• امروز : شنبه - ۲۰ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 10 June - 2023

بازخوانی سخنان افشاگرانه فرشته هدایتی از «رقص رهایی زنان» در فرقه رجوی

  • کد خبر : 14145
  • 15 آوریل 2018 - 11:24

من و فرشته به همراه حدود ۱۰۰ تن از زنان فرقه در رده و لایه دوم شورای رهبری وتشکیلات سازمان مجاهدین خلق – رجوی بوده ایم .
این رده در سالن اجتماعات قرارگاه مرکزی فرقه توسط شخص مسعود ومریم رجوی به ما ابلاغ شد، وما در آن زمان با اعتراضات خود به رجوی نوشتیم ، با سابقه تشکیلاتی ۱۵ سال در فرقه نباید در رده آزمایشی شورای رهبری قرار بگیریم ، وبه آزمایشی بودن این رده اعتراض کردیم ، ولی فائزه محبت کارمسئول تشکیلات فرقه به ما گفت شما لایه دوم شورای رهبری هستید به کلمه آزمایشی توجهی نکنید.
هرچند به قول فرشته ، رده ما مهم نیست مهم این است که ۳۰ سال در فرقه رجوی عمر ، هستی و جوانی ما به هدر رفت وبه ما دروغ گفته شد. به جای آوردن آزادی خود در چنگال رجوی گرفتار شدیم و در دیکتاتوری نوین رجوی داغون شدیم. اکنون به عنوان یک شاهد عینی از این تشکیلات و فرقه با افکارعمومی به ویژه نسل جوان ودوستان خود که هم اکنون و همچنان اسیر ذهنی وجسمی این تشکیلات هستند سخن می گوییم.

فرشته حدود سه سال پیش نامه زیر را نوشته است ، اکنون کتابی را به تحریر در آورده است که به تفصیل موضوعات زیر را شرح داده است ، فرشته می گوید : به قولی که به خودم و خوانندگان متن زیر داده بودم وفادار ماندم تا صحبتهایی را که در فرقه با خودم داشتم یک جورهایی مطرح نمایم.
«سکوت علامت رضا نیست. حالا به خاطر تمام کسانیکه زندگی شان را به خاطر تحقق یک آرمان ازدست داده اند باید حرف زد، من یک شاهد عینی هستم ، شاهدی که از درون یک غار رها شده است ، رها شده از درون یک ماشین شستشوی مغزی، رها شده ازدخمه ای که روح انسانها را درآن ازپای می انداخت . تا به کی باید صبر می کردم و به خاطر پرهیز از خوردن مارک و برچسب های احتمالی به سکوت ادامه می دادم ، من به مدت ۳۰ سال عمرم را به طور حرفه ای در تشکیلات رجوی گذراندم. هرکس که بودم و هر رده ای که داشتم اصلامهم نیست ، مهم اینست که من ۳۰ سال شاهد عینی بودم.

