۞ حضرت علی (ع) :
منافقین به رنگ های گوناگون در می آیند و فتنه های گوناگون به پا می کنند. (نهج البلاغه خطبه 194)

موقعیت شما : صفحه اصلی » گزارش
  • شناسه : 22707
  • 16 اکتبر 2019 - 11:11
  • ارسال توسط :

در روزهای اخیر مهمترین خبر رسانه ها از آمریکا، افشای رابطه ترامپ با رئیس جمهور اوکراین در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بوده است.

 تلاش برای استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا در هفته های اخیر شدت بی سابقه ای پیدا کرده و راه را برای بررسی ارتباطات پشت پرده رئیس جمهور آمریکا در کارزار انتخاباتی پیشین هموار ساخته است. در جریان تحقیق های گسترده، دو بازرگان سرشناس اوکراینی و بلاروسی به اتهام نقض قوانین مربوط به چگونگی تأمین مالی ستادهای انتخاباتی، توطئه، اظهار نادرست به کمیسیون انتخاباتی فدرال و دستکاری در اسناد دستگیر شدند.

 لِو پارناس از اوکراین و ایگور فرومن از بلاروس متهم شده اند که در کارزار انتخاباتی سال ۲۰۱۶، مبلغی نزدیک به ۴۰۰ میلیون دلار به حزب جمهوری خواه آمریکا و به طور خاص ستاد انتخاباتی ترامپ کمک کرده اند. موضوع کمک گرفتن ترامپ از کشورهای دیگر برای پیروزی در انتخابات، مهمترین چالش سیاسی در انتخابات آتی آمریکاست که امروز فضای سیاسی این کشور را ملتهب نموده است. عکس های مرتبط به این دو بازرگان را دفتر کلانتری الکساندریا در ایالت ویرجینیا انتشار داده است.

نقش رودی جولیانی در خلاف های مالی!

در میان این رسوایی کشف شده، نام رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک (که مدتهاست وکالت شخصی ترامپ را برعهده دارد) بیش از هرکسی می درخشد و زمینه را برای سقوط و محاکمه وی فراهم آورده است. بر اساس شواهد و مدارک، جولیانی با این دو بازرگان رابطه نزدیکی داشته و احتمال دارد در خلاف های مالی کشف شده نقش کلیدی ایفا نموده باشد. در هرصورت، امروز یکی از متهمان پرونده کمک مالی بازرگانان ذکر شده به حزب جمهوریخواه، رودی جولیانی می باشد. تصویری که خبرگزاری رویتر انتشار داده نشان می دهد که وی با بازرگانان بازداشت شده رابطه نزدیکی داشته است.

جولیانی پس از پایان دوران ریاست بر شهرداری نیویورک، به مجاهدین خلق گرایش زیادی پیدا کرد و به مرور به عنوان یکی از مهمترین لابی های این گروه تروریستی در آمریکا به فعالیت پرداخت و طی سالیان گذشته بیشترین دیدارها با مریم رجوی را در پرونده خود ثبت نموده است. همزمانی وکالت او برای ترامپ و سخنرانی مستمر برای مجاهدین و سیر و سیاحت به مقرهای مختلف مریم رجوی(فرانسه و آلبانی) نشان می دهد که در بسیاری از مشاوره ها با دونالد ترامپ، نقش یک حامی بزرگ برای مجاهدین را برعهده دارد و طبعاً در بسیاری از توطئه های حقوقی-سیاسی علیه ایران، برنامه ها و سیاست های مجاهدین را لحاظ می کند. باید در نظر داشت که وی در طی سال های اخیر یکی از مهمترین سخنرانان اکثر گردهمایی های مجاهدین خلق در آمریکا و فرانسه بوده است. جولیانی در آخرین سفر به اروپا که با هزینه مجاهدین انجام گرفت، مدتی در قرارگاه جدید آنان در تیرانا-آلبانی به سر برد و به تشویق و روحیه دادن به اعضای مجاهدین پرداخت. خنده های صمیمانه وی با مریم رجوی، نشانگر عمق و شدت نزدیکی آنان با یکدیگر و کاسبی خوبی است که با مجاهدین به راه انداخته است.
البته این اولین بار نیست که افتضاحات مالی-سیاسی و یا حتی اخلاقی لابی ها و حامیان غربی مجاهدین خلق افشا می شود، در هفته های گذشته نیز شاهد اخراج ناگهانی جان بولتون از ریاست مشاور امنیتی ترامپ بودیم که ناشی از افتضاحات سیاسی-نظامی ببار آمده توسط وی در خاورمیانه بود. قبل از او نیز برخی لابی های غربی مجاهدین متهم به کودک آزاری و تجاوزات جنسی شده بودند.
پس از مرگ سناتور ترور (جان مک کین) و اخراج جان بولتون، تنها ضلع مهم باقیمانده حامی مجاهدین در کاخ سفید رودی جولیانی بود که با این افتضاح به نظر می رسد چندان پابرجا نخواهد ماند و آخرین امید مریم رجوی در جنگ افروزی کاخ سفید علیه ایران هم در حال ترکیدن است. اگرچه توطئه های مشترک رجوی با جنگ افروزان آمریکایی به پایان نرسیده، اما مهمترین مهره های مریم قجرعضدانلو که حساب زیادی روی آنها باز شده بود، یکی بعد از دیگری در حال فروپاشی هستند که ضربه بزرگی به امیدهای مجاهدین در جنگ افروزی است. البته این سردرگمی و ناامیدی خاص مجاهدین نیست، در هفته های اخیر شاهد دستپاچگی و دست و پا زدن های مکرری از سوی انواع مزدبگیران خارجه نشین هستیم که از پیروزی های مردم ایران دچار وحشت شده اند و در استرس از دست دادن حقوق و مزایای خود، پشت سرهم شورا تولید می کنند و جلسه تشکیل می دهند تا زنده بودن خود را به اربابان شان اطلاع دهند. عمده این اپوزیسیون در سال های پایانی عمر بسر می برند که خود مضحکه دیگری برای مردم ایران شده است. مریم رجوی نیز این روزها در پی ابراز وجود خود، به کنفرانس مطبوعاتی روی آورده بود که عملاً به هیچ نتیجه ای نرسید و رخدادهای چند روز اخیر بین ترکیه و سوریه، همه چیز را در خود تحلیل برد. باید دید، مریم رجوی پس از مرگ مثلث جنگ (بولتون-مک کین-جولیانی) به چه دستاویزی دیگری چنگ خواهد زد و چه راهی در پیش خواهد گرفت!

حامد صرافپور

انتهای پیام / انجمن نجات مرکز فارس

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.