• امروز : شنبه - ۵ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 25 May - 2024

یادداشتی از عضو پیشین شورای مرکزی فرقه رجوی: رفتارهایِ کثیف مریم رجوی با زنان و چالش «دختران خیابان انقلاب»

  • کد خبر : 13309
  • 15 فوریه 2018 - 12:07

دختران خیابان انقلاب روایت دختری است در جریان اغتشاشات اخیر در خیابان انقلاب که در اعتراض به نبود آزادی حجاب، روسری خود را از سر برداشت. بدین ترتیب  اصطلاح «دخترخیابان انقلاب» در تعدادی از کانال های تلگرامی فرقه رجوی و سلطنت طلبان هم بر سر زبانها افتاد و هر روز عکس هایی از دخترانی که در «همبستگی» با این زن، در شهرهای مختلف روسری خود را از سر بر می داشتند در این کانال ها درج میشد.
حتی کار بدانجا رسید که «هیثر نوئرت» سخنگوی وزارت امور خارجه  آمریکا نیز در تاریخ ۱۴/۱۱/۹۶ در بیانیه‌ای البته مداخله‌جویانه از طرح «فراخوان مسیح علی نژاد برای کشف حجاب» حمایت کرد.
علت اینکه منافقین  در ابتدای کار از این امر استقبال کردند و حتی مریم رجوی سرکرده این گروه در شورای اروپا در بین چند تن از حامیان سیاسی خود نیز  از  این زنان دفاع کرد، شاید این بود که جبهه جدیدی در راستای اهداف «براندازانه»  این گروه علیه جمهوری اسلامی ایران باز شده است. ولی خیلی زود به این نتیجه رسید که این روند می تواند در عمل بر ضد خواسته های این گروه تبدیل شود. چرا که آنها هم می باید به جز تبلیغات صوری و بی خاصیت، گام های عملی در این  رابطه بردارند که مسلما با ایدئولوژی فرقه ای  این گروه در تضاد است. بنحوی که یکی از کاربران در فیسبوک به مریم رجوی پیشنهاد داد  زمان آن فرا رسیده است که وی دیگر به حمایت های صوری خود از این جریان پایان داده و برای نشان دادن همبستگی واقعی خود از «دختران خیابان انقلاب» لچک خود را در مقابل برج ایفل در پاریس از سر بردارد.
موضع گیری برخی از مسئولین جمهوری اسلامی نیز نقشه فرقه را بر آب کرد و این موضوع در عمل بر ضد آرزوهای این گروه تبدیل گردید. در همین رابطه در تاریخ ۱۱بهمن۹۶ آقای علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در واکنش به حضور برخی زنان بدون حجاب در برخی معابر گفت: هیچ اجباری برای حجاب زنان در جامعه دیده نمی‌شود و بسیاری از آنان با هر وضعی که دوست دارند در جامعه حضور پیدا می‌کنند پس اجباری در کار نیست.
بدین ترتیب جمهوری اسلامی با اشراف کامل به اهداف این حرکت، آن را یک حرکت کودکانه تلقی کرده و وارد بازی فرقه رجوی و ابداع کنندگان آن نشد و حتی دستگیرشدگان نیز خیلی زود آزاد شدند.
از سوی دیگر حمایت وزارت امور خارجه آمریکا از این حرکت، مسلما برای تشکیلات فرقه رجوی سنگین بود چرا که باز هم گروه تروریستی فرقه رجوی با آن همه وطن فروشی به نفع    آمریکا و شرکای منطقه شان و با آن همه تبلیغات گسترده و پیام دادن های واهی از سوی رهبر گور به گور شده باز هم به حاشیه رانده می شدند.
به همین دلیل منافقین تلاش کردند فتیله حمایت از این کار را بتدریج پائین کشیده و خود را از این موضوع دور و حتی این  عمل را به  بی بی سی و منو تو نسبت دهند. به همین دلیل  در چند  روز گذشته سعی کردند ضمن آرام کردن این فضا و کم کردن انعکاس آن در کانال های تلگرامی این گروه، این متن  را  که شبکه BBC و manoto چهار نعل رفتن پشت حمایت از #دختران_خیابان_انقلاب، حواسمون باشه موج براندازی رو به آزادی های یواشکی تغییر ندن..!» در تعدادی از کانال های تلگرامی خود انعکاس بدهند.
همچنین یکی از کاربران  منافقین به نام Said Azad (سعید آزاد) نیز در صفحه فیسبوکش با درج عکس مسیح علی نژاد با آرم داس و چکش بر پیشنانی اش  نوشت: «می خواهند اولی را با دومی (با اشاره به عکس زیر) جایگزین کنند. تصویر دختر شجاع مشت گره کرده در حال حرکت که نماد اعتراضات اخیر بود باید به فراموشی سپرده شود تا بجای آن الگوی دختری جنسیت زده مستاصل با خواسته هایی سلبی و بی حرکت و ایستا جایگزین شود.»


