۞ حضرت علی (ع) :
منافقین به رنگ های گوناگون در می آیند و فتنه های گوناگون به پا می کنند. (نهج البلاغه خطبه 194)

موقعیت شما : صفحه اصلی » گزارش
  • شناسه : 25777
  • 13 ژوئن 2020 - 12:22
  • ارسال توسط :

همه‌چیز با یک پیام تسلیت شروع شد که برخی نسبت به درگذشت خواننده مقیم خارج از کشور در فضای مجازی منتشر کردند. پس از آن جلد نشریه‌ای که ارگان اصلی سازمان منافقین است، در شبکه‌های اجتماعی پخش شد که تصاویر چند بازیگر و ورزشکار ایرانی را نشان می‌داد.

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی فراق، متین ستوده بازیگر سینما و تلویزیون این اتفاق را محکوم کرد و گفت: واقعیت این است که من اصلاً اطلاع نداشتم آن خواننده ایرانی مقیم خارج از کشور با گروه منافقین همکاری می‌کردند که قطعا منفورتر از این گروه هیچ‌وقت در ایران وجود نداشته است. ن تجربه شخصی ندارم و  چیزهایی که شنیده‌ام، مستندها و آثاری را که مطالعه کرده‌ام و خانواده‌ام به اصولی که پایبندند همیشه می‌دانستم چقدر گروه کثیف و معاندی‌اند. همواره سعی می‌کنند یارکشی کنند و با این حرکت هم نشان دادند که چطور احمقانه، سوء استفاده می‌کنند. قطعاً می‌دانم که تقریباً ۹۹ درصد همکاران من که پیام تسلیت منتشر کردند صرفاً جهت یادآوری خاطراتی که با این خواننده داشته‌اند این کار را کرده‌اند. 

وی با اشاره به حذف پیام تسلیت از صفحه مجازی‌اش، تصریح کرد: واقعاً از پیشینه این خواننده خبر نداشتم و بلافاصله متوجه شدم پیام تسلیت را از صفحه‌ام (پیجم) پاک کردم اما بعد که فهمیدم باعث سوء استفاده آنها (منافقین) شده سعی کردم نظر شخصی و واقعی‌ام را بازگو کنم. برخی هم فکر کردند به من دیکته شده اما اصلاً به این شکل نبود که بخواهد کسی به من دیکته کرده باشد. کسی گفته باشد این‌ها را بنویس هرآنچه که نوشتم از قلب خودم بود؛ تا جائیکه توانستم تفنر و انزجام را نسبت به مریم رجوی و تمام گروه و کارهای کثیفی که در این سال‌ها کرده‌اند، اعلام کرده‌ام. 

به نوشته تسنیم، بازیگر «فوق‌لیسانسه‌ها» با بیان اینکه منِ هنرمند سواد سیاسی ندارم و نباید هیچ اظهارنظر و دخالتی داشته باشم، سیاست سواد خودش را می‌خواهد تأکید کرد: هنرمندها ذاتاً روحیه لطیف و حساسی دارند به لحاظ شغل و پیشینه هنری‌شان و بعضاً احساساتی عمل می‌کنند. همان اتفاقی که برای خود من هم افتاده و در یک لحظه، خیلی احساساتی عمل کردم. اشتباهم این بود که مطالعه نکردم و نمی‌دانستم. قطعاً می‌دانستم و هرکدام از همکاران من هم می‌دانستند این کار را نمی‌کردند. هیچ‌کدام از همکاران من تا جایی که می‌دانم سیاسی نیستند و نقد و اظهارنظری کردند به همان‌جا ختم شده است. منِ هنرمند سواد سیاسی ندارم و نباید هیچ اظهارنظر و دخالتی داشته باشم؛ در واقع سیاست، سواد خودش را می‌خواهد. 

وی سازمان منافقین را سازمان تروریستی خائن دانست و افزود: پرواضح است که اینها چقدر کثیف و رذلند و جنایت‌هایشان بر هیچ‌کس پوشیده نیست. من ترسی ندارم از ابراز این واقعیت‌ها! من جزو آن بازیگرانی‌ام که متأسفانه به واسطه حاشیه‌هایی که ناخواسته برایشان بوجود آمده، همواره برخی دوست دارند به این حاشیه‌ها دامن بزنند. واقعاً من فضای مجازی را فضای بیمارگونه‌ای می‌دانم که همه‌چیز مجازی است و قضاوت در فضای مجازی از اساس غلط است.  به همین خاطر سوء استفاده می‌کنند و خدا را شکر هنرمندها آمدند و گفتند نیتی نداشتیم و صرفاً همین بوده و هست؛ وگرنه همه می‌دانند این سازمان تروریستی و صددرصد خائن است.

همچنین در واکنشی مشابه اشکان خطیبی، تهمینه میلانی، هانیه توسلی، رویا میرعلمی و متین ستوده به سوءاستفاده روزنامه مجاهدین خلق از تصویر هنرمندان اعتراض کردند.


رویا میرعلمی بازیگر سینما و تلویزیون در صفحه مجازی‌اش نوشت: «در پی سوء استفاده برخی رسانه‌های معاند سیاسی از استوری‌های هنرمندان ذکر این نکته ضروری است که تنها جنبه هنری خانم خواننده در گذشته، مدنظر اینجانب و مابقی هنرمندان بوده و درج استوری یادبودِ این خواننده به هیچ عنوان تأییدی بر گرایش سیاسی و عقیدتی این هنرمند نیست.» 
 

