• امروز : سه شنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 21 May - 2024

«آپارتاید» سرلوحۀ فرقه بی رحمِ رجوی

  • کد خبر : 13338
  • 17 فوریه 2018 - 11:22

آپارتاید از نظر لغوی به معنای مجزا و جدا نگه داشتن است. آپارتاید یعنی جدا نگه داشتن افراد، مجبور کردن آنها به اقامت در محلات و مکان های خاص، محروم کردن آنها از کلیه حقوق سیاسی و امکان تحصیل و پیشرفت، در مناطقی که افراد مجبور به اقامت درآن می شوند و حق خروج از آن را ندارند و حداقل امکانات زندگی نیز موجود نیست.

آپارتاید یکی ازاشکال تبعیض نژادی را بیان می کند و در اصل عبارت است از سیاست تبعیضی که نژادپرستان کشور جمهوری آفریقای جنوبی علیه اکثریت سیاهپوست بومی و هندیان آن کشور اعمال میکنند.
آپارتاید بی تردید نقض حقوق بشرمحسوب شده و یک جرم بین المللی می باشد و مجموعه ای از اعمال غیرانسانی است که به منظور استقرار و حفظ سلطه یک فرد و گروهی علیه افرادی دیگر صورت میگیرد و به طور سیستماتیک آن ها را تحت فشار قرار می دهد.
نمونۀ بارز و مصداق عینی اقدامات مربوط به آپارتاید را می توان در مناسبات داخلی و خارجی فرقه به صورت نوین و پیچیده تری مشاهده نمود که افراد فرارکرده و جداشده از این فرقه مخوف به روشنی گواه این مهم هستند ، بلی رفتار سران فرقه با نیروهای گرفتار به سیستم آپارتاید مانند شده ،همانند رفتار دولت اسراییل با فلسطینیان و همچنین در آفریقای جنوبی با غیرسفید پوست ها در دوره آپارتاید است.
بی رحمی آپارتاید در فرقه بد نام رجوی باورنکردنی ست، تدوین سیاست جدید برده داری به شکل جدید و امروزی خود، شرورانه ترین و غیرقابل تحمل ترین موردی است که شناخته شده. با وجودی که هم اکنون مناسبات فرقه رجوی در آلبانی دچار افول تدریجی شده اما نباید جوامع بین المللی از آنها غافل شوند زیرا این فرقه یکی از کانون های گروه های تروریستی ست که از قضا اندیشه توسعه طلبی نیز دارد و هیچ کس را هم جزء خودشان قبول ندارند وسالهاست مشغول اشاعه آپارتاید به شکل رجویسم می باشد. برای مثال سالها قبل مانوئل والس، نخست وزیر پیشین فرانسه گفته بود که در کشورش آپارتاید اجتماعی و قومیتی توسط گروهکی مقیم دارد تمرین میشود که به آن باید رسیدگی شود اما کو گوش شنوا چون گروهک اشاره شده توسط این مقام همان فرقه رجوی و مهمان ناخوانده فرانسه است که وزارت خارجه دولت آمریکا در ۱۲ ژانویه ۲۰۰۹ آن فرقه را گروه تروریستی معرفی سپس بعد ازچند سال آن را از لیست تروریستی حذف نمود.
لازم به ذکر و یادآوری به جوامع بین لمللی میباشد که کنوانسیون بین المللی منع و مجازات جرم جدایی سازی (آپارتاید)،آپارتاید را جنایت علیه بشریت و ناقض اصول حقوق بین الملل و اهداف و اصول سازمان ملل اعلام نموده .ممنوعیت آپارتاید، هم در منشور ملل متحد و هم در اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقین مطرح شده لذا در پی ادامه تلاش ها در عرصه بین المللی آپارتاید وسیاست جدایی نژادی در ۳۰ نوامبر ۱۹۷۳ طی قطعنامه شمارۀ ۳۰۶۸ کنوانسیون بین المللی منع و مجازات جرم آپارتاید را به تصویب رساند و همچنین در مادۀ ۳ این کنوانسیون ضمن جرم انگاری این عمل، شرکت یا تشویق و همکاری و توطئه برای ارتکاب را نیز جرم محسوب نموده و مطابق ماده ۵ کنوانسیون مزبور متهم به این جرم قابل محاکمه در مراجع صالح می باشد.
اعمال مزبور مد نظر سازمان ملل عبارتند از :
۱٫جدایی سازی ،تفکیک وسلب آزادی شخصی ۲٫قتل اعضاء ۳٫اعمال آزار بدنی و روحی بر اعضا ۴٫توقیف یا زندانی کردن ۵٫ تحمیل عمدی وضعیت و شرایط خاص زندگی ۶٫ استثمار و بهره کشی جسمی و جنسی
به این ترتیب فرقه رجوی با تمامی این اعمال ذکرشده به اضافه اعمالی چون شستشوی مغزی افراد و تفتیش عقاید آنها، اسارت ذهنی و عینی ،ممنوعیت خروج و دیدار افراد با اقوام ،فریب وآدم ربایی وترور۱۷ هزار ایرانی را باید سمبل نظام برده داری و آپارتاید نوین دانست.
یادداشت از بیژن

انتهای پیام / انجمن نجات مرکز البرز

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=13338

نوشته های مشابه

13می
چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند
موسی جابری‌فر به افرادی که هنوز گرفتار در اشرف 3 هستند

چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند

11می
عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»
مروری بر سوابق سرکرده‌های فرقه رجوی:

عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»