تاریخ : جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ Friday, 19 August , 2022

منافقین چگونه منبع اطلاعاتی تیم «ب» شدند؟

  • کد خبر : 20779
  • 30 می 2019 - 9:29

شرایط منطقه با تحولات آن به آن و پمپاژ خبرهای ضد و نقیض از سوی ذینفعان جهانی هرچند پیچیده و عجیب شده اما برای فهم اینکه زیر پوست این همه تحولات و تنازعات چه می‌گذرد کافی است اخبار توزیعی شبکه‌های رسانه‌ای وابسته به قدرت‌های جهانی مورد ارزیابی و تحلیل قرار بگیرد.

انتشار خبر اعزام ۱۲۰ هزار نیروی نظامی آمریکایی به منطقه از سوی نیویورک تایمز که هفته گذشته در رسانه‌های آمریکایی و اروپایی، عرب زبان و رسانه‌های داخلی و فارسی زبان خارج از کشور از جمله خبرهایی بود که از اساس جعلی بود. اما همین خبرجعلی، بلافاصله توسط خبرگزاری رویترز ،صدای آمریکا و رادیو بین‌المللی فرانسه در راستای جنگ با ایران جهت‌دهی شد.

جهت دهی دروغ  رسانه‌های آمریکایی ضد ترامپ، اروپایی، عرب زبان و فارسی زبان خارج از کشور به یک خبر جعلی کار را بجایی رساند که دونالد ترامپ، بلافاصله خبر اولیه مبتنی بر اعزام ۱۲۰ هزار نیروی امریکایی به منطقه را جعلی اعلام کرد.

خبرهای مرتبط با حمله به بندر فجیره و کشتی‌های اماراتی و همچنین شلیک راکت در منطقه سبز بغداد و اصابت موشک در فاصله یک کیلومتری سفارت آمریکا در بغداد از جمله دیگر خبرهایی بودند که رسانه‌های جهانی، خبرهای متفاوتی را از آن روایت کردند.

رصد اینگونه اخبار و اطلاعات در فضای خبری جاری، به وضوح نشان می‌دهد که عواملی فعال با استراتژی مشخص در لایه‌ها و پوشش‌های مشخص رسانه‌های فارسی زبان خارج از کشور و همچنین عرب زبان منطقه، رسانه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی و منطقه را ایستگاه جهت‌دهی خبری خود نموده‌اند و مدیریت میدانی کنش و واکنش‌های مقامات کشورهای مورد مناقشه در منطقه را به دلخواه بسوی اهداف مورد نظر اداره و مدیریت می‌کنند.

مدیریت منابع  اطلاعاتی و رسانه‌ای، امریکا، اسرائیل و کشورهای همسایه منطقه در خصوص ایران با چند لایه و پوشش بطور سازمان یافته انجام می‌شود و این خود بیانگر آن است که یک جریان اطلاعاتی مخالف امنیت منطقه، منافع ملی ایران و آمریکا که خود را رقیب آمریکا و برانداز حاکمیت کنونی ایران می‌داند در حال فعالیت و سازماندهی مخرب است.

اقدامات شبه نظامیان تروریست در عملیات خرابکاری علیه کشتی‌های امارات و شلیک راکت به حوالی سفارت امریکا در بغداد، اقداماتی به منظور شروع آتش جنگ بین ایران، آمریکا و کشورهای منطقه بوده  تا منتج به جنگ براندازی جمهوری اسلامی گردد.فرقه تروریستی رجوی متهم اصلی چنین اقداماتی است! زیرا آنان یک فرقه شبه نظامی و سیاسی با آموزش‌های انتحاری و خودزنی و خودسوزی حتی در تظاهرات در جلوی مجامع بین‌المللی برای اختلال در روابط ایران با سایر کشورها را در بیلان اقدامات و عملکرد خود دارند. حال از چنین فرصت‌های پیش آمده در شرایط حاضر در منطقه برای ایجاد تقابل و تخاصم و درگیری‌های ناخواسته  بین ایران و آمریکا و سایر کشورهای منطقه استفاده می‌کنند تا با تبدیل این عرصه به میدان جنگ براندازی علیه به اصطلاح رژیم حاکم بر ایران منافع خود را حاصل کنند.

