• امروز : شنبه - ۱ اردیبهشت - ۱۴۰۳
  • برابر با : Saturday - 20 April - 2024

پادگان مریم

  • کد خبر : 10454
  • 06 سپتامبر 2017 - 10:47
همــراه با گســترش فعالیــت های نظامی فرقه رجوی در عراق در خلال سال های ۱۳۶۵ تا ۱۳۶۷، آنها از طــریق شــورای ملــی مقــاومت ! در اروپا نیــز به فعــالیت های سیــاسی و تـبـلـیـغی علیه جمهوری اسـلامی ایران ادامــه دادند. در ایــن دوره، بخش سیاسی سازمان توسط ” مریم رجوی ” اداره می شد و فعالیت های آن به بخش هایی از آمریکا، کشورهای اروپایی، آفریقا و خاورمیانه گسترش یافت!

این فعالیت های سیاسی از طریق قرارگاه اروپایی سازمان مجاهدین خلق در نزدیکی شهرک حومه ای اورسورواز (Auvers-Sur-Oise) در استان سرژی پونتواز (Cergy-Pontoise) در فرانسه پی گیری می شود.
این پایگاه که از سال ۱۳۶۰ به مقر فعالیت های سازمان در اروپا تبدیل شده است، محل استقرار مریم رجوی بوده و به همین دلیل در برابر ” پادگان اشرف” در عراق به ” پادگان مریم” در فرانسه مشهور شده است!
ایستگاه جاسوسی و تخلیه تلفنی سازمان در فرانسه ، در پادگان مریم ، مستقر است، اعضای فرقـــه ، در این ویلای بزرگ که به ” ستاد مجاهدین ” هم معروف است هر روز وظیفه دارند تا با پوشــــش های مختلف با ارگان های مختلف دولتی و غیر دولتی و حتی خانه های مردم تماس برقرار کنند ، تا اهداف مورد نظر بالادستی خودشان را به سرانجام برسانند.
این پادگان که تحرکات سیاسی و امنیتی وتروریستی علیه جداشدگان سازمان در اروپا و آمریکا را سازماندهی می کند، تا کنون ” کارویژه های ” زیر را برای سازمان داشته است :
الف- مرکز و ستاد فرماندهی استراتژی جنگ مسلحانه داخل کشور و ارتش سابق اسارت بخش رجوی در عراق !
ب – مرکز امن عناصر تئوریک و ایدئولوژیک سازمان که مسئولیت تبیین متدولوژی فرقه ای و کنترل ذهن نیروهای سازمان در آلبانی و اروپا و آمریکا را دارد!
پ – ستاد اصلی سیاسی سازمان یعنی شورای کذائی مقاومت !
ت – ستاد سازماندهی اجرایی در زمینه های تبلیغی، ارتباطی، اطلاعاتی، مالی و جاسوسی و تروریستی علیه جداشده ها و خانواده ها و هواداران بریده و …
ث – نماد قدرت سازمان در تبلیغات بیرونی و فعالیت های سیاسی و دیپلماتیک پس از پادگان اشرف سابق !
سازمان مجاهدین خلق پس از پایان جنگ ایران و عراق ، فعالیت های خود را با تمرکز بیشتر بر اقدامات سیاسی – تبلیغاتی در اروپا و آمریکا پیگیری می کند . با وجود این، مسعود رجوی از انحلال شاخه نظامی سازمان پس از پایان جنگ ایران و عراق خودداری کرد (که در زمان خود استراتژی غلطی بود و بعدها این عدم انحلال بخش نظامی زمینه ساز فروپاشی سازمان درعراق و ضربات متعدد بررهبری و پیکره سازمان مجاهدین خلق شد )
هرچند که در سال۱۳۶۵ مسعود رجوی خاک فرانسه را ترک نمود و در عراق و تحت حمایت دیکتاتور سابق عراق(صدام حسین) اقامت گزید و پادگان اشرف در عراق مرکز اصلی فرماندهی عملیات خرابکارانه فرقه بود ، اما پادگان مریم در فرانسه در طول این سالها نیز همچنان نقش مکمل خویش را ایفا می نماید.
پس از سقوط حکوت صدام حسین و ناپدید شدن مسعود رجوی سرکرده فرقه ، و فرار مریم رجوی همسر وی از عراق به فرانسه، پادگان مریم دراورسورواز دگر باره نقش محوری خویش را بازیافته است.
دولت فرانسه به تبعیت از آمریکا و به انگیزه چانه زدن با جمهوری اسلامی ایران در تعاملات فی مابین، وجود فرقه مجاهدین را با بهانه رعایت آزادی و حقوق بشر تحمل نموده است.
فعالین حقوق بشر و مدافعین آزادی دقیقاٌ به دلیل رعایت حقوق بشر و آزادی در فرانسه ، خواستار تحت کنترل در آمدن پایگاه مریم در فرانسه توسط دولت این کشور میباشند.
بنا بر شواهد و نیز افشا شدن مناسبات درونی این تشکیلات ضدبشری ، با کمال تأسف باید گفت که در درون این پایگاه رفتار بسیار وحشیانه و غیرانسانی با نیروهای تحت امر فرقه، توسط مسئولین ارشد آن صورت میپذیرد.
افراد حاضر در اورسورواز فرانسه مقر مریم رجوی همانند سایر اعضای فرقه مجاهدین درآلبانی تحت کنترل کامل بوده، حق ازدواج، تماس با خانواده و بستگان خویش را به هیچ وجه ندارند.
اما خوب است که نگاهی تیتر وار به وضعیت افراد اسیر در پادگان مریم بیندازیم و ببینیم موارد نقض وحشیانه حقوق بشر در این مکان جهنمی چه میباشند:
ــ افراد حاضر در پادگان مریم در فرانسه، صد درصد تحت کنترل کامل مریم عضدانلو (رجوی) و تیمی از فرماندهان ارشد حاضر در پادگان که با هم نسبت فامیلی دارند بوده و حق هیچ گونه تصمیم گیری و رفتار آزادانه فردی را نداشته و کاملاٌ تحت کنترل و مراقبت میباشند.
ــ افراد حاضر دراین پادگان، به هیچ عنوان حق خروج انفرادی از این پادگان را ندارند مگر در قالب تیمهای چند نفره و با دستور و اجازه مسئولین درجه اول پادگان.
ــ افراد اسیر فرقه در این مرکز، حق دسترسی به هیچ رسانه آزادی را ندارند جز دسترسی به تلویزیون اختصاصی مجاهدین و روزنامه مجاهد.

