلیظ تان به داعش، به یاوه گویی افتاده اید؟
آیا نباید امثال من دچار این شک وشبهه ی موجه گردم که رهبر عقیدتی  شما با مشاهده ی  تحرک بیشتر داعش در منطقه، برتعهدات خود با عراق وسازمان ملل متحد پشت پازده و درانتقال اسرای کمپ لیبرتی ایجاد مانع کرده وبدتر آنکه میخواهید آنها را مسلح هم بکنید ؟!
آیا بین پیشروی های داعش وامتناع  رهبر شما از انتقال اسرا به کشورهای امن، رابطه ی علت ومعلولی برقرار نیست؟؟
ودرنهایت اینکه می بینید که حرافی تان برای ریز گم کردن چگونه دامن آلوده ی رهبران شما درداشتن رابطه ی مرموز با داعش را نمایان تر میسازد؟!

حمید-انجمن نجات آذربایجان شرقی
 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=2667

نوشته های مشابه

03آوریل
آرزو دارم به آغوش خانواده برگردی
پیام نوروزی فریده پرورش به برادر خود در فرقه رجوی

آرزو دارم به آغوش خانواده برگردی

28مارس
فقط به امید دیدار فرزندم زندگی می‌کنم
مهرویه هاشمی، مادر چشم انتظار یکی از اسیران فرقه رجوی

فقط به امید دیدار فرزندم زندگی می‌کنم