آمریکایی‌ها  اگر می‌خواهند مشکلات‌شان با ایران حل و فصل شود اولا بهتر است مشکلات‌شان را  با رقبای بین‌المللی خود بدون قراردادن ایران در وسط این ماجرا،حل و فصل کنند و ثانیا برای درک بهتر شرایط ایران لازم است تا نه تنها پرونده اطلاعات پایش و پالایش شده گروه‌هایی نظیر فرقه مجاهدین خلق را ببندند که حتی باید آنان را در مقام  سوژه ضد امنیت و منافع ملی خود تحت بررسی امنیتی و اطلاعاتی قرار دهند.

خدمات خرابکاری، جاسوسی و خبرچینی فرقه تروریستی مجاهدین خلق، هرگزفقط  منحصر به آمریکایی‌ها نبوده و آنها همین خدمات را برای دولت‌هایی نظیر فرانسه هم انجام داده‌اند.

برای همین کافی است تا آمریکایی‌ها کمی تاریخ بخوانند و به خاطر بیاورند که  چگونه روزگاری هدف شماره یک منابع امروز اطلاعاتی خود بوده‌اند:

۱-شنود سفارت آمریکا

۲-ترور وابسته‌های نظامی امریکا به نام‌های آمریکا، افرادی چون سرهنگ هاوکینس‌، سرهنگ ترنر، دونالد جی اسمیت، رابرت آر، گرانگراد و ویلیام سی

۳-بمب‌گذاری در دفاتر  انجمن ایران و آمریکا، اطلاعات آمریکا، پپسی کولا، جنرال موتور، خطوط هواپیمائی پان امریکن، کمپانی نفتی شل

۴-حمله به سفارت آمریکا پیش از تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان خط امام

۵-همکاری با ک.گ.ب در پرونده سرلشگر مقربی

البته اقدامات ضد آمریکایی فرقه  به همین ۵مورد خلاصه نمی‌شود. آنان حتی سال ۱۳۵۸ با حضور در مقابل سفارتخانه آمریکا، درخواست بازجویی پرسنل سفارت امریکا را دادند، امری که با مخالفت شورای انقلاب مواجه شد. فرقه همچنین استرداد شاه از سوی آمریکا، قطع رابطه با امپریالیسم آمریکا، قطع صدور نفت به آمریکا، افشاء و لغو کلیه قراردادهای سیاسی – اقتصادی و نظامی با آمریکا،‌‌ افشاء‌ شبکه جاسوسی سیا و ساواک در ایران وضرورت قید صریح محور ضد استبدادی و ضد امپریالیستی اسلام در قانون اساسی را به عنوان مطالبات اصلی خود اعلام کردند.

آمریکایی‌ها باید به این پرسش ها پاسخ دهند که: چرا فرقه رجوی که در حال حاضر نقش سرویس اطللاعاتی تیم B را بازی می‌کند، حتی پس از خروج از ایران به جای پناه بردن به آمریکا، راهی فرانسه شد تا این کشور را به کانونی برای فرماندهی علیه جمهوری اسلامی تبدیل کند؟

آمریکایی‌ها آیا نمی‌دانند مجاهدین خلق از همان ابتدا، ارتباط گیری بدون وقفه با نمایندگان احزاب سوسیالیست و کمونیست اروپایی را آغاز کرده تا همزمان بتواند حیات و معاش سیاسی خود را تامین کند و هم آنکه از طریق قدرت‌های جهانی راهی را برای رسیده به قدرت در ایران فراهم کند؟

آیا مقامات امروز آمریکا از یاد برده‌اند که در همان ایام بازگشت مجاهدین خلق به فرانسه، مسعود رجوی و  دیگر کادر رهبر فرقه، دست از مواضع ضدآمریکایی خود برنداشتند و ویلیام سولیوان سفیر امریکا را به خاطر اظهاراتش در محکومیت ترور آیت‌الله دکتر بهشتی، مورد ناسزاگویی قرار دادند؟

