• امروز : یکشنبه - ۶ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 26 May - 2024

به بهانه جدایی دو عضو باسابقه از فرقه رجوی: ایدئولوژی برده داری در فرقه رجوی

  • کد خبر : 18672
  • 05 دسامبر 2018 - 10:44

چندی پیش دو نفر از اعضای با سابقه ۳۰ سال عضویت در فرقه مجاهدین تصمیم به جدایی از فرقه گرفتند وهمین دو عضو جدا شده به نام های عظیم میش مست وغلامعلی میرزایی تصمیم به موضع گیری رسمی علیه فرقه و رهبری مجاهدین گرفتند .

این دو عضو از اسرای جنگ ایران وعراق درسال ۵۹ بودند که رجوی در سال ۶۸ بعد از اعلام آتش بس و در جریان شکست در عملیات فروغ (مرصاد) برای ترمیم نیرو در یک معامله با صدام آنها را به همراه قریب به دو هزار نفر دیگر به فرقه اش تزریق کرد .
اینک رجوی در اولین واکنش به اعلام جدایی این دو عضو رهایافته گفته این ها برده بودند و من آنها را از مالک برده خریداری کرده بودم . سال ها به آنها نان و آب داده بودم وحق نفس کشیدن و زندگی کردن به آنها داده بودم ولیکن حق نداشتند علیه من حرفی بزنند چون قانون برده این است که باید تابع مالک و صاحبش باشد .
درحقیقت این ایدئولوژی برده داری و برده واری را رجوی طی این ۳۰ سال درخصوص اسرایی که از صدام طی معامله وارد فرقه اش کرده بود عملا ساری و جاری می نمود وهمیشه به عنوان یک اهرم بر سر آنها می کوبید و با واژه اردوگاهی تحقیر می نمود .
در حقیقت این رسم و واژه «اردوگاهی» آنروی سکه برده داری درمناسبات رجوی بود و این طیف انسان ها درتشکیلات رجوی آنرا بر دوش می کشیدند واز آن بسیار رنج می بردند .
دقیقأ سیکل وقوانینی که در دوران برده داری درعصر برده داری برای استثمار و به بند کشیدن انسان ها بوده رجوی در طی روز و در کارها درمورد این انسان ها اجرا می کرد .
این ستاره دار کردن طیف مشخصی از آدم ها در تشکیلات فرقه درنوع کارها ومسئولیت هایی که به آنها واگذار می شد کاملا بارز و انکار ناپذیر بود. اغلب این اعضا درکارهایی مانند مسئولیت خدماتی اعم از تخلیه فاضلاب(سپتیک داری) ، امورصنفی وکارگری ، ساختمان سازی ، نظافت اماکن  و ساماندهی در امورات تحت امرها که عمومأ کارهای یدی وسخت و به قول معروف رده سوم بود که فرقه آن را طوری برنامه ریزی کرده بود که حتی درسالن های غذاخوری واماکن عمومی تا حدودی این مرزبندی حتی در ردیف های صندلی واستفاده از امکانات تبعیض بندی وجود داشت .
رجوی با توجه به این خوی برده داری واستثماری اش است که درمواجهه با اعلام مطلبی از افراد این چنینی هیستریک می شود وبه این افراد مارک و انگ لایق خودش را نثار می کند .
بنده نگارنده بعد ازسالها لمس این ایدئولوژی برده داری واستثمارگری رجوی از نزدیک اینک یک سئوال ویک حرف با آنهایی دارم که نزدیک به ۳۰ سال است که این زنجیر برده داری رجوی برگردنشان هست وهنوزهم آن را تحمل می کنند . اکنون رجوی صراحتأ درواکنشی بیرونی شما را هم برده خطاب کرده وتحقیر کرده، پس منتظر چه هستید ؟

انتهای پیام / انجمن نجات مرکز کرمانشاه

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=18672