گروهی منفور به روایت بیژن بنفشه‌خواه

بیژن بنفشه‌خواه بازیگر سینما و تلویزیون که بارها با هنرنمایی در سریال‌های تلویزیون و فیلم‌های سینمایی خاطره‌ها به جا گذاشته در واکنش به این شیطنت، گفت: «مگر منفورتر از این گروهک هم وجود دارد، شما به هرکسی نام‌شان را بیاورید حالشان از اینها به هم می‌خورد.»
 

بهرنگ علوی: من هر گروه و تفکر تروریستی را محکوم می‌کنم

بهرنگ علوی بازیگر سینما و تلویزیون است که این شب‌ها سریال «پرگار» شهرام شاه‌حسینی را روی آنتن شبکه یک سیما دارد. بازیگری که به تعبیر خودش بارها در نقش سریال‌های امنیتی و افشاگرایانه علیه گروهک منافقین، ایفای نقش کرده است. علوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم  تأکید کرد: تکلیف و کارنامه ما مشخص است و علیه فرقه تروریستی منافقین فیلم بازی کرده‌ام. در«امکان مینا» نقش مأمور وزارت اطلاعات را داشتم و می‌دانید که بازیگران با اعتقاد و باور نقش‌هایشان را انتخاب می‌کنند و هرکسی به هر نقش و ژانر و داستانی تن نمی‌دهد خصوصاً کارهایی که موضوعیت سیاسی دارند.  من حداقل در کارنامه‌ام می‌توانم به جرأت بگویم در کاری ایفای نقش کرده‌ام که چهره‌های واقعی گروهک منافقین را نشان می‌دهد. 
وی افزود: این مسئله‌ای که راه افتاده قطعاً شیطنتی بوده که بلافاصله از زمان انتشار پیگیر آن هستم. من فکر می‌کنم بهترین پاسخ این است که هرگونه پیام تسلیت و تبریک برای هنرمند یا ورزشکار یا چهره مردمی به احترام خاطراتی است که او در حافظه جمعی ما ساخته و لزوماً به معنای تأیید یا همسو بودن با خط فکری یا گرایشات سیاسی و اعتقادی آن شخص نیست. من موضع‌گیری‌ام کاملاً مشخص است و کارنامه کاری‌ام را در بیاورید جالب است بدانید سه کار سیاسی کردم که می‌توانستید قبل از این اتفاقات به سراغم بیایید تا از مواضعم بیشتر آگاه شوید. وقتی «امکان مینا» را بازی کردم، سریال «معمای شاه» و «لانتوری» درباره آقازاده‌ها را در کارنامه‌ام دارم. علوی خاطرنشان کرد: سه نقش سیاسی در یک سال از من پخش شد چرا آن موقع کسی درباره موضعم نپرسید؟ به نظرمن کلیت این ماجرا شیطنت است، ما تکلیف و کارنامه‌مان مشخص است. در قرنی زندگی می‌کنیم که در همه‌جای دنیا، هرگونه جنایت و تفکر تروریستی محکوم است، من هم به اندازه خودم به عنوان انسان، شهروند و هنرمند هرگونه گروهک تفکر تروریستی را محکوم می‌کنیم مثل بقیه مردم.
 

خسرو احمدی: واقعاً منافقین در مملکت ما جا دارند!

قدیمی‌ترها هنرنمایی‌اش را در «النگ و دولنگ» ایرج طهماسب دیده‌اند و امروزی‌ها آخرین سریال تلویزیونی‌اش را در قابِ «چرخ فلک» عزیزاله حمیدنژاد دنبال کرده‌اند و در سینما هم نظاره‌گر «خون خدا» و «چهارراه استانبول» خسرو احمدی بوده‌اند. او در واکنش به انتشار تصویرش در نشریه‌ای منتسب به سازمان منافقین، به خبرنگار خبرگزاری تسنیم  گفت: ما در مملکتی که ۴۰ سال انقلاب شده، نقش داریم و زندگی می‌کنیم آنها (منافقین) چه آدم‌های کثیفی‌اند که به قول معروف سوء استفاده می‌کنند. واقعاً جا دارند در مملکت ما؟ و ما کشور خودمان را رها می‌کنیم به سراغ آن‌ها می‌رویم! متأسفانه خیلی کارها می‌کنند از جمله این شیطنت‌ها و سوء استفاده‌ها که برای آنها متأسفم! 
 

اشکان خطیبی نیز به این موضوع این گونه واکنش نشان داد:

این بازیگر در پست دیگری نوشت: ترجیح می دم به کار هنری م و تا اونجایی که از دستم بر بیاد به درد معیشتی مردم بپردازم.

هانیه توسلی با انتشار این پست نوشت:  #سواستفاده #شرم #رقت_انگیز

فرقه تروریستی رجوی همیشه از درگذشت افرادی که در خارج از ایران زندگی نموده و به نوعی مخالف حکومت ایران نیز بودند اظهار خوشحالی نموده و بهره برداری رسانه ای می کرد.

اما خوشبختانه این بار با ویدئوها و تصاویری که خود فرقه منتشر نمود دست این خواننده مستهجن قبل از انقلاب برای همه رو شد و اندک هواداران احتمالی وی هم به ماهیت خیانتکارانه این خواننده و مدافع فرقه تروریستی رجوی پی بردند.

انتهای پیام

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.