تاریخ : دوشنبه, ۱۵ آذر , ۱۴۰۰ Monday, 6 December , 2021

رسانه های کانادایی از حضور نخست وزیر سابق این کشور در نشست منافقین انتقاد کردند

  • کد خبر : 15771
  • 05 جولای 2018 - 11:29

پایگاه خبری کانادایی از حضور استفان هارپر نخست وزیر سابق این کشور در نشست منافقین در پاریس و سخنرانی وی در این جمع انتقاد کرد.

به گزارش گروه دیگر رسانه های فراق، نشنال پست نوشت؛ استفان هارپر به خاطر حضور در نشست منافقین مورد انتقاد قرار گرفته است، گروهی که دولت خود آقای هارپر تا سال ۲۰۱۲ آن را به عنوان یک گروه تروریستی به رسمیت می‌شناخت.
هارپر در سخنرانی خود این نشست گفت: به خاطر مبارزه طولانی برای آزادی و دموکراسی در ایران از همه شما تشکر می‌کنم!
نشنال پست با اشاره به این اظهارات و همچنین توئیت حمایتی وی از مجاهدین نوشت؛ این گروه حتی در میان مخالفان خارج نشین ایران نیز به عنوان یک گروه تندرو شناخته می‌شود و به گفته آنها تاریخچه این فرقه آمیخته با خشونت و بحث برانگیز است.
سمیرا محی الدین روزنامه نگار کانادایی با اشاره به جنایتهای تروریستی مستندی که این گروه علیه بشریت مرتکب شده به شدت از حضور آقای هارپر در این نشست انتقاد کرد.
نکته جالب اما اینجاست که یک سخنگوی آقای هارپر با دفاع از حضور وی در این نشست گفته است که استفان هارپر به طور خاص از حکومت منافقین در ایران حمایت نمی‌کند.
مجاهىین که هرساله نشستهایی را برای شوی تبلیغاتی و زنده ماندن خود برگزار می‌کنند سالانه مبالغ هنگفتی را به مقامات سابق غربی می‌دهند تا در نشستهایشان شرکت و یا سخنرانی کنند. در تازه ترین مورد، یک روزنامه آمریکایی براساس اسنادی که به دست آورده است فاش کرد که جان بولتون سیاستمدار ضدایرانی آمریکایی برای حضور در نشست قبلی این فرقه ۴۰ هزار دلار دستمزد دریافت کرده بود.
روزنامه نیویورک تایمز نیز در سال ۲۰۱۱ گزارش داده بود که مقامات سیاسی آمریکایی برای شرکت در نشست مجاهدین چیزی حدود ۵۰ هزار دلار دریافت می‌کنند.
روزنامه گاردین نیز روز یک شنبه درباره نشست جدید منافقیندر پاریس نوشته بود که بسیاری از حاضران در این نشست از توریستهای اروپای شرقی بودند که با دریافت ۲۰ یورو به اضافه غذا در این نشست شرکت کرده بودند، که البته اغلب آنها روی صندلیهای خود در حال چُرت زدن بودند.
«رادیو آزاد اروپا» نیز در این باره نوشته دفتر خاطرات دانشجویی به نام «آلینا آلیمکولو» که یکی از هزاران شرکت‌کننده در تظاهرات ۲۲ ژوئن ۲۰۱۳ «منافقین» در پاریس بوده نشان می‌دهد انگیزه او از شرکت در این مراسم ارتباطی با «آزادی ایران» – به تعبیر مجاهدین – نداشته است.
«آلیمکولو» نوشته است: «در پراگ بودم و داشتم آنلاین موسیقی چک می‌کردم و اخبار را مرور می‌کردم که یک تبلیغ توجهم را جلب کرد: پیشنهاد سفر آخر هفته به پاریس، شهری که دیدنش، دست‌کم برای یک بار، جزو رویاهایم بود.»
دانشجوی قرقیزستانی نوشته هزینه سفر به صورت ناباورانه‌ای ارزان بوده و کل مخارج سفر با اتوبوس به علاوه خورد و خوراک و اقامت در هتل چهارستاره فقط ۳۵ یورو (معادل ۴۶ دلار در آن زمان) هزینه داشته است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=15771