۞ حضرت علی (ع) :
منافقین به رنگ های گوناگون در می آیند و فتنه های گوناگون به پا می کنند. (نهج البلاغه خطبه 194)

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 23148
  • 16 نوامبر 2019 - 12:22
  • ارسال توسط :

تحلیلگر ایرانی‌آمریکایی مسائل بین‌الملل در گفت وگو با سایت بالکان‌پست، احتمال داده است عناصر فرقه تروریستی رجوی در اروپا عملیات تروریستی انجام دهند و آن را به تهران منتسب کنند.

به گزارش فراق، ثریا سپه‌پور اولریش در گفتگو با وب‌سایت بالکان‌پست، در پاسخ به خبرنگار این رسانه درباره ادعای فرقه رجوی مبنی بر داشتن پایگاه اجتماعی قوی در ایران، ضمن مرور فرازهایی از کارنامه منافقین در چهل‌و‌پنج سال گذشته، از جمله ترور مستشاران آمریکایی پیش از انقلاب و همچنین ترور مقامات عالی‌رتبه کشوری و لشکری ایران پس از انقلاب، بیان می‌کند که این گروه تروریستی نه در داخل ایران و نه در خارج از آن، کمترین اعتباری بین ایرانی‌ها ندارد.

از نظر این کارشناس مسائل بین‌الملل، دلیل دوام‌آوری منافقین، حمایت‌های سیاسی همه‌جانبه‌ای است که آمریکا، انگلستان و اسرائیل در سال‌های گذشته از این گروه به‌عمل آورده اند. در مورد آمریکا، سپه‌پور بیان می‌کند که نه تنها چهره‌های مطرح از هر دو حزب سیاسی این کشور از منافقین حمایت می‌کنند، بلکه نومحافظه‌کاران و اتاق فکرهای طرفدار اسرائیل هم جزو حامیان این گروه به‌شمار می‌روند. وی در رابطه ‌با حمایت اسرائیل از منافقین، به رسانه‌های وابسته به صهیونیست‌های متنفذ از جمله «اینترنشنال آنالیست نت‌ورک» و «گلوبال پولیتیشن» اشاره می‌کند که به صهیونیستی به‌نام ربّی دنیل زوکر تعلق دارد.

ثریا سپه‌پور اولریش در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار بالکان‌پست که از دلیل تمایل آمریکا برای معرفی منافقین به‌عنوان جایگزین حکومت ایران پرسیده بود، با بیان این‌که آمریکا منافقین را بدیل جمهوری اسلامی نمی‌داند، تصریح می‌کند از نظر آمریکایی‌ها منافقین صرفاً ابزاری برای مقابله با حکومت ایران محسوب می‌شوند. وی تصریح می‌کند که حمایت «افراد متنفذ» در آمریکا از منافقین، نه از سر علاقه آن‌ها به این گروه و ایدئولوژی آن، که ناشی از تمایل آن‌ها برای تضعیف تهران است و هراندازه که جمهوری اسلامی در قبال منافقین حساسیت نشان دهد، حمایت آمریکا و اسرائیل از این گروه بیشتر می‌شود.

سپه‌پور درباره حمایت آمریکایی‌ها از منافقین به نکته بسیار مهمی اشاره می‌کند و آن این‌که برخلاف سیاست اعلامی دولت ایالات متحده مبنی‌بر خودداری از مذاکره با تروریست‌ها، این دولت همواره از گروه‌های تروریستی در جهت رسیدن به منافع خود استفاده کرده است. اما تاریخ نشان داده که هر زمان آمریکایی‌ها به هدف خود دست یابند، تروریست‌ها از چشم آن‌ها می‌افتند.

به نوشته هابیلیان، این کارشناس آمریکایی مسائل بین‌الملل، در پاسخ به پرسش بعدی خبرنگار بالکان‌پست درباره منابع مالی منافقین، به اظهارات اعضای سابق این فرقه استناد می‌کند که گفته بودند شاهد اعطای پول و طلا از سوی عربستان سعودی به منافقین بوده‌اند. به ‌اعتقاد اولریش، مخالفت عربستان سعودی با انقلاب ایران، تمایل این رژیم برای احیای پادشاهی در ایران و بازگرداندن فرزند شاه مخلوع و نیز کمک‌های بی‌دریغی که در دهه ۸۰ میلادی به صدام می‌کردند، مجوعه عواملی است که می‌تواند انگیزه عربستان برای پشتیبانی از منافقین باشد.

سپه‌پور در پاسخ به پرسش آخر خبرنگار بالکان‌پست درخصوص تبعات حضور منافقین در آلبانی برای منطقه بالکان و خود کشور آلبانی به طور خاص، ضمن اشاره به طرح آمریکایی‌ها مبنی‌بر اعطای کمک مالی چهارساله به دولت آلبانی (از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵) برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی واشنگتن، جادادن به منافقین را یکی از شروط آمریکا برای بذل‌وبخشش به این کشور معرفی می‌کند. به‌گفته وی، دولت آمریکا که زمانی از فرقه تروریستی منافقین در عراق محافظت می‌کرد، اکنون محافظت از آن را در اروپا عهده‌دار شده است. وی همچنبن با اشاره به سابقه طول‌ودراز منافقین در کشتار و ترور، عنوان می‌کند که تعجب نخواهد کرد اگر عوامل این فرقه در اروپا دست به ترور و خرابکاری بزنند و آن را به گردن تهران بیاندازند و این احتمالاً برنامه آن‌ها خواهد بود.

انتهای پیام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.