• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024

پرونده فرقه رجوی پر از اقدامات جاسوسی برای آمریکا و رژیم صهیونیستی است

  • کد خبر : 14791
  • 21 می 2018 - 10:13

فرقه تروریستی رجوی از ابتدای انقلاب تاکنون درحالی‌که همواره شعارهای حمایت از ایران را می‌داده اما در پشت این شعارهای زیبا امکانات و افراد خود را در خدمت دولت‌های متخاصم با ایرانی‌ها قرار می‌داده تا از این طریق بتواند چندی بیشتر به حیات خود ادامه دهد. ازاین‌رو پرونده فرقه رجوی پر از اقدامات خرابکارانه و جاسوسی برای دولت‌هایی مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

در این میان جاسوسی و خرابکاری درزمینه پرونده هسته‌ای ایران یکی از خوش‌خدمتی‌هایی است که منافقین برای دولت‌های غربی انجام داده است. براین اساس در ۲۳مرداد۱۳۸۱، «علیرضا جعفر زاده»، سخنگوی فرقه تروریستی رجوی، نتیجه‌ جاسوسی‌های فرقه خود را با ارائه‌ تصاویری از سایت نیروگاه‌های هسته‌ای نطنز و اراک افشا و اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران در نطنز و اراک تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم و رآکتور آب‌سنگین ساخته است.
پس‌ از این اقدام فرقه، شبکه‌ سی، ان. ان در برنامه‌ای خبری، که براساس گزارش مؤسسه‌ی «علم و امنیت بین‌المللی در آمریکا» تنظیم‌شده بود، چهره‌ای مخوف از فعالیت‌های هسته‌ای ایران به تصویر کشیده و تلاش کرد نشان دهد که جمهوری اسلامی درصدد ایجاد سلاح هسته‌ای است. همچنین در این زمان محمد البرادعی، دبیر کل وقت آژانس هسته‌ای نیز وارد ماجرا شده و با استناد به صحبت‌های فرقه از ایرانی‌ها می‌خواهد تا اجازه بازرسی از مراکز هسته‌ای را به بازرسان آژانس بدهد.
هر چند به‌ ظاهر در آن زمان فرقه رجوی مدعی شد این اطلاعات را از طریق نفوذی‌هایش در ایران به دست آورده است، اما سیمور هرش، افشا کننده‌ی ماجرای جنایات جنگی آمریکا در ابوغریب، نوشته است که یک مقام ارشد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گفتگو با وی تأیید کرده است که منبع اصلی اطلاعات مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای ایران دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل بوده است که این اطلاعات را از طریق منافقین انتشار داده است.(۱)
بعدازاین ماجرا مدیرکل آژانس به ایران سفر می‌کند و از تأسیسات هسته‌ای ایران بازدید می‌کند. در همین زمان مذاکرات ایران با کشورهای غربی درباره پرونده هسته‌ای ایران شروع می‌شود. جالب اینجاست که در این دوران در مقاطعی که دیدار ایرانی‌ها با طرف‌های غربی نزدیک می‌شد، مجاهدین با برگزاری نشست خبری مطلبی را علیه ایران منتشر کرده و مدعی می‌شد که جمهوری اسلامی در خفا در حال ساخت بمب اتمی بوده و مذاکرات هدفی جز خرید زمان برای ایران ندارد.
این اقدام فرقه رجوی در دولت‌های نهم و دهم نیز ادامه داشت. در این دوران ایران به دلیل عمل نکردن غربی‌ها به تعهداتشان غنی‌سازی را که داوطلبانه متوقف کرده بودند دوباره از سر گرفتند. در این زمان غربی‌ها تلاش کردند تا با ایجاد ایران هراسی پرونده هسته‌ای جمهور اسلامی ایران را به شورای امنیت ارجاع دهند. در این میان منافقین به کمک دولت‌های غربی آمده و با مطرح کردن ادعای جدیدی علیه ایران سعی کرد تا آن‌ها به نتیجه دلخواه برسند. همچنین غربی‌ها در این زمان نیاز داشتند تا امنیتی کردن پرونده هسته‌ای ایران را در بین مردم خودشان مشروع جلوه دهند. برای تحقق این کار منافقین نیروهای خودش را به سطح خیابان‌های کشورهای اروپایی می‌فرستاد و با ایجاد تجمع و در دست داشتن شعارنوشته‌های مختلف که در آن‌ها علیه ایران موضع‌گیری می‌کرد سعی داشت شهروندان اروپایی را از ایران ترسانده و نشان دهد این کشور به دنبال ایجاد بمب هسته‌ای است.
البته نقش فرقه رجوی در این دوران فقط به افشا کردن برخی ادعاهای پوچ غربی‌ها منحصر نبود، بلکه سازمان‌های امنیتی رژیم صهیونیستی و آمریکا هم‌زمان سعی کردند تا از منافقین برای ایجاد اختلال در برنامه‌های هسته‌ای ایران نیز بهره ببرند، ازاین‌رو در اجرای ترور دانشمندان هسته‌ای ایران از این فرقه کمک گرفته و اجرای این اقدامات تروریستی‌ها را به آن‌ها سپردند.
داگان،رئیس سابق موساد در این رابطه تعریف کرده در ترور دانشمندان هسته‌ای ایران از توان فرقه استفاده کرده‌اند و درواقع اجرای عملیات ترور با فرقه بوده است. همچنین یک افسر سابق سازمان سیا به‌صراحت اعلام کرد در روز ۸آذر ۱۳۸۹ سازمان‌های جاسوسی و اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی با همکاری فرقه رجوی اقدام به ترور «مجید شهریاری» دانشمند هسته‌ای ایران کردند.(۳)