برگزیده ای از مصاحبه ۲۰۱۸ فرشته هدایتی

قسمت اول
سوال : آنچه درمورد رقص رهایی گفته می شود آیا شایعه است ؟
متاسفانه درمورد رقص رهایی، اگرچه خودم در این رقص شرکت نداشتم ولیکن می توانم بگم متاسفانه این می تواند واقعیت داشته باشد.
سوال : این را با چه درجه ای از یقین می گویید؟
فرشته : با توجه به تمام شواهدی که من آنجا داشتم و مناسباتی که درآنجا از نزدیک با آن مواجه بودم میتوانم بگویم یقیناً وجود داشته است.
سوال: درنشستهای جمعی که با حضور مسعود و مریم رجوی تشکیل شده است یک بار مریم رجوی رو به زنانی که درنشست شرکت داشته اند می گوید :  چرا تنظیم رابطه نزدیک با مسعود نمی کنید ؟ چرا رابطه نمی زنید ؟  . آیا اینها می تواند واقعی نباشد.؟
فرشته : خیر. آقای همنشین شما خیلی با احتیاط دارید راجع به این موضوع صحبت می کنید . این صحبتهایی که شما می کنید یکی ازبندهای انقلاب ایدئولوژیک  مریم رجوی بود ، که هر زنی موظف بود از این بند عبور کند و خودش را در حریم رهبر بداند.
سوال : شاید آن یک حرف معنوی بوده و رابطه هم رابطه معنوی بوده ؟
فرشته : در واقع شکل بیان همین بود ولی آن چیزی که ما در ادامه و در محتوای رقص رهایی که من هم به نوعی درنشست های متفاوت با آن مواجه و ازنزدیک شاهد بودم نشان دهنده این بود که این محرمیت گامهای فراتری هم رفت .
سوال : حتی این هم گفته شده که تعداد زیادی از زنانی که در تشکیلات بودند به آنها گفته شده بود و آنها تشویق شدند به اینکه رحم خود را درآورند من عذرمی خواهم ازشما خیلی ببخشید از پرسشی که شد. آیا این می تواند واقعی باشد یا همه اینها شایعه است ؟
فرشته : نه خیر این هم شایعه نیست. من خودم می توانم شهادت بدهم ، البته این را در کتابم بهترتوضیح داده ام . امیدوارم کسانیکه بعدا می خوانند بتوانند بهترقضاوت بکنند. ولی داستان در آوردن رحم برای خانمها که خودم هم یکی از آنها هستم به نوعی ترکیبی ازموضوعات پزشکی وموضوعات ایدئولوژیک بود. به این مفهوم که شاید تو جامعه مثلاً ما یک بیماری کوچک زنان داشتیم می توانستیم با مراجعه به پزشک مسئله خودمان را حل کنیم ولی آنجا با ترکیب مسائل ایدئولوژیک وربط دادن به انقلاب ایدئولوژیک اینکه زنی که رحمش را در بیاورد درنوک قله ایدئولوژیک است ما تشویق می شدیم که اینکار را انجام بدهیم .
سوال: شما چه مدت هست که در بیرون تشکیلات هستید ؟
فرشته : من حدود ۵ سال است .
سوال : خیلی ببخشید که این سوال را می پرسم آیا طی این مدت به پزشک مخصوص زنان اگر مراجعه کردید این موضوع را از شما شنیده است ؟ آنچه خود شما فرمودید؟
فرشته : بله من چون بیمارهای مختلفی را از آنجا داشتم و با خودآوردم مجبورم به پزشکان مختلف مراجعه کنم و اولین سئوال در هر مراجعه ای این است که چه سابقه پزشکی داری ؟ ومن وقتی به آنها می گویم من سیستم زنانه ام را عمل کرده ام دکترها تعجب می کنند ،
می پرسند آیا شما بیماری خاصی و خطرناکی داشتی ؟ که من به آنها می گویم نه و آنها خیلی برآشفته می شوند ومی گویند: پس اگربیماری جدی نداشتی چرا وچطورشده است چنین اقدامی کردی؟
که من واقعا توضیحی براشون نداشتم. در یکی ازهمین مراجعات وقتی من دچارحمله قلبی شدم و دوستم مرا تو بیمارستانی که دراین کشوری که هستم برد، وخانم دکتر از من همین سوال را کرد وقتی توضیح دادم که نه من بیماری خاصی نداشتم ولی عمل جراحی انجام شده است ، خانم دکتر خودکارش را محکم روی میزکوبید و واکنش خودش را نمی توانست کنترل نماید.
سوال : خانم فرشته هدایتی شاید شما یک نفر اینجوری بوده اید ویا دو وسه نفر؟ اینجا می گویند تعداد بیشتری را گفتنه اند رحمشان را در بیاورند.
