• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024

جذب حمایت ترامپ و بولتون تبدیل به دغدغه برای سران فرقه رجوی شده است

  • کد خبر : 11091
  • 10 اکتبر 2017 - 11:30

رفتارهای رسانه ای فرقه رجوی نشان می دهد که جذب حمایت ترامپ و هم فکرانش تبدیل به دغدغه همیشگی و عقده ی پیچیده ای برای سران فرقه شده است.

با عزم به ظاهر راسخ ترامپ برای خروج از توافق هسته ای، فرقه ی رجوی هم به ظاهر فضای بیشتری برای تکاپو در حکومت ایالات متحده پیدا کرده است تا لابی های ضد ایرانی را دست و دل بازانه تغذیه کند و مدافعان رشوه خوارش را به سمت «جنگ با ایران» سوق بدهد.
در حالی که ترامپ در سخنرانی خود در سازمان ملل توافق هسته ای را مایه ی شرمساری ایالات متحده خواند، در همان برهه ی زمانی ، جان بولتون ، پرسر و صداترین مخالف ایران در حکومت امریکا نیز در گردهمایی فرقه که در مخالفت با حضور رئیس جمهور ایران حسن روحانی در مقر سازمان ملل در نیویورک برگزار می شد، اعلام کرد :« به عقیده من توافق برای امریکا فاجعه بود، برای متحدان و دوستانش مضر بود، برای مردم ایران مضر بود. هر چه زودتر از آن خارج شویم، بهتر.»
بولتون قطعاً نمادی از برگشت به دوران بوش پسر است، اما چنان تندروتر است که فکر می کند که بوش به اندازه کافی در سیاست خارجی پیش نرفت. بولتون از بخشی از حکومت آمریکا می آید که خواهان جنگ با ایران ، مواجهه ی بیشتر با روسیه و چین و در کل رویکردی تهاجمی تر در برابر هرگونه تهدیدی ( واقعی یا خیالی) ، بودند و هنوز هستند. او هم به مانند ترامپ به اصطلاح ملی گراست ، اما آن نوع ملی گرایی که به معنای تحقق رویای «رهبری» ایالات متحده بر جهان است. محمد سهیمی، استاد دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می گوید: آنها آرزوهایشان را زیر واژه ی رهبری آمریکا پنهان کرده اند. برای آن ها، معاهدات و سازمان های بین المللی فقط تا جایی مفید تلقی می شود که آن چه منافع آمریکا می دانند را حفظ کند و پیش ببرد، البته این منافع تقریباً هیچ گاه منافع ملی واقعی ایالات متحده نبوده است.
سهیمی در مقاله ی اخیر خود می نویسد: «سالهاست که بولتون در پی بمباران کردن تسلیحات هسته ای ایران است، چه به توسط اسرائیل یا چه آمریکا، چه هر دو با هم. او همچنین لابی گر فرقه رجوی است، که سال ها در فهرست سازمان های تروریستی وزارت امور خارجه آمریکا بود و به دلیل همکاری اش با رژیم صدام حسین در طول جنگ ایران و عراق و همدستی با اسرائیل در قتل دانشمندان هسته ای ایران ، مورد تنفر همه ی ایرانی ها در هر کجای جهان است. بولتون با گروه های ضد مسلمان نفرت پراکن، روابط دوستانه ای دارد و این تنها عمق شرایط ذهنی این فرد را نشان می دهد.» این فرقه کذایی که بولتون سنگش را به سینه می زند، شدیداً مورد نفرت ایرانی هاست.
با همه اینها، ظاهراً بولتون هم به بن بست خورده است . به شهادت خودش در مقاله ی اخیرش، امکان حضور در کاخ سفید و ارایه ی طرح خود برای خروج از برجام به پرزیدنت ترامپ را نداشته است.
تناقض آشکار این است که سران رجوی که سرمایه گذاری های کلانی روی سیاستمدارانی چون بولتون کرده اند و مبالغ هنگفتی بابت سخنرانی های پنج دقیقه ای این افراد در گردهمایی هایی رجوی می پردازند و هزینه ی سفرهای لوکس این افراد به پاریس و تیرانا برای شرکت در شوهای تبلیغاتی فرقه را می پردازند، مدعی هستند که به دنبال تغییر غیرخشونت آمیز در ایران هستند!
برآیند رفتارهای رسانه ای فرقه رجوی نشان می دهد که جذب حمایت ترامپ و هم فکرانش تبدیل به دغدغه همیشگی و عقده ی پیچیده ای برای سران فرقه شده است واین هم آوایی با جنگ طلبان امریکایی نشان از نهایت دو رویی و فساد ماهوی فرقه دارد.

یادداشت از مزدا پارسی

انتهای پیام / انجمن نجات مرکز فارس 

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=11091