• امروز : جمعه - ۱۴ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 3 February - 2023

انتقاد شدید پاریس از گروهک منافقین (فرقه رجوی)؛ این گروه غیردموکراتیک و خشن است

  • کد خبر : 584
  • 01 ژانویه 2015 - 7:29

2سخنگوی وزارت خارجه فرانسه روز پنج‌شنبه در بیانیه‌ای شدید‌الحن از رویکرد‌های گروهک منافقین انتقاد و تأکید کرده است که پاریس رابطه‌ای با این گروهک ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، دولت فرانسه روز پنج‌شنبه با انتقاد شدید از گروهک منافقین، این گروه را دارایی تفکرات غیردموکراتیک و خشن خوانده و منکر هرگونه ارتباط با آن شد.

«رومن نادال» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، در مورد موضع این کشور در قبال گروهک منافقین گفت: «فرانسه هیچ ارتباطی با «مجاهدین خلق ایران» که به اقدامات خشونت‌بار معروف است، ندارد. آن‌ها هیچ موجودیت قانونی‌ای به عنوان یک سازمان در فرانسه ندارند.»

سران گروهک منافقین سال‌هاست در پاریس اقامت قرار دارند. با این حال فرانسه ارتباط با این گروه و حمایت از آن را منکر شده است.daesh- rajavi

آقای نادال در بخش دیگری از این نشست گفت: «ایدئولوژی خشونت‌آمیز و غیردموکراتیک این گروه تاکنون توسط چندین سازمان حقوق بشری افشا شده، از جمله سازمان عفو بین‌الملل که اقدامات فرقه‌ای و خودداری این گروه از محکوم کردن رسمی خشونت را گزارش کرده است.»

وی سپس نسبت به اقدامات این گروهک برای انتشار اخبار نادرست هشدار داده و گفت: «ما نسبت به تلاش گسترده‌ای که آن‌ها برای انتشار اخبار غلط و اثرگذاری (از این طریق) رهبری می‌کنند، هشدار می‌دهیم.»

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=584