فرشته : من مطلع هستم ، چون همزمان با من نفرات دیگه ای هم این کار را کرده اند وما در محل بیمارستان اشرف با هم تو یک بیمارستان بوده ایم وهمزمان ما عمل شدیم ولی ولی اینکه دلایل همه ما مثل هم بود ، درموضوع پزشکی مطلع نیستم ولی مطمئن هستم ازنظرپزشکی اینکار انجام شد.
سوال : شاید این موضوع شامل یک یا دو نفربوده است ؟
فرشته : نه خیرتعداد زیادی اینکار را کرده اند.
سوال : چه تعداد ؟
فرشته : من مطمئنم که حدود ۱۰۰ تا۱۲۰ تا حداقل مطمئنم که بوده اند .
سوال: آیا آنچه سیامک نادری می گوید وآن سال ۱۳۷۰ و بگیر وببندها { در فرقه رجوی } ، با پوزش ازآقای نادری و بقیه ، آیا ممکن است آنها راست نگویند؟ و اینها همه شایعه باشد؟ آخرصحبت ازبگیر وبه بند است. صحبت از بازداشت هست  ونه یک بازداشت ساده و خیلی ازچیزهای دیگر که مایل نیستم بگم .
فرشته : آقای همنشین ، باورکنید آن صحبت ها را چون این اتفاقات افتاد. من خودم درگیر این دستگیریها و بگیر و ببندها نبودم ولی شاهد بودم همانطورکه درکتابم گفتم من یک سری از موضوعات را وارد کرده ام شاید درست باشد من اینجا یک نمونه هم برایتان بیاورم ، که مشخصا من شاهد بودم زمان دستگیری خانم زهره فخر، یکی از افرادی بود که به عنوان تیم عملیاتی به داخل کشور اعزام شد .
زمانی دستگیر ایشان همان شب  معصومه ملک محمدی { مسئول روابط خارجی با کشورعراق} سرمیزغذا طوری وانمود کدر که زهره فخر نفوذی بسیارکثیفی هست وهمین الان ما دستورمی دهیم ایشان را دستگیرمی کنیم .
که من واقعا شوک شدم وزمانی که خانم زهره فخرازسالن خارج می شد توسط دونفر ازکسانیکه ماموریت این کار را داشتند دستگیرشد.
سوال : ببخشید مگرشما در چه بخش وحوضه ای کارمی کردی که  معصومه ملک محمدی این خبرامنیتی را به شما گفتند ؟
فرشته : مطمئنم به خاطرسطح وسطوح من نبوده است . او سرمیزشام معمولاصحبت می کرد. در آن جمعی که صحبت می کرد من هم حضورداشتم .
سوال : اجازه می دهید بپرسم شما درچه قسمتی کارمی کردید؟
فرشته : من در آن زمان درقسمت پرسنلی بوده ام . طبعا در این سالها من درقسمت های مختلفی کارمی کرده ام ، ولی من عمدتا در قسمت اطلاعات کارمی کردم.
سوال : سرانجام زهره فخر چه شد؟
فرشته : سه سال بعد به عنوان یکی ازکاندیداهای تیم عملیاتی انتخاب شدند و فرمانده تیم بود  وطی تدارکاتی که برای آن تیم دیده شد آن خانم به همراه یک فرد دیگر به عملیات داخل رفتند و در این عملیات کشته شد. کم وکیف این عملیات دقیقا الان یادم نیست که برایتان توضیح بدهم بعد از این خبر رهبری طبق معمول از او تقدیر کرد به عنوان یک قهرمان .
سوال : شما فرمودید ، ایشان که گفته بود نفوذی کثیف و دستگیر شد
فرشته : بله این در واقع اتهامی بود که آن زمان در آن پروژه رفع ابهام در واقع تمامش خودش در ابهام بود. به ایشان این اتهام وارد شد .ولی مشخص بود این اتهام دروغ است . وچیز غیر واقعی بوده است و نمی دانم ایشان وخیلی از بچه هایی مشابه ایشان بعنوان کاندید تیم عملیاتی داخل کشور انتخاب شدند و به عملیات اعزام شدند؟! و اگر فراموش نکرده باشم ایشان مال شهر بروجرد بودند در غرب کشور.
تهیه و تنظیم از زهرا سادات میرباقری

انتهای پیام / انجمن نجات مرکز تهران

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=14145

نوشته های مشابه

31می
مسعود رجوی کفتر چاه است و از ته آن قدقد می‌کند
روایت محمدرضا مبین، از روزی که سر و کارش به قضائیه جلادان رجوی افتاد

مسعود رجوی کفتر چاه است و از ته آن قدقد می‌کند

31می
مخفیانه وارد تلگرام شده و توانستم به برادرم وصل شوم
روایت «باقر محمدی» از نحوه ارتباط‌گیری خود با برادرش پس از 32 سال

مخفیانه وارد تلگرام شده و توانستم به برادرم وصل شوم