۞ حضرت علی (ع) :
مؤمن هرگاه سخن گويد ياد (خدا) مى كند و منافق هرگاه سخن گويد بيهوده گويى مى كند. (تحف العقول، ص212)

موقعیت شما : صفحه اصلی » پیام خانواده
  • شناسه : 27623
  • 22 نوامبر 2020 - 11:58
  • ارسال توسط :

ناهید مرادپور، خواهر یکی از اسیران فرقه رجوی، خواستار رسیدگی به شکایت خود از دولت آلبانی شد.

به گزارش فراق، بر اساس نامه ای که انجمن نجات مرکز کرمانشاه منتشر کرده، خواهر یحیی مرادپور، خطاب به دفتر کمیسرعالی حقوق بشر سازمان ملل متحد نوشته است:

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد
اینجانب ناهید مرادپور خواهر یحیی مرادپور هستم که خواهان رسیدگی به شکایت خود از دولت آلبانی بر اساس کنوانسیون بین المللی ملل متحد برای حمایت از افراد در برابر ناپدید شدن اجباری می باشد، هستم .

برادرم یحیی مرادپور درسال ۱۹۷۹ میلادی در جنگ ایران و عراق اسیر شده و در یک معامله بین دولت وقت عراق و سازمان مجاهدین خلق درسال ۱۹۸۹ میلادی به این سازمان تحویل داده شده و از این تاریخ به بعد من هیچ اطلاعی از سرنوشت و وضعیت برادرم ندارم. بیش از ۳۰ سال است که در بی خبری به سرمی بریم.

طی این سالیان هیچ ارتباطی چه تلفنی یا از طریق نامه با برادرم نداشته ام .

سال ها بعد متوجه شدم که تمامی اعضای این گروه که درعراق ساکن بودند و تحت حمایت ارتش آمریکا بودند به کشور آلبانی منتقل و در یک کمپ دور افتاده ساکن شده اند که تحت هیچ شرایطی دسترسی به ساکنان آن وجود ندارد .

سالها بعد از ناپدید شدن برادرم یحیی مرادپور متوجه شدم که وی نیز در این کمپ درکشور آلبانی به سرمی برد .

بارها به ارگان های بین المللی و مقامات کشور آلبانی نامه زدم و تقاضای کسب اطلاع از وضعیت برادرم شدم اما متاسفانه تاکنون نتوانسته ام هیچ اطلاعی از برادرم بدست آورم و دولت آلبانی نیز هیچ واکنشی به شکایت من نشان نداده است.

من در این سالیان ناپدید شدن برادرم با مشکلات عدیده حقوقی درخصوص مایملک یحیی مرادپور مواجه بوده ام .

از شما نهاد بین المللی ذیربط درخواست رسیدگی به این موضوع را دارم و خواهان ورود شما به این قضیه را دارم که برادرم به اجبار بیش از سه دهه است که ناپدید شده و من هیچ اطلاعی از وی ندارم.

انتهای پیام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.