۞ حضرت علی (ع) :
منافقین به رنگ های گوناگون در می آیند و فتنه های گوناگون به پا می کنند. (نهج البلاغه خطبه 194)

موقعیت شما : صفحه اصلی » گزارش
  • شناسه : 23165
  • 17 نوامبر 2019 - 11:40
  • ارسال توسط :
دادستان‌های فدرال آمریکا، تحقیقات رسمی دربارۀ ارتباطات خارجی جولیانی را آغاز کردند

سخنرانی های «جولیانی» به نفع فرقه رجوی، به طور ویژه رسیدگی می شود

متخصصین حقوقی معتقدند سخنرانی های جولیانی به نفع فرقه رجوی به طور ویژه برای وی دردسرساز خواهند بود.

به گزارش سرویس بین‌الملل فراق به نقل از پایگاه هابیلیان، بلومبرگ در گزارشی عنوان کرد دادستان‌های فدرال آمریکا تحقیقات دربارۀ خودداری جولیانی از ثبت نام به عنوان لابی‌گر گروه‌های خارجی و تخلفات مالی احتمالی وی را آغاز کرده‌اند.

بلومبرگ به نقل از ۳ مقام آمریکایی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، اعلام کرد جرائم جولیانی احتمالاً شامل رشوه یا اقدام به توطئه نیز خواهند شد.

در همین رابطه گفتنی است ماه گذشته ان بی سی گزارش کرده بود ثبت نام رسمی مایکل موکازی به عنوان لابی‌گر فرقه تروریستی رجوی ممکن است وزارت دادگستری آمریکا را مجاب کند تحقیقاتی دربارۀ سایر لابی‌گران غیررسمی این فرقه از جمله رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ، انجام دهد.

فعالیت‌های جولیانی به نفع منافقین و شاخۀ سیاسی این فرقه، سوالاتی درباره این که آیا وی قانون موسوم به عوامل خارجی (فارا) را زیرپا گذاشته است یا خیر به وجود آورده است. این قانون شهروندان آمریکایی را ملزم می‌کند تا هر گونه فعالیت لابی‌گری یا روابط عمومی به سود یک نهاد خارجی را صرف‌نظر از اینکه در قبال این کار پولی دریافت می‌کنند یا خیر، به وزارت دادگستری آمریکا گزارش نمایند. مروری بر گزارشات ارائه شده به دولت آمریکا دربارۀ فعالیت‌های منافقین نشان می‌دهد که جولیانی از سال ۲۰۱۴ حداقل سالی یک مرتبه با مقامات این گروه دیدار کرده است. در این دیدارها به مسائل مختلفی دربارۀ کشور ایران پرداخته شده است. جولیانی در این بازۀ زمانی در مراسم های  منافقین در لهستان، آلبانی، پاریس و واشنگتن حضور پیدا کرده است.

متخصصین حقوقی معتقدند سخنرانی جولیانی به نفع منافقین در واشنگتن در سال ۲۰۱۸ و مقالاتی که وی در حمایت از این گروه در رسانه‌های آمریکایی نوشته است به طور ویژه برای وی دردسرساز خواهند بود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.