تاریخ : دوشنبه, ۸ آذر , ۱۴۰۰ Monday, 29 November , 2021

درگذشت نادر زارع، برادر چشم انتظار و پرتلاش یکی از اسیران فرقه رجوی

  • کد خبر : 16616
  • 14 آگوست 2018 - 10:07

اعضای انجمن نجات خوزستان روز یکشنبه ۲۱ مرداد ماه به همراه تعدادی از خانواده های اسیران دربند فرقه رجوی در مراسم تشییع وخاکسپاری مرحوم نادرزارع – که برادرش فریدون سالهاست تحت اسارت فرقه تروریستی رجوی می باشد – در شهر آزادی اندیمشک شرکت کردند. مراسم تشییع آقای زارع بدلیل محبوبیتی که داشت با حضور گسترده مردم و طوایف مختلف شهر آزادی وشهرهای همجوار دراستان خوزستان برگزار شد. خانواده انجمن نجات ابتدا قبل از شروع مراسم تشییع پیکر آقای زارع به فرزندان و برادران وی عرض تسلیت نمودند .

خانواده انجمن نجات در پایان مراسم تشییع و ختم هم با حضور در منزل آن مرحوم بطور مفصل با خانواده وی به گفتگو نشسته و ضمن طلب آمرزش برای آن مرحوم برای خانواده وی آرزوی صبر و شکیبایی در قبال این مصیبت بزرگ را نمودند. اعضای انجمن خطاب به خانواده اقای زارع تاکید کردند که شما یک همسر و پدر و برادر مهربان و دلسوز را از دست دادید و انجمن نجات خوزستان وخانواده بزرگ آن یک یار وفادار، صدیق و خستگی ناپذیر را. به همین دلیل فقدان جان گداز ایشان را قبل از همه باید به خانواده انجمن نجات تسلیت بگوییم.
مرحوم نادر زارع از سال ۸۲ و بعد از سرنگونی صدام که درب های اسارتگاه اشرف به روی خانواده ها گشوده شد فعالیت وتلاش خستگی ناپذیر خود را برای آزادی برادرش شروع کرد.درهمان سال به مدت یک هفته درقرارگاه اشرف بامسئولین این فرقه وارد بحث و جدال گسترده ای شد تا شاید بتواند انها را راضی کند تا باجدایی برادرش فریدون که در جریان یکی از عملیات های آنها ویلچرنشین شده بود موافقت کنند. مرحوم زارع از آنها پرسیده بود که جسم معلول برادر من چه کارایی نظامی برای شما می تواند داشته باشد؟! که فقط باسکوت ولبخند تلخ آنها مواجه شده بود. در همان دیدار فریدون در یک لحظه که با مرحوم نادر زارع تنها شده بود خطاب به برادرش گفته بو: “نگران نباش روزی به نزد شما باز خواهم گشت.”

از سال ۸۲ تا خروج آخرین دسته اعضا از لیبرتی در شهریور سال ۹۵ مرحوم نادر زارع علیرغم تحمل درد ناشی از بیماری که هرروز شدت می گرفت دست از تلاش خود برنداشت و تاکید می کرد من حاضرم جانم را هم بدهم تا فریدون آزاد شود.
خانواده های اسیران فرقه که طی این سالیان به عراق و درب اسارتگاه اشرف تردد داشتند باتمام وجود حضور فعال و تلاش بی وقفه او را در کنار خود احساس می کردند. آنها به عینه می دیدند که نادر با چه عشق وعلاقه ای برای فراهم کردن امکانات اسایشی واستقراری خانواده ها در کمپ آزادی فعالیت می کند. مرحوم زارع حتی در روزهایی که بشدت بیمار و روی تخت بیمارستان و هتل بستری بود دست از حمایت از انجمن نجات و تلاش برای کسب خبر از برادرش برنداشت و پیگیر وضعیت او بود.


اوج این فداکاری و از خود گذشتگی وعشق به آزادی برادرش را در آخرین لحظاتی که به اتاق عمل می رفت بهصورت یک سفارش وتوصیه کوتاه به فرزندش چنین بازگو می کند:
“پسرم هر اتفاقی که برای من دراتاق عمل افتاد شما تماس تان با انجمن نجات وتلاش تان برای آزادی عمویتان را نباید قطع وکم کنید. اینطور نباشد که فکر کنند با مرگ من تلاش برای آزادی عمویتان فریدون فراموش شده است. ارتباطتان را با انجمن نجات خوزستان هرچه فعال ترکنید.”
فرزندان آقای زارع که دراخرین لحظات درکنارش بودند گفتند: پدرمان علاقه و اعتقاد عجیبی به شما اعضای انجمن نجات داشت و درحالیکه به سمت اتاق عمل می رفت وگوشی اش را خاموش کرده بود، شماره انجمن را به ما داد وگفت از این لحظه شما ما به ازای من درتماس باشید.
انجمن نجات خوزستان در جمعه شب ذشته یار صدیق و پرتلاش خود را از دست داد و مرحوم زارع با خانواده بزرگ انجمن نجات خوزستان وداعی تلخ و جان سوز و ابدی داشت. در جریان این مراسم خانواده مرحوم نادر زارع ضمن تشکر از حضور اعضای انجمن نجات خوزستان و خانوادهای مرتبط با آن در مراسم تشییع و تدفین عزیزشان تاکید کردند آنها به وصیت پدر، همسر وبرادرشان برای ازادی فریدون عمل خواهند کرد و از اعضای انجمن خواستند که دراین مسیر همانند گذشته کمک کارشان باشند. اعضای انجمن متقابلا خطاب به خانواده زارع اطمینان دادند که باتمامی وجود برای ازادی فریدون که آرامش ابدی روح نادر را بدنبال دارد تلاش خواهند کرد. اعضای انجمن بعد از شرکت درمراسم نماز ودفن پیکر پاک مرحوم نادر زارع از خانواده یاور صدیق انجمن نجات خداحافظی کردند.
پایگاه خبری _ تحلیلی فراق این ضایعه را خدمت خانواده محترم زارع و تمام مسوولان تلاشگر در دفتر انجمن نجات مرکز خوزستان تسلیت عرض می نماید.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=16616