• امروز : شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 2 December - 2023

مریم سنجابی، عضو جدا شده از فرقه رجوی:حضور خانواده‌ها موجب شد که اعضای فرقه آگاهی پیدا کنند

  • کد خبر : 8664
  • 09 می 2017 - 10:09

کتاب «سراب آزادی» زندگینامه و خاطرات مریم سنجابی از اعضای شورای رهبری فرقه رجوی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نقد و بررسی شد.

به گزارش فراق به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران،نشست نقد و بررسی کتاب «سراب آزادی»،خاطرات مریم سنجابی مسئول پرونده‌های پرسنلی و عضو شورای رهبری منافقین در غرفه‌ انتشارات فاتحان در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، جواد منصوری از تحلیلگران مسائل سیاسی در سخنانی بیان کرد: همان منافقین تا زمان پیروزی انقلاب به گونه‌ای بودند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز ماهیت دیگری پیدا کردند. همین مسئله باعث شده است که این فرقه به عنوان  یک پدیده در تاریخ تحولات سیاسی ایران مطرح بشود؛ اما آنچه که مهم است این است که سرگذشت این سازمان، عبرت‌آموز و نمونه‌ی بسیار پیچیده فساد فکر،رفتار و  عملکردی را برای همیشه به ثبت رسانده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون وقتی از  منافقین سخن می‌گوییم و یا ماهیتش راتوضیح می‌دهیم برای برخی باورپذیرر نیست اما من کسی بودم که با آنها زیر یک سقف زندگی کرده‌ام و برای سه سال با مسعود رجوی بوده‌ام. بنابر این من سخنانم از روی خواب و خیال نیست. آنچه که از این سازمان دریافت کرده‌ام این است که هیچ چیز جز تسلط بر دیگران و قدرت و اعتقاد ندارند.برای همین به مرور زمان حقیقت آنان مشخص خواهد شد.

وی افزود: اگر کارهایی که فرقه رجوی انجام داده‌ است را بگویم عده‌ای یا آن را یا هرگز باور نخواهند کرد و یا اینکه حتی به توابین آنها رحم نخواهند کرد.  فرقه پس از دهه ۶۰ به برنامه‌ای جدید رسید که بسیار خطرناک شد.

منصوری درباره ماموریت شبکه‌ای منافقین در کشور توضیح داد:‌آنها با همکاری سازمان‌های اطلاعاتی مانند موساد، «ام آی ۶ » و «سیا» در مرحله نخست به دنبال تسلط و نفوذ در دستگاه‌های مختلف برای جمع‌آوری اطلاعات در زمینه اهداف،عملکردها و افراد هستند. هدف دوم‌شان ترور شخصیت‌ها است که بسیار زیرکانه آن را به واسطه جریان‌های رسانه‌ای مدیریت می‌کنند. سومین هدف آنها  ایجاد تفرقه و شکاف بین نیروهای مملکت است که ما اکنون خط آنها را رصد و پیگیری می‌کنیم. ماموریت پایانی‌آنها نیز ایجاد جنگ تبلیغاتی و روانی علیه جمهوری اسلامی ایران است چرا که می‌خواهند در داخل و خارج از کشور به توان و اعتبارمان ضربه بزنند. البته این برنامه‌یشان دراز مدت و تدریجی است.

این تحلیلگر خاطرنشان کرد: اعضای فرقه رجوی اکنون جزو مشاوران سعودی آمریکایی و صهونیستی هستند و همانطور که گفتم به دنبال گسترش نفوذ خواهند بود. بی‌شک کتاب‌هایی مانند «سراب آزادی» و «خواب‌گردها» آثار بسیار خوبی در خصوص شناخت ماهیت این فرقه محسوب می‌شوند.هرگاه چنین کتاب‌هایی به چاپ می‌رسند آنها عنوان می‌کنند خط ومشی ما تغییر کرده است و در قالب‌های بین‌المللی و یا سیاسی فعالیت داریم اما این مسئله دروغ محض است چرا که اساسا امکان تغییر ماهیت در فرقه رجوی وجود نخواهد داشت. آنها همچنان تفکرات ماکیاولستی دارند که انحراف و التقاد در آن موج می‌زند.

