در نشست تلویزیونی کارشناسان نشریه آلبانیایی « گزتا ایمپکت» عنوان شد: فرقه رجوی یک تهدید علیه امنیت و ثبات آلبانی است

نشریه آلبانیایی « گزتا ایمپکت» در یک نشست تلویزیونی با حضور سه تن از کارشناسان و تحلیل گران آلبانی، به بررسی وضعیت فرقه تروریستی رجوی و حضور چند ساله این فرقه در آلبانی پرداخت.

به گزارش فراق به نقل از پایگاه خبری تحلیلی هابیلیان، این برنامه که محوریت آن درباره اخراج تعدادی از دیپلمات های ایرانی از آلبانی در روزهای اخیر بوده است، سیاستمداران آلبانی را افرادی ترسو معرفی کرد که چاره ای جز اطاعت از آمریکا ندارند.

وزارت امور خارجه آلبانی پس از اخراج دیپلمات ها اعلام کرده بود که این اقدام با مشورت با تعدادی از کشورهای همپیمان اتخاذ شده است، همان زمان ناظران، آمریکا و اسرائیل را به عنوان کشورهای پشت پرده اقدام تیرانا معرفی کردند.

خانم «مگینا بالا» حقوقدان آلبانیایی و مجری کارشناس برنامه با توصیف منافقین به تروریست، از تبدیل شدن آلبانی به افغانستان دوم با وجود این فرقه تروریستی ابراز نگرانی کرد.

جرجی تاناسی روزنامه نگار تحقیقی در این برنامه گفت: تصمیم اخراج سفیر ایران یک تصمیم آمریکایی بود که هیچ سودی برای آلبانی ندارد. ادی راما نخست وزیر، به دنبال گرفتن موافقت ترامپ برای دیدار و کمک به اوست.

دکتر اولسی یازجی، تحلیل گر سیاسی و استاد دانشگاه کارشناس دیگر برنامه که پیش از این درباره خطر حضور منافقین در آلبانی مطالبی را در رسانه های بین المللی منتشر کرده بود معتقد است که منافقین از اردوگاه خود در آلبانی اخبار دروغی را مانند تلاش ایران برای ارتکاب اقدامات تروریستی در اروپا و آلبانی منتشر می کنند.

یازجی در ادامه می گوید: این فرقه با اهداف انسان دوستانه در آلبانی پذیرفته شد اما در حال حاضر سیاست خارجی کشور را در اختیار گرفته است. این مجموعه از افراد و رهبرشان مریم رجوی در ابتدا با گریه و التماس به دنبال سرپناه و کمکی برای خود بودند اما اکنون به گونه ای رفتار می کنند که گویی همه کاره آلبانی هستند.

وی در ادامه گفت: مجاهدین خلق از پایگاه شبه نظامی خود در آلبانی نشان داد که اقدام به پخش اخبار دروغین و تحریک به اقدام علیه ایران می کند. گروهی که سابقه قتل و ترور دارد مسخره است که ادعای اپوزیسیون بودن کند. مردم ایران نیز این گروه را یک گروه مخالف سیاسی نمی دانند زیرا ایران کشور دمکراتیک است و احزاب زیادی در ساختار سیاسی آن حضور و مشارکت دارند.

جرجی تاناسی، پژوهشگر سیاسی که مطالعات خود درباره فرقه منافقین را از چند سال قبل شروع کرده می گوید:

این گروه اقدام به تشکیل دولتی در یک ایالت آلبانی کرده است. آنها موفق به کنترل پلیس و مرزها و انجام برنامه های غیرقانونی در آلبانی شده اند در حالیکه دولت آلبانی مانند ابله ها در مقابل این فرقه تروریستی بیمار رفتار می کند.

تاناسی  با اشاره به دیدار اخیر خود از ایران گفت: در ایران دیدم که چگونه دولت در خدمت شهروندان است. دمکراسی و انسانیت آنها بیش از دولت حاکم ادی راما (نخست وزیر آلبانی) است.

در بخش دیگری از این برنامه دکتر یازجی، به دخالت های منافقین در امور داخلی آلبانی اشاره می کند و می گوید: این گروه حتی شروع به دخالت در مسائل داخلی آلبانی کرده است. آنها از دولت ادی راما هم به آمریکایی ها شکایت کرده اند. این موضوع می تواند موقعیت آنها را به عنوان اپوزیسیون در آلبانی به خطر اندازد.

مجری برنامه در جمع بندی نهایی اظهارات کارشناسان گفت: آلبانی متحمل مشکلات فراوانی از ناحیه حضور و اسکان تروریست های فرقه رجوی در کشور شده است و این فرقه یک تهدید علیه امنیت و ثبات آلبانی و اروپا است.

انتهای پیام

 

feraghnews.ir

فراق ، صدای رسای خانواده های اسیران فرقه رجوی است. کانال: feraghnews@

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.