تاریخ : سه شنبه, ۲۵ مرداد , ۱۴۰۱ Tuesday, 16 August , 2022

این بار تارنمای آمریکایی «لوبلاگ» افشاگری کرد: اعضای فرقه رجوی، مسافران ارابه مرگ  /  فرقه رجوی در قالب یک شیوه برده داری مدرن فعالیت می کند / اعضای فرقه نمی توانند حساب بانکی داشته باشند

  • کد خبر : 20105
  • 30 مارس 2019 - 10:52

پس از افشاگری نشریه «اشپیگل» از جنایت های فرقه رجوی، تارنمای آمریکایی «لوبلاگ» در مطلبی با اشاره به اینکه اعضای بسیاری از مجاهدین خلق ( منافقین ) این فرقه را ترک کرده اند، نوشت: آنها نه تنها قادر به پیاده کردن هدف خود یعنی تغییر ایران نیستند، بلکه حتی نمی توانند به کمک اعضای باقی مانده خود بشتابند.به نوشته ایرنا، مسعود خدابنده، مدیر برنامه راهبردی خاورمیانه که مدت های طولانی برای ارائه راه حلی صلح آمیز برای انتقال اعضای مجاهدین خلق (منافقین) از عراق به آلبانی تلاش کرد و همسرش «آنه خدابنده» در مطلبی با عنوان آیا مجاهدین خلق (منافقین) به آخر خط رسیده اند؟ افزودند: هدایت کنندگان اصلی ارابه تغییر حکومت ایران مبالغ هنگفتی برای پیشبرد این هدف پرداخت کرده اند.  در میان مسافران این ارابه مجاهدین خلق (منافقین)، که قبلا یک فرقه تروریستی شناخته می شد و در حال حاضر به عنوان یک اپوزیسیون دموکرات خود را معرفی می کند، ۴۰ سال منتظر هدایت کنندگان اصلی این ارابه مانده اند و رانندگان اصلی ارابه تغییر ایران یعنی جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید و رودی جولیانی وکیل مشاور دونالد ترامپ و همچنین تعدادی افراد با نفوذ دیگر هستند که به طور جدی به سمت رویارویی با ایران گام برمی دارند.
اما با افزایش سرعت ماشین مذکور به سوی رویارویی با ایران، وحشت مخالفان دولت ترامپ بیشتر شده و به نظر می رسد مجاهدین خلق ( منافقین ) هم به آخر خطر رسیده اند و این خود می تواند نشانه توقف تمامی روند تغییر حکومت شود.
نخستین نشانه این امر به دست «الی کلیفتون» خبرنگار آمریکایی حوزه پول در سیاست در مورد پرونده پرداخت بزرگ برملا شد؛ زمانی که وی پرده از پرداخت مبلغ ۱۶۵ هزار دلاری به بولتون برای حمایت از مجاهدین خلق )منافقین) به عنوان گروه اپوزیسیون خارج از کشور برداشت، ناگفته نماند بولتون تنها در رابطه با توئیتی که در دفاع از یک گروه فشار ضد ایران علیه ایران هسته ای )UANI اتحاد علیه ایران هسته ای) منتشر کرده بود، ۴۰ هزار دلار گرفته بود.
حتی در حالی که دولت ترامپ همراه با بولتون،  بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی و  محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی برای جنگ علیه ایران تلاش می کنند، متوجه شده اند که مجاهدین خلق (منافقین) دیگر برای ترساندن ایران مفید فایده نیست و در واقع، نگاهی به رفتار اخیر مجاهدین (منافقین) در آلبانی (مقر این فرقه) نشان می دهد این گروه شکست خورده با بحران داخلی درگیر است.
گزارش ها از داخل اردوگاه این فرقه در آلبانی نشان می دهد ستیزه جویان مجاهدین خلق (منافقین) هنوز تکنیک های مرگبار برای مبارزه که در زمان صدام حسین در عراق آموزش دیده بودند از جمله بریدن گلو با چاقو، شکستن دست، در آوردن چشم با انگشت و بریدن دهان باز را تمرین می کنند.
اما آنها همچنان سعی دارند جلوی متلاشی شدن خود را بگیرند؛ از زمان انتقال این فرقه به آلبانی حدود یک هزار عضو این فرقه را ترک کرده اند، این فرقه که در زمان جنگ ایران و عراق در جبهه دشمن قرار داشت، حالا در نبود دیکتاتور عراق در تیرانا، پایتخت آلبانی فعال است.
بنا بر نوشته ایرنا، مجاهدین (منافقین) در قالب یک شیوه برده داری مدرن فعالیت دارند. حتی اعضائی هم که این گروه را ترک می کنند، فقیر و بیچاره باقی مانده اند؛ زیرا پس از چند دهه خدمات وفادارانه، چیزی جز لباس هایشان برایشان باقی نمانده است. آنها ادعا می کنند که اعضا خدمات خود را داوطلبانه ارائه می دهند. اما مقدمه اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل می گوید حقوق بشر محروم ناشدنی است؛ یعنی هر کسی نمی تواند به هر دلیلی آن را رد کند و مریم رجوی، سرکرده منافقین ، مسئول این رفتارها و تصمیم گیری ها است.
کمیساریای عالی سازمان ملل متحد براساس مقررات بشردوستانه اعضای فرقه را از عراق به آلبانی منتقل کرد. اما در هنگام ورود به آنها پناهندگی سازمان ملل متحد و مدارک هویت آلبانیایی داده نشد تا آنها اجازه سفر یا کار پیدا کنند. فقدان حق اقامت همچنین به این معنی است که آنها نمی توانند حساب بانکی داشته باشند. آنها هیچگونه اسناد هویتی به جز کاغذ بی ارزشی که به آنها برای پرواز از فرودگاه بین المللی بغداد به تیرانا داده شد، ندارند.
مریم رجوی تنها حالت ایده آلی که می تواند برای اعضای گروهش به تصویر بکشد، رسیدن روزی است که در تهران به رژه می پردازند. پس به همین دلیل ادعا می کند افرادش نیازی به پول یا اسناد هویتی ندارند.
به همین دلیل رجوی «پیروانش» را محکوم به زندگی در یک اردوگاه بسته که قادر به زندگی مستقل نیستند، کرده و آنها را ابزاری برای رسیدن به اهداف خود قرار داده است. بنابراین مبارزه این گروه تقریبا برباد رفته است.
بی شک منافقین همچنان در حال انجام وظایف تبلیغاتی برای سعودی ها، اسرائیلی ها و آمریکایی ها برای پیشبرد فشار علیه ایران هستند. اما حتی این امر هم روز به روز غیرضروری تر می شود زیرا این سازمان هر روز بیش از پیش به شسکت نزدیک تر می شود.
تارنمای لوبلاگ از نام جیم لوب سردبیر این تارنما، روزنامه نگار کهنه کاری که گزارش های تحلیلی از سیاست خارجی واشنگتن در قبال خاورمیانه می نوشت گرفته شده است. این تارنما اولین وبلاگ برای دریافت جایزه «آرتور راس» برای گزارش گیری و تجزیه و تحلیل مستقل از آکادمی دیپلماسی آمریکا در سال ۲۰۱۵ بود. این تارنما در سال ۲۰۰۸ راه اندازی شد و هدفش بیشتر تحلیل سیاست های اتخاذ شده از سوی واشنگتن در قبال تهران بود.

انتهای پیام

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=20105