• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024

سفیر سابق ایران در فرانسه : اروپا در نقشه منافقین بازی خورد / اقدامات تروریستی توسط منافقین روابط ایران و اروپا را زیر سوال می‌برد

  • کد خبر : 17613
  • 14 اکتبر 2018 - 11:00

سفیر سابق ایران در فرانسه گفت: در حالی که تنور رابطه ایران و اروپا در حال گرم شدن بود اقدامات تروریستی توسط منافقین این روابط را زیر سوال می‌برد، البته اروپا را نیز باید سرزنش کرد که مرکز تجمع گروهک‌های منافقین شده است.

به گزارش گروه رسانه های فراق، حمیدرضا آصفی، سفیر سابق ایران در فرانسه در گفتگو با دانشجو، در خصوص اقدام دولت آلمان در استرداد یک دیپلمات ایرانی به بلژیک به بهانه حمایت از تروریست و حمایت مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از این اقدام گفت: اتفاقی که در اروپا افتاد در حقیقت یک توطئه بود این روشن است که ایران در حالی که روابط با اروپا در حال شکل گیری بود و هست چنین اقدامی را انجام نمی‌دهد.
وی با بیان اینکه این قبیل اقدامات تکراری در حقیقت کار‌هایی بوده که منافقین انجام می‌دادند، گفت: منافقین اِبایی از این اقدامات ندارند و سابقه اقدامات تروریستی آن‌ها در به شهادت رساندن هم وطنان خود و همچنین اقدامات ضد میهنی در کنار صدام حسین مسبوق به سابقه است.

اروپا در نقشه منافقین بازی خورد

آصفی با تاکید براینکه این قبیل اقدامات کار منافقین وطن فروش است، گفت: در حالی که تنور رابطه ایران و اروپا در حال گرم شدن بود اقداماتی از این دست این روابط را زیر سوال می‌برد.
سفیر سابق ایران در فرانسه ادامه داد: البته اروپا را نیز باید سرزنش کرد که مرکز تجمع گروهک‌های منافقین شده و اروپایی‌ها علی رغم اظهاراتی که در زمینه مبارزه با تروریسم دارند، عملکرد متناقضی از خود نشان داده و تروریسم را به دو دسته خوب و بد تقسیم می کنند.
سخنگوی اسبق وزارت خارجه تصریح کرد: نتیجه این اقدام زیر سوال رفتن روابط دوستانه دو کشور بود و در حقیقت اروپایی‌ها نیز در نقشه منافقین بازی خوردند.

حمایت پمپئو از استرداد دیپلمات ایرانی روزنه‌ای برای برون رفت آمریکا از انزواست

وی با اشاره به حمایت وزیر خارجه آمریکا از این اقدام ضد ایرانی گفت: آمریکا مدتی است که کاملا منزوی شده است و از فرصتی برای بیرون رفتن از انزوا استفاده می‌کند و امروز به لطف سیاست‌های ترامپ به جز اسرائیل و چند کشور جیره خوار منطقه‌ای متحد و دوستی در جهان ندارد.
آصفی تصریح کرد: پمپئو در حقیقت با این موضع گیری فرار رو به جلو می‌کند و به دنبال آن است که به این بهانه خودی نشان دهد و فضایی را برای آمریکا به وجود آورد.

حقوق بشر ابزاری در دست آمریکا که براساس منافع خوداز آن استفاده می کند

سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به سرنوشت نامعلوم جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی و عملکرد دوگانه آمریکائی ها در برخورد با مسائل گفت: گمانه زنی‌ها می‌گوید وی توسط سعودی‌ها به قتل رسیده این در حالی است که آمریکا به عنوان کشوری که این خبرنگار تبعه آن بوده سکوت کرده است و ترامپ در ادعایی اعلام کرده رشد اقتصادی آمریکا مرهون فروش سلاح به عربستان است و درحقیقت با این اظهارنظر به دنبال آن است که از فشار جهانی بر دولت سعودی بکاهد.
سخنگوی اسبق وزارت خارجه این قبیل اظهارنظر‌ها در رویه مقامات آمریکایی را عین تناقض دانست و گفت: این در حالی است که در اقدامی که در اروپا شکل گرفته و کسی هم متعاقب آن صدمه‌ای ندیده پمپئو ایران را محکوم می‌کند، اما در مقابل اقدامی که در کنسولگری عربستان و مفقود شدن یک خبرنگار صورت گرفت سکوت می‌کند، نه محکومیت، نه مجازات و نه تحریمی در قبال عربستان دیده می‌شود، چون بحث تروریسم و حقوق بشر از منظر آمریکایی‌ها ابزار فشار است و آن‌ها از این ابزار براساس منافع خود استفاده می‌کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنی آمریکایی‌ها با ایران روشن است لذا مواضع آمریکا را نباید خیلی جدی گرفت و به آن‌ها اعتماد کرد، چون رویکرد آمریکایی‌ها سراسر تناقض و عملکرد غیرمنطقی است.

انتهای پیام

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=17613

نوشته های مشابه

11ژوئن
الف مثل انقلاب، ت مثل تفنگ
زبانی که مسعود رجوی به کودکان اشرف آموخت در مروری بر زندگی امیر یغمایی

الف مثل انقلاب، ت مثل تفنگ

10ژوئن
آزار فرزندان ایران در خارج کشور؛ از نوری تا بی‌آزار
ایرانیان با چه بهانه هایی در خارج از کشور هدف بازداشت قرار می گیرند؟

آزار فرزندان ایران در خارج کشور؛ از نوری تا بی‌آزار