۞ قران کریم :
إِنَّ الْمُنَافِقِينَ فِي الدَّرْكِ الْأَسْفَلِ مِنَ النَّارِ وَلَنْ تَجِدَ لَهُمْ نَصِيرًا / منافقین در فروترین طبقات آتش هستند و هرگز برایشان یاوری نمی یابی. (نسا/145)

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار
  • شناسه : 18300
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
  • ارسال توسط :

روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی به نقش عربستان در حمایت مالی از فرقه تروریستی رجوی و استفاده ابزاری ترامپ از این گروهک پرداخت.

به گزارش فراق، روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی درباره فرقه تروریستی منافقین نوشت که اعضای این فرقه پیش از انقلاب اسلامی برای وقوع انقلاب در ایران تلاش می‌کردند اما بعد علیه ایران برای صدام جنگیدند.

به نوشته این روزنامه، آمریکا و انگلیس هم زمانی جنایات آن‌ها را محکوم می‌کردند، اما در شرایط کنونی، این گروه، گزینه مناسبی برای سیاست‌های افراط‌گرایانه دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید است.

گاردین در گزارش خود آورده است دولت ترامپ، گروهک مجاهدین خلق (منافقین) را در شرایط تنش‌زای حاکم میان سعودی‌ها و ایران، یک دارایی ارزشمند می‌داند و جان بولتون مشاور امنیت ملی کاخ سفید و مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از جمله افرادی هستند که با استفاده از این گروهک سیاست‌های ترامپ را پیش می‌برند.

این روزنامه انگلیسی در ادامه به موضوع منابع مالی منافقین پرداخته و نوشته است: مجاهدین خلق همواره دریافت حمایت مالی از سعودی‌ها را رد کرده‌اند، اما موضع‌گیری ترکی الفیصل رئیس سرویس اطلاعات پیشین عربستان حکایت از موضوع دیگری دارد. وی وقتی سال ۲۰۱۶ در نشست منافقین در پاریس شرکت کرد خواستار سرنگونی حکومت ایران شد. یرواند آبراهامیان یک استاد دانشگاه نیویورک معتقد است: «قطعا پول موردنیاز این سازمان را سعودی‌ها پرداخت می‌کنند چون هیچکس دیگری نمی‌تواند تا این حد آن‌ها را به لحاظ مالی تامین کند.»

گاردین همچنین نوشت که کارشناسان و تحلیلگران بین‌المللی بر این باروند که این فرقه از ظرفیت و حمایت لازم برای سرنگونی حکومت ایران برخوردار نیست و حتی بولتون و پمپئو هم به این مسئله اذعان دارند.

پاول پیلار که به مدت ۲۸ سال برای سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) کار کرده است می‌گوید که این افراد (مقامات دولت ترامپ) به اندازه کافی باهوش هستند که بدانند این گروه دموکراتیک نیست و در هر صورت هیچ جایگاهی در ایران ندارد.

گاردین در گزارش خود به داستان زندگی یک زوج ایرانی نیز اشاره می‌کند که بیش از ۲۰ سال است به دنبال بازگرداندن دختر خود از کمپ منافقین هستند. آنها به این روزنامه گفته‌اند دخترشان سمیه ۲۱ سال پیش برای دیدن مزار خاله‌اش به عراق رفت اما دیگر هرگز بازنگشت و از آن زمان در چنگ گروهک منافقین است و اکنون همراه آنها به آلبانی آورده شده است.

انتهای پیام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.