نکته: تیمهای سیاسی حاضر در این پادگان که مسائل و تحولات سیاسی را بررسی و تحلیل می کنند ، در قالب تیمهای چند نفره فقط حق دسترسی به شبکه های رادیو تلویزیونی و روزنامه ها و سایتهای اینترنتی خاصی را دارند که از قبل لیست آنها توسط مسئولین رده بالا تعیین شده است.
ــ فریب خورد گان دراین پادگان مثل سایر اعضای این فرقه در آلبانی ، حق ازدواج، تماس با خانواده و بستگان خویش – حتی اگر عضو فرقه باشند – را به هیچ وجه ندارند…
ــ هیچ مرد و زنی در این پادگان حق گفتگوی انفرادی با نفردیگری – محفل زدن ــ را در مورد مسائل اجتماعی و سیاسی که مربوط به فرقه نمیباشد را ندارند.
ــ زنها و مردان حاضر در پادگان مریم در فرانسه حق غذا خوردن بر سر یک میز مشترک با هم را ندارند!
ــ محلهای خواب و استراحت و استحمام و … مردان و زنان اسیر در پادگان، کاملاٌ از یکدیگر جدا بوده و هیچ جنس مخالفی حق ورود به مکان استقراری جنس مخالف را ندارد – البته مریم رجوی و مهدی ابریشمچی و… از این قاعده مستثنی می باشند ! –
ــ داشتن روابط جنسی در پادگان کاملاٌ ممنوع میباشد و در صورت تخطی از این قانون، با نفر خاطی به شدت برخورد میشود. مگر اینکه این رابطه در سطح مسئولین بالا و به دور از چشم دیگران صورت پذیرد که احتمالا ، این نوع رابطه جنسی مخفی بیشتر رایج می باشد.
ــ همه مجبورند صبح خیلی زود بیدار شوند وتمامی ۲۴ساعت شبانه روز، افراد حاضر در پادگان و اعضای فرقه باید در قالب برنامه ریزی های مریم رفتار نمایند. هیچ گونه وقت آزاد و اختیاری برای این افراد در نظر گرفته نشده به گونه ای که فرد فرصت فکر کردن به چیز دیگری غیر از تشکیلات و ایدئولوژی فرقه را نداشته باشد.
ــ اسرای ذهنی فرقه رجوی محصور در این مقر، اکثراٌ به دلیل انواع فشارهای روحی و روانی و جسمی وارد شده بر روی آنان توسط مسئولین ارشد فرقه، دارای اختلالات روحی و روانی بوده و نیاز فوری به مراقبتهای روانکاوانه دارند به گونه ای که باید مدت زیادی تحت کنترل و مراقبت روان پزشکان قرار بگیرند.
ــ افرادی در درون این پایگاه جهنمی وجود دارند که سالهاست ازاین مکان بیرون نرفته و در واقع زندانی فرقه محسوب می شوند !!!
ــ افراد حاضر در پادگان مریم هر شب باید در نشست عملیات جاری شرکت کرده وگزارش کارهای ۲۴ ساعت گذشته خویش را ارائه نموده و نسبت به موارد کم کاری و یا احتمالاٌ سهل انگاری خویش پاسخگو بوده و وفاداری مجدد خویش را به اصول و ضوابط فرقه اعلام نماید.
ــ نشستهای شستشوی مغزی و عملیات جاری که به طور روزانه در پایگاه مریم برگزار میگردد معمولاٌ با خشونت و فحاشی همراه بوده و افراد در این نشست حتی مورد ضرب و شتم نیز قرارمیگیرند.
ــ در طول هر هفته یکبار و معمولاٌ در روزهای جمعه نشست غسل هفتگی در پادگان مریم برگزار می گردد. در این نشست فرد باید به دور از هرگونه شرم و حیائی، موارد و لحظه های احساسی جنسی خویش را در حضور سایر افراد حاضر بیان کند.
ــ علیرغم اینکه گرداگرد پادگان مریم توسط پلیس فرانسه محافظت می گردد اما مسئولین فرقه از ترس فرار نیروها وبه دستور مریم قجر عضدانلو( رجوی) دیوارهای پادگان را با سیم های خاردار، پوشانده اند.