منصوری در رابطه به اینکه چگونه این نفوذ شکل گرفته است و باید به چه شیوه‌ای به  برخورد شود توضیح داد: نفوذ انکارناپذیر است چرا که اطلاعات ما نشت می‌کند. برای همین ما باید به دنبال شناساسی افراد مشکوک، چگونگی نشت  اطلاعات و دستگاه و افرادی باشیم که در جامعه شایعه پراکنی می‌کنند چرا که یک فرد معتقد  و مذهبی امکان ندارد این کار را انجام بدهد. این سازمان مهارت فوق‌العاده‌ای در جذب جوانان دارد و از بی‌اطلاعی و کم سوادی آنها برای رسیدن به اهداف خودش استفاده می‌کند. از احساسات و خلوص جوانان سوء استفاده می‌ کند و از سوی دیگر به آنها وعده‌های عجیب و غریب می‌دهد.

مریم سنجابی سمت چپ تصویر

در ادامه،مریم سنجابی دررابطه به چگونگی پیوستنش به فرقه رجوی توضیح داد: من در سال ۱۳۶۵ درحالی که ۱۲ ساله بودم به این فرقه پیوستم. ابتدا به ترکیه رفتم و سپس از آنجا به کمپ اشرف منتقل شدم. کتاب سراب آزادی زندگینامه من است و خدا را شکر می کنم که توانستم بعد از ۲۵سال حضور در فرقه رجوی از کمپ فرار کنم و جوانانمان را به یک آگاهی پیرامون آنچه که ماهیت فرقه است برسانم. ساختار فرقه رجوی بسیار پیچیده است و حتی افرادی که دو یا سه سال در آن حضور داشته‌اند نمی‌توانند پیرامون آن مطالبی را بیان کنند. آگاهی یافتن از ماهیت اشرف و منافقین ۸ تا ۲۰ سال زمان می‌خواهد و بسیاری از افراد که حضور داشتند پی بردند که در چه فتنه‌ای قرار گرفته‌اند بنابر این من کتاب را با قلم ساده و گفتاری عامیانه نوشته‌ام.

این عضو پیشین فرقه رجوی گفت: در این فرقه فقط رهبر فرقه کنترل ذهن را در دست دارد و صد در صد اطلاعات ایزوله شده در اختیار اعضا قرار می‌گیرد. آنها با شعار آزادی و عدالت اجتماعی فعالیت‌های خود را پیش می‌برند اما اهداف فرقه ۱۸۰ درجه با این شعارها تفاوت دارد. ممکن است این سوال پیش بیاید که چگونه این افراد بدون در اختیار داشتن روزنامه و برخورداری از تکنولوژی می‌توانند به عنوان جاسوس فعالیت کنند اما باید بگویم که  این افراد اگرچه پایگاه اجتماعی ندارند اما  آموزش‌های مختلف اطلاعاتی و جاسوسی دیده‌ا ند.

سنجابی گفت: خوشبختانه پس از سرنگونی صدام و اتفاقاتی که سال ۸۲ در عراق افتاد حدود ۷۰۰ نفر از اعضای فرقه از کمپ اشرف به ایران آمدند و تعداد زیادی نیز به خارج از کشور رفتند. حضور خانواده‌ها و دیدار با اعضای این فرقه موجب شد که کمی محیط باز شود و افراد آگاهی بیشتری پیدا کنند.

 در پایان این نشست چاپ دوم کتاب «سراب آزادی» با ویرایش جدید از سوی انجمن پیشکسوتان سپاس رونمایی شد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=8664

نوشته های مشابه

02دسامبر
منافق از عقیده‌ای خبر می‌دهد که دروغ است
مروری بر محتوای سوره منافقون

منافق از عقیده‌ای خبر می‌دهد که دروغ است

02دسامبر
ظاهر تواب، باطن منافق
بازخوانی پرونده ترور شهید کچویی توسط کاظم افجه‌ای

ظاهر تواب، باطن منافق