۞ حضرت علی (ع) :
منافقین به رنگ های گوناگون در می آیند و فتنه های گوناگون به پا می کنند. (نهج البلاغه خطبه 194)

موقعیت شما : صفحه اصلی » یادداشت
  • شناسه : 22514
  • 02 اکتبر 2019 - 9:28
  • ارسال توسط :

بیش از پنج سال است که عربستان و متحدانش با حمایت کامل تسلیحاتی غربی ها و آمریکا جنگی ویرانگر و ظالمانه ای را علیه مردم یمن به راه انداخته اند.
متاسفانه نهاد های حقوق بشری هم طی این چند سال جز بیان چند جمله در مورد اوضاع مردم یمن هیچ اقدام جدی در محکوم کردن اقدامات عربستان و یا تلاش برای توقف جنگ نکردند.
البته مشخص است که تا وقتی چنین نهادهایی زیر نظر غربی ها و آمریکا اداره شود بیشتر از این هم از آنها انتظارنمی رود.


حاکمان مرتجع عربستان علاوه بر بمباران مردم یمن تحریم های اقتصادی را نیز بر آنها تحمیل کردند به طوری که یکی از نهاد های بین المللی اخیرا اظهار کرده که اگرتحریم ها علیه مردم یمن ادامه داشته باشد بیش از ۵ میلیون نفراز آنها در معرض خطر گرسنگی و مرگ قرار می گیرند.
البته غربی ها و دولت آمریکا هیچ واکنشی نسبت به این اظهار نظر تاکنون نشان ندادند.
به هر حال قریب به ۵ سال است که عربستان و متحدانش مردم یمن را زیر شدیدترین بمباران قراردادند، مراسم عروسی آنها را به خاک وخون می کشند ، بیمارستانها را بمباران می کنند ، تاسیسات زیربنایی آنها را نابود کردند ، گرسنگی را برآنها تحمیل می کنند که صحنه های کودکانی که براثر گرسنگی و نرسیدن امکانات دارویی لاغر وضعیف شدند دل هرانسانی را به درد می آورد اما صدایی از هیچ یک از کشورهای مدعی حقوق بشر نه تنها تا کنون درنیآمده بلکه روز به روز تسلیحات جدید را برای سرکوب وکشتار مردم یمن به عربستان می دهند . اما درعین حال بی شرمانه پاسخ دادن به حملات عربستان توسط نیروهای یمنی را اقدامی تروریستی عنوان می کنند به طور مثال وقتی اخیرا نیروهای یمنی در یک اقدام به مثل به حق تاسیسات نفتی آرامکو عربستان که توسط آمریکایی ها اداره می شود را هدف قراردادند با جنجال آفرینی وبا کمال پررویی به سازمان ملل نامه نوشته و خواستند که جامعه جهانی باید اقدامات یمنی ها را به عنوان یک اقدام تروریستی محکوم کنند، البته واضح است که چرا آمریکایی ها از حمله به آرامکو سوختند .
بعد از حمله یمنی ها به شرکت آرامکو که یک منبع برای دوشیدن عربستان توسط آمریکاست تمامی متحدان آنها هم به حمایت عربستان برآمده و خواهان اقدام جهانی علیه یمنی ها شدند. دراین میان اما سرکرده فرقه تروریستی رجوی هم برای عقب نماندن از قافله و برای اینکه بتواند پول بیشتری از عربستان بگیرد درنهایت بی شرمی بدون اینکه حتی یکبار حملات عربستان و کشتار مردم را محکوم کند ویا خبری از آن منتشر کند حمله به آرامکو را یک اقدام شیطانی دانسته و آن را محکوم کرده است. عجب فرقه ایی که سابقا مدعی مدافع حقوق خلق ها در مقابل امپیریالیسم جهانی بود این چنین به ذلت خواری افتاده که برای رسیدن به اهداف شوم خود و گرفتن پول کثیف چشمش را روی جنایت امپریالیسم وحامیانش علیه ملتی که برای دفاع از خود تاسیسات امپریالیسم وحامیانش را هدف قراردادند موضع گرفته واقدام آنها را شیطانی قلمداد می کند . خوشبختانه امروزه به دلیل فن آوری انتقال سریع اطلاعات جنایاتی که عربستان به کمک آمریکا در حق مردم یمن روا داشتند برکسی پوشیده نیست به همین خاطر وقتی موضع فرقه رجوی که درمقابل کشتار مردم یمن توسط عربستان سکوت ولی اقدام مقابل به مثل آنها را حرکتی شیطانی عنوان می کند تشخیص می دهند که این فرقه چقدر شیاد و دروغگوست. بنابراین فرقه رجوی با شیطانی خواندن حمله یمنی ها به آرامکو فقط خود را بی آبروتر کرد و یقینا این فرقه ازموضع مزدوری و کاسه لیسی خود برای اربابانش حمله به آرامکو را اقدامی شیطانی خوانده که باید گفت درنهایت چیزی جزمنفوریت بیشتر به این فرقه رو به زوال نخواهد رسید.

یادداشت از: حمید

انتهای پیام / انجمن نجات خوزستان

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود.