• امروز : شنبه - ۲۰ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Saturday - 10 June - 2023

“احمد شهید” و “مریم رجوی” در همایش به اصطلاح حقوق بشری کانادا با موضوع ایران!

  • کد خبر : 546
  • 30 دسامبر 2014 - 6:59

“احمد شهید” و “مریم رجوی” در همایش به اصطلاح حقوق بشری کانادا با موضوع ایران!

پارلمان کانادا همایشی را با عنوان “هفته مسئولیت‌پذیری ایران” برگزار کرده و از جمله شرکت‌کنندگان این همایش می‌توان از “احمد شهید”گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران و “مریم رجوی” سرکرده منافقین را نام برد.

2258326_345n00026788-b

به گزارش جهان به نقل از روزنامه نیشن، پارلمان کانادا برنامه‌ای یک‌هفته‌ای با موضوع حقوق بشر ایران برگزار کرده است که سازمان‌دهنده اصلی آن “کالتر” از سیاست‌مداران تندروی حامی اسرائیل در کانادا است. “احمد شهید” گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران ،که منابع مورد استنادی‌اش بارها مورد انتقاد قرار گرفته، نیز در این همایش شرکت کرده اند، شهید را در این همایش “مریم رجوی”، سرکرده سازمان تروریستی منافقین همراهی می‌کند.همچنین این پایگاه گزارش داده افرادی که به‌گفته این پایگاه “طرفداران حقوق بشر” هستند از حضور مریم رجوی در این نشست‌ها ابراز نگرانی کرده‌‌اند.

“هفته مسئولیت‌پذیری ایران” عنوان همایشی است که “کمیته فرعی حقوق بشر بین‌الملل” وابسته به «کمیته روابط خارجی» پارلمان کانادا آن‌ها را به‌مدت یک هفته برگزار می‌کند. “کولتر” از سیاست‌مداران تندروی طرفدار رژیم صهیونیستی در کشور کانادا این جلسات را ترتیب داده است. وی در سال ۲۰۱۲ عضو یکی از کمپین‌هایی بوده که خواهان حذف نام گروهک منافقین از فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا و کانادا بوده است.

احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق بشر ایران از جمله دیگر افراد دعوت شده به این جلسات است. وی در چند گزارش از وضع حقوق بشر در ایران ابراز نگرانی کرده است.حضور در این نشست می‌تواند به‌عنوان شاهدی دیگر بر موثق نبودن منابع مورد استنادی شهید در گزارش‌های حقوق بشر ایران قلمداد شود.

برخی گزارش‌ها حاکی است دفتر احمد شهید خواستار لغو حضور وی در این نشست شده، اما کولتر تأیید کرده که شهید با وی تماس تلفنی برقرار کرده و خواستار ان شده که سخنان وی به‌صورت ویدئو کنفرانس پخش شود و یا اینکه اصلا جلسه پشت درهای بسته برگزار شود. کولتر همچنین گزارش‌ها درباره درخواست دفتر شهید برای انصراف از حضور در این جلسات را نپذیرفته است.

منبع: باشگاه خبرنگارانn00360374-b

لینک کوتاه : https://feraghnews.ir/?p=546

نوشته های مشابه

29آوریل
اساس تفکر مجاهدین خلق فاشیسم با گرایش به ترور و خشونت است
27مارس
رجوی از زندان با ساواک همکاری می‌کرد
مروری بر پیشینه یک فرقه

رجوی از زندان با ساواک همکاری می‌کرد

19فوریه
شب عید، با سنگ و تُف از ما پذیرایی کردند / تا آخرین نفسم برای نابودی فرقه رجوی تلاش می‌کنم
گفت وگو با ثریا عبداللهی، مادری که داستان جدایی او از فرزندش، سوژه فیلم «سرهنگ ثریا شد

شب عید، با سنگ و تُف از ما پذیرایی کردند / تا آخرین نفسم برای نابودی فرقه رجوی تلاش می‌کنم