• امروز : شنبه - ۲۹ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 18 May - 2024

افشاگری جداشده ها از فرقه رجوی: پشت پرده نفت کرکوک چه بود؟

  • کد خبر : 11408
  • 30 اکتبر 2017 - 20:22

هدف اصلی بارزانی نفت کرکوک بود البته پشت پرده این داستان دست های اسرائیل در کار بود.
بعد ار باز پس گیری مناطق کردی از چنگ داعش مقامات اقلیم کردستان و در راس آنها مسعود بارزانی به وعده خود عمل نکرد و از واگذاری کنترل مناطق تحت تصرف خود در کرکوک به دولت مرکزی دوری کرد . نیروهای کردی به ناحق و بر خلاف قانون منطقه نفت خیز کرکوک و سایر نقاط دیگر را بدست گرفتند و حاضر نشدند به دولت مرکزی تحویل دهند در حالی که طبق قانون عراق تمامی مناطق این کشور باید تحت نظارت دولت مرکزی باشد . در طول این چند سالی که کرکوک دست کردها بود نفت عراق را فروخته و بارزانی به حساب شخصی خود در سوئیس حساب باز کرد و سرمایه کشور عراق را از موضع فرصت طلبی به جیب خود و نزدیکانش ریخت .
در خاورمیانه هیچ گروهی نبود که با افتخار پرچم اسرائیل را در کنار پرچم خودش بلند کند اما ایادی آنها پرچم رژیم صهیونیستی را در منطقه بالا بردند این عمل نشانه سر سپرده گی و مزدوری آنها است . این موضوع برای امنیت منطقه بسیار خطرناک بود که با هوشیاری دولت عراق به خوبی خنثی شد و به پایان رسید .
واقعیت این است احزاب و گروههای سیاسی کردستان جملگی به سیاست های غلط و نادرست مسعود بارزانی پی بردند به همین دلیل نیروهای وابسته به اتحاد میهنی کردستان عراق مواضع تحت کنترل خود را در کرکوک به نیروهای ارتش عراق تحویل دادند و از طرف دیگر نیروهای بارزانی وقتی مشاهده نمودند ارتش عراق در باز پس گیری مناطق تحت اشغال جدی است و نمی توانند در مقابل قدرت ارتش ایستادگی کنند به ناچار عقب نشینی شده و نیروهای ارتش عراق کرکوک و سایر مناطق دیگر را به آسانی آزاد کردند .
اما حالا در این بین فرقه رجوی به حمایت از سیاست های اسرائیل سر بر آورده و اطلاعیه صادر کرد . مثل این که قبل از بارزانی به مریم قجر بیشتر ضربه وارد شد چرا که هر دوی آنها کاسه لیس صهیونیسم و آمریکائی ها می باشند . عکس العمل فرقه در قبال این مساله نشان از درماندگی است چرا که در روز روشن جریانی که پرچم اسرائیل را با افتخار در کنار پرچم اش بلند می کند مریم قجر انگار شکست او را شکست خودش می داند این رسوائی را به قول مازندرانی سگ هم نمی خورد .
نکته مهم هر گاه کسی یا کسانی بر علیه منافع مردم ایران اقدامی کرد تنها کسی که بلافاصله استقبال کرد مریم قجر است و پشت بندش اسرائیل و یا عربستان است که علیه مردم ایران موضع می گیرند مثلا اخیرا سخنرانی ترامپ که تمام شد فوراٌ مریم اطلاعیه داده و خواستار به رسمیت شناختن فرقه به عنوان تنها آلترناتیو شده است و سپس اسرائیل و عربستان هم همصدا از سخنرانی ترامپ استقبال کردند .
کارنامه فرقه آنقدر سیاه است این روزها که نیروهای باقیمانده خودشان در آلبانی هم متناقض شده و از فرماندهان و مسئولین رده بالایش گرفته تا لایه های پایین تر از فرقه روز به روز جدا می شوند . به همین دلیل فرقه از موضع بی چیزی و نداشتن حامی دست به دامان اسرئیل و آمریکا شده است تا بلکه راهی برایش باز شود اما باید بگویم از این کلاه هم برایش نمدی میسر نمی گردد .

یادداشت از گلی

انتهای پیام / انجمن نجات مرکز مازندران 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=11408

نوشته های مشابه

13می
چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند
موسی جابری‌فر به افرادی که هنوز گرفتار در اشرف 3 هستند

چرا خودتان را گول می‌زنید؟ / رحم کنید به خانواده‌هایتان که دیگر توان انتظار ندارند

11می
عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»
مروری بر سوابق سرکرده‌های فرقه رجوی:

عباس میناچی مقدم، مسئول ارتباطات «اشرف۳»