ــ فرمانده اصلی پادگان مریم، شخص مریم عضدانلو(رجوی) بوده و تمامی افراد حاضر در این مقر کاملاٌ باید مطیع و فرمانبردار وی باشند.وی در این پادگان شخصیتی خداگونه داشته و هیچ کس حق مخالفت با وی را ندارد.
احکام صادر شده از سوی وی حکم دستور خدا را برای یک فرد مذهبی داشته و لازم الاجرا میباشند.
ــ روز به روز به وسعت و مساحت پادگان به انگیزه انتقال کادرهای مورد اعتماد فرقه از عراق به این مکان افزوده میشود.
– ورود خبرنگاران و افراد خارج از فرقه تحت هر عنوان به داخل این پادگان ممنوع است ، مگر با مجوز مریم رجوی!
البته خبرنگارانی دراینجا میتوانند حضور داشته باشند که تنها سئوال هایی را مطرح کنند که قبلا به آنها دیکته شده است!
در راستای گسترش پادگان ، مریم عضدانلو فرمانده این پادگان دستور خرید خانه ها و زمین های مجاور را حتی با چندین برابر قیمت صادر نموده که در این راستا تا به امروز نیز تعدادی از خانه های مجاور خریداری شده و به این پادگان ضمیمه شده است.
ــ اکثر افراد اسیر در این پادگان به انگیزه خلاص شدن از این اوضاع دهشتناک، آماده به انجام عملیات انتحاری و یا خودسوزی در فرانسه و یا سایر نقاط اروپا میباشند.
– هر خروج از پادگان مریم به منزله یک ماموریت تلقی شده و مراحل خاص خود را دارد.
اکنون این پرسش مطرح است:
‌آیا قبول نقض وحشیانه و روزانه ابتدائی ترین حقوق دهها انسان اسیر در پادگان هولناک مریم در اورسورواز فرانسه و پادگانهای فرعی تابعه در سایر نقاط این کشور، ازطرف دولت فرانسه قابل پذیرش بوده و این دولت نباید جوابگوی این همه جنایت و ستم روا شده در حق افراد اسیر در پادگان مریم باشد؟!
فراموش نکنیم که پادگان وحشتناک مریم در خاک کشوری قرار دارد که حاکمانش سرزمین خود را مهد دموکراسی و حقوق بشر دانسته و دیگران را به واسطه نقض حقوق بشر سرزنش می نمایند!
آیا مقامات فرانسوی از جنایات صورت گرفته در پادگان مریم بی اطلاعند و یا به خاطر کسب منافع سیاسی خویش ، چشمانشان را به روی این همه جنایت بسته اند؟!
از آنجا که بالاترین فرد حاضر در این پایگاه خانم مریم (رجوی) همسر مسعود رجوی میباشد، لذا مسئولیت مستقیم جنایات صورت گرفته در این پایگاه متوجه وی میباشد. فراموش نکنیم که اعضای خود این فرقه ، از مریم به عنوان رهبر دوم فرقه و جانشین مسعود رجوی نیز یاد میکند.
از تمامی فعالین حقوق مدنی، آزادی خواهان ، مدافعان حقوق بشر و سازمانهای فعال در این حیطه انتظار میرود که دولت فرانسه را از جنایات صورت گرفته در پادگان مریم در اورسورواز مطلع نموده و خواهان تعطیلی فوری این پادگان تروریستی و آزادی اسیران شوند.

یادداشت از فرید

انتهای پیام / انجمن نجات مرکز آذربایجان شرقی

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=10454

نوشته های مشابه

17آوریل
فاکتِ چشمان ۱۲ تا داشتم / قربان عرب حسرت به دلی با یادآوری خاطرات را نوشته بود
افشای اسنادی از جمع‌بندی نشست‌های غسل هفتگی و عملیات جاری مردان و زنان در فرقه رجوی

فاکتِ چشمان ۱۲ تا داشتم / قربان عرب حسرت به دلی با یادآوری خاطرات را نوشته بود

09آوریل
سپیده‌دمِ سپهبد
گذری بر زندگی شهید صیاد شیرازی

سپیده‌دمِ سپهبد