آیا آمریکایی‌ها توانسته‌اند علت اصلی چرخش صد و هشتاد درجه‌ای رفتار فرقه نسبت به خود را درک کنند؟ آیا امکان دارد آمریکایی‌ها این موضوع را درک نکرده باشند که واقعیت صحنه نبرد بین ایران و عراق و به گل نشستن ماشین ترور فرقه در عملیات مرصاد علت اصلی رویگردانی مسعود رجوی و فرقه تروریستی مجاهدین خلق از شعارهای ضد امپریالیستی و ضد آمریکایی خود بود؟

آمریکایی‌ها اگر کمی تاریخ چند دهه اخیر ایران را بخوانند، خوب متوجه خواهند شد که فرقه مجاهدین خلق  بر اساس ماموریتی که در اروپا برایش صادر شد به ظاهر دست از خواب چپ‌نمایی برداشت و به آمریکا دوستی رسید. استراتژی فرقه با این هدف کلید خورد و  ارزش جدید جایگزین شده در فرقه از سوی کادر رهبری‌اش به این ترتیب اعلام شد: «ما به عنوان یک نیروی انقلابی از تضاد بین امپریالیسم با ارتجاع (جمهوری اسلامی) برای رسیدن به حاکمیت بهره‌برداری کردیم!» نکته کمدی این استدلال این بود که رهبری فرقه تا قبل از این به اعضا و سمپات‌های خود می‌گفتند برای نابودی امپریالیسم باید جمهوری اسلامی را نابود کرد و بعد از آن مدعی شدند برای نابودی حکومت ایران باید از امپریالیسم مدد جست!

هرچند آمریکایی‌ها بلافاصله دگردیسی فرقه را نپذیرفتند اما در نهایت تلاش برخی سناتورهای جمهوری‌خواه که ارتباطات خوبی با سوسیال دموکرات‌های فرانسوی داشتند و با تبلیغ این ادله که: «دشمنِ دشمن من، دوست من است»، باعث شدند تا فرقه رجوی که در لیست گروه‌های تروریستی آمریکا قرار گرفته بود به عنوان یکی از سازمان‌های سرویس‌دهنده به آمریکایی‌ها مورد حمایت و استفاده آنان قرار گیرند. حضور چهره‌هایی نظیر جان بولتون و رودی جولیانی در همایش‌های سالانه مجاهدین خلق، در همین راستا قابل ارزیابی است.

به نوشته اعتمادآنلاین، مجاهدین خلق، باپرداخت پول به افرادی همچون بولتون و جولیانی، لابی‌سازی در کنگره و سیاست خارجی آمریکا را با جعل خبر و  فریب اطلاعاتی آمریکایی‌ها دنبال می‌کند. آنان همچنین تلاش دارند تا خود را به عنوان سازمانی مقتدر، بزرگ، کارآمد در مقام آلترناتیو جمهوری اسلامی به آمریکایی‌ها تحمیل کنند.

بدون تردید، هیات حاکمه آمریکا به ویژه کاخ سفید، در معرض فریبی بزرگ قرار گرفته است. این فریب بزرگ را می‌شود از همان لحظه محکوم کردن تصمیم ترامپ در جابه‌جایی سفارت امریکا به بیت المقدس توسط فرقه و مریم رجوی مشاهده کرد. مخالفت فرقه با این تصمیم ترامپ در راستای منافع فرانسه بود و شاید همین رفتار، حکایت از آن داشته باشد که سرویس اصلی فرقه همچنان کشورهایی نظیر فرانسه است که به دلایل تاریخی، فلسطین را همچنان در حوزه نفوذ خود تعریف می‌کند.

ترامپ اگر به سخنان نهم تیرماه ۹۷ رهبری انقلاب اسلامی توجه کند که پس از مدت‌ها نام فرانسه و انگلیس  را  هم به عنوان سرویس‌گیرندگان خدمات فرقه اعلام کردند، خواهد فهمید که فرقه تروریستی مجاهدین خلق به رقبای بین‌المللی آمریکا از جمله فرانسوی‌ها و سوسیالیست‌های اروپایی  خدمات داده است.

همین موارد شاید کافی باشد تا ترامپ بداند دستگاه سیاست خارجی‌اش با وجود افرادی نظیر جان بولتون برای چه جریانی بازی می‌کند.

مجتبی حسینی

انتهای پیام

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=20779