البته قسمت خنده دار قضیه اینجاست مریم رجوی که خود را منادی آزادی زنان نه تنها در ایران بلکه در جهان می داند  در تناقضی آشکار   سعی کرد  در کانال های  تلگرامی وابسته به منافقین  سوژه «دختران خیابان انقلاب» را به  «فقیران خیابان انقلاب» تغییر نام دهد  .  از جمله در کانال تلگرامی «بگو نه» کاریکاتوری که در آن مرد فقیری جامه پاره خود را بر سر چوب هوا کرده بود  را انتشار داد تا بدین ترتیب چالش دختران خیابان انقلاب فروکش کرده و به فراموشی سپرده شود چرا که دیگر برای فرقه رجوی نفعی ندارد.
بدین ترتیب باید گفت؛  این دوگانگی در حرف و عمل  ،   ناشی از عملکرد ایدئولوژی فرقه ای این گروه است که مریم رجوی  سعی دارد آنرا پنهان کند.  بنابراین  تنها شاخص  و معیار برای سنجش دیدگاههای واقعی مریم رجوی در مورد زنان ، نه تبلیغات کَر کننده که به پشتوانه پولهای کثیفی است که  صورت می گیرد،  بلکه نحوه رفتار وی با زنان محروم داخل فرقه رجوی طی چهار  دهه گذشته در قرارگاه اشرف و لیبرتی و اکنون در آلبانی است.
البته کار به اینجا خنم نشد. در ادامه فرقه سعی کرد در  تبلیغات ضد حکومتی خود در تعداد دیگری از کانال تلگرامی شان  بیشتر   از عکس زنان با حجاب  استفاده کنند تا زنان بی حجاب.
البته  این نحوه عمل  فرقه مسبوق به سابقه است و  این اصل همیشه در تشکیلات منافقین  وجود دارد و آن اینکه   ایجاد هرگونه آرامش و فضای باز در هر زمینه اعم از آزادیهای فردی و اجتماعی بر ضد   آنچه که از نظر منافقین «براندازی» خوانده میشود، عمل می کند.   یعنی فرقه رجوی هرگز از فضای باز سیاسی ، فضای آرام و امنیت پایدار در کشور حمایت نکرده و نمی کنند.
باید گفت هدف فرقه رجوی تنها یک چیز است؛  ایجاد  این مطالبه  در زنان ایرانی  و سرکوب آنان توسط دولت.   تا با ایجاد یک  فضای خشونت آمیز ، فرقه رجوی بتوانند  به اهداف براندازانه خود برسند.
در جریان چالش «دختران خیابان انقلاب » نیز خط فرقه رجوی همین بوده و هست  و گرنه فرقه رجوی به  دنبال آزادی حجاب نیست.  چرا که با ایدئولوژی  این گروه یعنی انقلاب ایدئولوژیک با هفت بند آن و با اصل پایه یی طلاق  و از بین بردن بنیان خانواده  و  نهایتا رسیدن به  آرمان شهر رجوی یعنی اردوگاههای کار برای مردان و زنان و کودکان در تضاد است.
بنابراین موضوع آزادی حجاب که اکنون مغلبه زبان فرقه رجوی شده است  تنها یک ابزار و وسیله در راستای قدرت طلبی فرقه رجوی است یعنی همان اندیشه ماکیاولیستی که برای رسیدن به قدرت سیاسی استفاده از هرگونه ابرازی را مجاز می شمارد.
حمایت کانال های تلگرامی فرقه رجوی از «دختران خیابان انقلاب» در ابتدای چالش:

موضعگیری فرقه رجوی  علیه «دختران خیابان انقلاب» در تعدادی از کانال های تلگرامی این گروه:

تلاش فرقه رجوی برای تغییر چالش «دختران خیابان انقلاب» به چالش «فقیران خیابان انقلاب»

تغییر خط فرقه رجوی؛ استفاده از عکس زنان با حجاب بجای زنان بی حجاب در تبلیغات ضد حکومتی این گروه، تا چالش «دختران خیابان انقلاب» بتدریج فراموش شود.

سیدحجت سیداسماعیلی

عضو پیشین شورای مرکزی فرقه رجوی و کارشناس علوم سیاسی

انتهای پیام / ایران دیده بان

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=13309

نوشته های مشابه

13می
چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند
موسی جابری‌فر به افرادی که هنوز گرفتار در اشرف 3 هستند

چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند

11می
عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»
مروری بر سوابق سرکرده‌های فرقه رجوی:

عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»