• امروز : جمعه - ۲۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 14 June - 2024

«روراباکر» و «پو» از سرسپرده های فرقه رجوی در کنگره آمریکا / وقتی فرقه رجوی ۱۸۰۰۰ دلار به «پو» کمک مالی کرد

  • کد خبر : 13726
  • 13 مارس 2018 - 10:28

بنگاه لجن پراکنی فرقه رجوی طی روزهای گذشته دیدار با دو تن از سرسپرده های خود در کنگره آمریکا را در صدر اخبار خود قرار داده است.
ما جرا این بود که دو نماینده کنگره آمریکا که روابط نزدیکی با منافقین دارند، در دیدار با سرکرده این فرقه از لزوم همکاری مشترک برای مقابله با ایران صحبت کردند.
به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی فراق، روزنامه انگلیسی «اکسپرس» با اشاره به دیدارهای اخیر نمایندگان ارشد کنگره آمریکا با سرکرده منافقین و گفت‌وگو در خصوص چگونگی همکاری آمریکا با این گروه علیه ایران، نوشت نمایندگان کنگره از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا خواهند خواست که تلاش برای مقابله با ایران را از طریق اعمال تحریم و فشار بر فعالیت‌های منطقه‌ای این کشور، تشدید کند.

در این دیدار که در پاریس انجام شده، «دینا روراباکر» رئیس کمیته فرعی اروپا، اوراسیا و تهدیدات نوظهور و «تد پو» رئییس کمیته فرعی تروریسم، عدم اشاعه و تجارت مجلس نمایندگان آمریکا حضور داشته‌اند و درباره تلاش مشترک برای تغییر نظام ایران با «مریم رجوی» سرکرده فرقه تروریستی رجوی گفت‌وگو کرده‌اند.
«روراباکر» و «پو» هر دو از نمایندگان شناخته‌شده کنگره آمریکا هستند که روابط بسیار نزدیکی با منافقین دارند. در سال‌های گذشته فرقه برای همراه کردن کنگره آمریکا با خود هزینه‌های زیادی کرده است. به عنوان نمونه، اطلاعات مالی کارزارهای انتخاباتی پو نشان می‌دهد که بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴، فرقه دستکم ۱۷۹۰۰ دلار به این نماینده کنگره کمک مالی کرده‌اند و نزدیک به ۲۰۰۰۰ دلار هم برای سفرهای وی به پاریس و شرکت در جلسات این گروهک هزینه کرده‌اند. روهراباچر هم وضعیت مشابهی دارد و آنطور که روزنامه «گاردین» گزارش داده، او که از حامیان اصلی خروج نام منافقین از فهرست گروه‌های تروریستی آمریکا بود، تنها در سال ۲۰۱۲ چندین هزار دلار از این گروهک کمک مالی دریافت کرده است.

علاوه بر نمایندگان کنگره، دولت آمریکا هم در ماه‌های گذشته بارها به صراحت از تلاش برای تغییر نظام در ایران سخن گفته است. «رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا پارسال گفت واشنگتن تلاش می‌کند تا با کمک به عناصری ، نظام ایران را تغییر دهد.

ترامپ هم که در مدت حضورش در کاخ سفید ورود ایرانی‌ها به آمریکا را ممنوع کرده، ملت ایران را «ملتی تروریست» خوانده و از نامی جعلی برای اشاره به «خلیج فارس» استفاده کرده، در جریان ناآرامی‌های اخیر به بهانه «حمایت از مردم ایران» چندین بیانه داده و صراحتا حمایتش را از بی‌ثباتی در ایران اعلام کرد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=13726