فرقه تروریستی رجوی در سال۱۳۹۲ یک مرکز هسته‌ای را در غرب تهران افشا کرد و مقام‌های آمریکا گفتند سال‌هاست از آن مرکز باخبر بوده‌اند و بعد اعلام کردند که اقداماتی که در این مرکز در حال انجام است باهدف فعالیت‌های نظامی صورت می‌گیرد. این ادعا درباره سایت محرمانه جدید یک ماه بعد از روی کار آمدن رئیس‌جمهور حسن روحانی و مطرح‌شدن مذاکرات هسته‌ای صورت گرفت. فرقه مدعی شد جدیدترین پروژه هسته‌ای ایران در حال انجام است و فعالیت‌های ایران ادامه دارد.
به‌عنوان‌مثال در این زمان ابریشمچی، از اعضای فرقه مدعی شد بر اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط فرقه، ایران در ده کیلومتری مبارکه و در مجاورت جاده اصفهان شیراز و در مجتمع نظامی هفت‌تیر تأسیساتی موسوم به سایت «۰۱۲» ساخته که در آن تونلی به طول ۶۰۰ متر احداث کرده و در آن فعالیت‌های هسته‌ای انجام می‌دهد ولی از نوع این فعالیت‌ها ابراز بی‌اطلاعی کرده است.(۲) اما برخلاف ادعای این فرد در همان زمان به‌خوبی مشخص گردید که این اطلاعات توسط سازمان موساد در اختیار منافقین قرارگرفته و این سازمان فقط نقش اعلام‌کننده آن را داشته است.
این اقدام فرقه در آستانه شروع مذاکرات ایران با کشورهای غربی نشان‌دهنده نوعی تقسیم‌کار بین آن‌ها و سازمان‌های اطلاعاتی غربی بود. در این تقسیم‌کار این سازمان‌ها ادعایی را با سندسازی در اختیار منافقین قرار داده و آن‌ها نیز با برگزاری اجلاس و یا اعلامیه آن‌ها را مطرح تا از این طریق غربی‌ها بتوانند با ایجاد ایران هراسی در جریان مذاکرات امتیازهای موردنظر خود را از ایران دریافت کنند.
فرقه تروریستی رجوی از سال ۱۳۹۲ تا امضای برجام همواره سعی داشت نشان دهد که ایران طرف خوبی برای مذاکره نبوده و نباید دولت‌های غربی تحریم‌ها علیه ایران را لغو کنند. بعد از امضای برجام نیز سازمان مجاهدین همواره با مطرح کردن ادعایی درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران سعی می‌کرد نشان دهد که ایران به توافق هسته‌ای متعهد نبوده و باید دولت‌های غربی فشار بر جمهوری اسلامی را افزایش دهند. بااین‌حال روی کار آمدن ترامپ و گروه تندروی حزب جمهوری خواه را می‌توان یکی از نقاط عطف این فرقه دانست چراکه این مسئله سبب شده تا فرقه رجوی بتواند در دو سال اخیر با استفاده از لابی‌هایی که با صهیونیست‌ها دارد، خودش را به گروه دولت ترامپ نزدیک کرده تا بتواند با خوش خدمتی و جاسوسی برای امریکا به حیات خود ادامه دهد. در جریان همین نزدیک شدن به دولت آمریکا قرار براین شد تا فرقه رجوی ادعاها علیه پرونده هسته‌ای ایران را افزایش داده تا از این طریق در جامعه جهانی فضای ذهنی برای ایجاد این ذهنیت که گروه‌های برانداز ایران نیز نگران هسته‌ای شدن جمهوری اسلامی است را فراهم کنند تا زمینه‌های خروج آمریکا از برجام فراهم شود.
همین مسئله سبب شد تا در دو سال اخیر برخی از مقامات آمریکایی در اجلاس‌های مجاهدین شرکت کرده و در همه این اجلاس‌ها با اشاره به پرونده هسته‌ای ایران سعی کردند فضای امنیتی را برای جمهوری اسلامی ایجاد کنند.
درنهایت مروری بر نقش فرقه رجوی در پرونده هسته‌ای ایران نشان می‌دهد از سال ۱۳۸۱ تاکنون که سازمان‌های امنیتی غربی و آمریکا به دنبال امنیتی کردن پرونده ایران بوده‌اند و برای رسیدن به این هدف از منافقین به‌مثابه ابزار بسیار استفاده کرده‌اند. اما این استفاده فقط در حد افشاگری و ایجاد چند تظاهرات در خیابان‌های اروپا باقی نماند بلکه سازمان‌هایی مانند موساد با آگاهی از سابقه تروریست مجاهدین از آن‌ها در عملیات به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ای و متوقف کردن فعالیت‌های هسته‌های ایران نیز استفاده کردند.
دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده
منابع:
۱-روحانی، حسن، امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای، تهران، ۱۳۹۰
۲-ادعای تازه مجاهدین علیه پرونده هسته‌ای ایران www.irdiplomacy.ir
۳- دان راویو یوسی ملمن،جاسوسان علیه آخر الزمان،ترجمه مرتضی میرمطهری،تهران،انتشارات اطلاعات۱۳۹۵ صفحه

انتهای پیام / کانون هابیلیان

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=14791

نوشته های مشابه

13می
چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند
موسی جابری‌فر به افرادی که هنوز گرفتار در اشرف 3 هستند

چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند

11می
عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»
مروری بر سوابق سرکرده‌های فرقه رجوی:

عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»