• امروز : شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 18 May - 2024

خوش‌خدمتی منافقین برای سعودی‌ها در ایام حج

  • کد خبر : 16843
  • 25 آگوست 2018 - 17:34

همزمان با برگزاری مراسم حج امسال و تغییر جزئی برخی از رفتارهای سعودی ها مانند پیام ملک سلمان برای حجاج ایرانی به زبان فارسی، بازدید وزیر حج و عمره عربستان از مؤسسه مطوفی حجاج ایران در مکه برخی از کارشناسان بین الملل این مسایل را مبنی بر احتمال تغییر روابط دو کشور در آینده و تلاش برای تنش زادیی تفسیر کردند.

با این حال برخی دیگر از کارشناسان با اشاره به ارسال پیام به چند زبان دیگر توسط پادشاه عربستان و گفتگو با زائران ایرانی در سال های گذشته توسط سعودی ها عنوان می کنند که آن ها از این طریق تلاش دارند تا تصویر منفی خود را از اذهان ایرانی ها تغییر دهند.

این کارشناسان با اشاره به حمایت عربستان از ناآرامی های دی ماه۱۳۹۶ و همچنین کمک مالی به رضا پهلوی تاکید می کنند که خط مشی خصمانه عربستان نسبت به ایران همچنان ادامه دارد.
در میان تحرکات عربستان سعودی، در روز ۲۹ مردادماه امسال فرقه تروریستی رجوی با انتشار مطلبی در فضای مجازی و سایت های همسوی خود همسو با پروژه آمریکایی-سعودی ایران هراسی به حجاجی که به عربستان برای انجام حج می روند درخصوص انجام اقداماتی که این سازمان تروریستی نامید توسط جمهوری اسلامی هشدار داده و بر ضرورت مقابله با ایران تاکید می کند. منافقین مدعی می شود که ایران در مراسم حج با اعزام نیرو قصد اقدامات تروریستی داشته و باید جلوی این مسئله گرفته شود.
مروری بر ادعاهای سراسر کذب منافقین در این باره نشان دهنده تقسیم کار و دستورالعمل جدیدی از سوی مراکز سعودی-آمریکایی است. در این تقسیم کار، عربستان با ارسال پیام و حضور مسئولانش در بین ایرانی ها ژست روشنفکرانه و صلح طلبانه گرفته و از طرفی دیگر منافقین نیز با مطرح کردن ادعاهایی ضدایرانی سعی می کند تا افکار عمومی را علیه جمهوری اسلامی تحریک کند.
در چنین تقسیم کاری عربستان سعودی و رژیم های همسوی آن با استناد به ادعای کذب منافقین پروژه ایران هراسی خود را ادامه داده و از این طریق سعی می کنند تا تصویر منفی از ایران در بین سایرکشورهای اسلامی ایجاد کنند. در واقع در این پروژه مقرر است تا منافقین با اعلام ادعای کذب، بسترهای ایجاد جنگ نه تنها در منطقه بلکه در بین مسلمانان را دامن بزند.
البته این اولین بارنیست که سازمان مجاهدین برای سعودی ها خوش خدمتی می کند. موضعگیری های همسو با عربستان درخصوص مسایل سوریه و یمن و تکرار ادعاهای عربستان علیه ایران توسط منافقین از جمله خوش خدمتی های آن ها برای سعودی ها است. البته عربستان نیز تاکنون با حمایت های مالی مانند کمک ماهانه ۸۲ میلیون دلاری به این سازمان پاداش این خوش خدمتی های آن ها را پرداخته است.
براین اساس مروری بر ادعای مطرح شده توسط منافقین همزمان با انجام مراسم حج نشان می دهد دستور العمل های تازه این فرقه از سوی ارباب های خارجی اش است. دستور العمل هایی که هدف آن تخریب وجهه جمهوری اسلامی دربین سایرکشورها است. با این حال تاکنون اقدامات ایران نشان داده که درعمل فرقه این بار نیز مانند گذشته در این پروژه شکست خورده و نمی تواند به اهداف شوم خود برسد.

یادداشت از دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده

انتهای پیام / هابیلیان

 

 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=16843

نوشته های مشابه

13می
چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند
موسی جابری‌فر به افرادی که هنوز گرفتار در اشرف 3 هستند

چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند

11می
عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»
مروری بر سوابق سرکرده‌های فرقه رجوی:

عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»